زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

آرشیو اخبار سایت زنجان

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان
مدیر: دکتر حسن بختیاری
شماره تماس: 330180 (024)
نشانی: زنجان، بلوار استاد دکتر یوسف ثبوتی، دانشگاه علوم پزشکی زنجان - کد پستی :4513956184
وبسایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

1401/6/13 -

استقرار اورژانس زنجان در مرز مهران


رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان زنجان گفت: کارشناسان اورژانس به همراه چند دستگاه آمبولانس به ایلام و مرز مهران اعزام شده اند.1401/5/25 -

۱۶۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های زنجان بستری هستند


 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون ۱۶۱ بیمار مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که این تعداد نسبت به هفته‌های گذشته افزایشی است.

1401/5/22 -

کرونای زنجان قرمز شد


در حال حاضر چهار شهرستان استان زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

1401/5/8 -

۱۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستانهای زنجان بستری هستند


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون ۱۱۲ بیمار مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به روزها و هفته‌های گذشته روند افزایشی را طی می‌کند.

1401/5/3 - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های زنجان سه رقمی شد


 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون ۱۰۴ بیمار مبتلا به کووید -۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به هفته‌های گذشته روند افزایشی داشته است.

1401/4/28 -

صدور رای بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در نظام پزشکی به نفع بیماران


­رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور، از صدور رای ۸۲ درصد پرونده‌های تشکیل شده در نظام پزشکی به نفع بیماران خبر داد.1401/4/26 - با حضور رئیس نظام پزشکی کشور:

کلنگ زنی و افتتاح پروژه های نظام پزشکی در زنجان


عصر دیروز رئیس نظام پزشکی کشور برای کلنگ زنی و افتتاح چند پروژه نظام پزشکی وارد زنجان شد.1401/4/22 - در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی؛

اواسط مردادماه زنجان وارد پیک هفتم کرونا می‌شود


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: طبق تحلیل‌های انجام شده از اواسط مردادماه امسال در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، شاهد پیک هفتم کرونا خواهیم بود.

1401/4/18 -

آغاز تزریق دز چهارم واکسن کرونا به افراد بالای ۱۸ سال


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تزریق دز چهارم واکسن کرونا به افراد بالای ۱۸ سال در زنجان آغاز شده است.1401/4/15 -

هفت مورد مثبت سرپایی کرونا در زنجان ثبت شد


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کرونا بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به ۱۵۸ هزارو ۸۸۳ نفر رسید و روز گذشته نیز هفت مورد مثبت، ثبت شد.

1401/3/21 - دکتر تقی‌لو معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

ترویج ازدواج آسان و کم‌هزینه ازجمله راهکارهای افزایش جمعیت است


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با بیان اینکه در بحث ازدواج و فرزندآوری فقط بحث اقتصادی موثر نیست، چرا که خیلی از معضلات و تأخیر در ازدواج، بیشتر ناشی از تجملات و تشریفاتی‌ست که خودمان عامل آن هستیم، گفت: ازدواج آسان، کم‌هزینه و دوری از چشم و هم‌چشمی‌ها، راهکاری اصولی در این خصوص است و البته جهت رفع موانع اقتصادی دولت هم تسهیلات تشویقی موثری را مصوب کرده است.

1401/3/12 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

تمهیدات لازم برای کنترل بیماری های اسهالی در زنجان اندیشیده شده است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بیماری‌های اسهالی حاد (التور) به رغم فراگیر و کشنده بودن، قابل کنترل بوده، مهار و ممانعت از گسترش بیماری‌های مهلکی از این دست، یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است و می‌تواند مرگ و میر ناشی از آن را به حداقل برساند.

1401/3/5 -

۳۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زنجان بستری هستند


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه روز گذشته مورد بستری کرونایی در استان ثبت نشد، گفت: اکنون ۳۱ بیمار مبتلا به کووید -۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

1401/2/19 - دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد :

اولویت‌بندی چالش‌های زیست‌محیطی و برنامه‌های اجرایی اثربخش سلامت محور


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بر اولویت‌بندی چالش‌های زیست‌محیطی و برنامه‌های اجرایی اثربخش در حوزه سلامت و محیط زیست تاکید کرد و گفت: هدایت طرح‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های استان به سمت چالش محوری حوزه سلامت و محیط زیست از برنامه‌های آتی دانشگاه خواهد بود.1401/2/10 -

آغاز نوبت چهارم واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال زنجانی


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: واکسیناسیون نوبت چهارم بیماری کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال در استان زنجان آغاز شد.

1401/2/6 -

برای نهمین روز متوالی:فوتی کرونایی زنجان؛ صفر


در ۲۴ ساعت گذشته آمار بستری و فوتی کرونایی در زنجان صفر بود.1401/1/30 - توسط تعدادی ازاعضای کانون بسیج جامعه پزشکی مرکز آیت اله موسوی صورت گرفت:

ویزیت رایگان بیماران در منطقه اسلام‌آباد زنجان


تعدادی از اعضای کانون بسیج جامعه پزشکی مرکزآموزشی درمانی آیت اله موسوی زنجان، با حضور در منطقه اسلام آباد به ویزیت رایگان بیماران و ارائه خدمات مشاوره به مراجعان، پرداختند.1400/12/1 -

رنگ کرونایی ۶ شهرستان زنجان قرمز شد


سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طبق آخرین آمار اعلام شده ۶ شهرستان این استان به لحاظ شرایط کرونایی رنگ قرمز و ۲ شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

1400/11/28 -

افزایش شمار مبتلایان به امیکرون در زنجان


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت:با جان باختن ۴ بیمار کرونایی دیگر آمار جان باختگان کرونایی به رقم هزار و ۸۵۲ نفر رسیده است.1400/11/13 -

وضعیت کرونایی زنجان نارنجی شد


در حال حاضر شهرستان‌های زنجان و خدابنده در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

1400/11/6 -

شمار بیماران سرپایی کرونا در زنجان افزایشی شد


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۳۶ هزارو ۶۹ نفر رسیده است که ۱۱۴ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود و شرایط موجود روند افزایشی ابتلا را نشان می‌دهد.

1400/11/5 -

۲۹ درصد زنجانی‌ها نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمت بهداشتی ودرمانی استان زنجان گفت: ۲۹ درصد مردم این استان تاکنون نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و زنجان به لحاظ میزان واکسیناسیون جزو استان‌های برتر کشور است.

1400/10/11 -

مرحله چهارم مدیریت هوشمند کرونا در بخش حمل ونقل برون شهری زنجان اجرا می‌شود


 رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: در زمان حاضر مرحله سوم مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند کرونا در حوزه واحدها و فعالیت‌های صنفی در حال اجرا است و تا چند روز آینده نیز مرحله چهارم در بخش حمل و نقل برون شهری و تردد خودروهای بین شهری اجرا خواهد شد.

1400/10/7 -

فعلا در زنجان خبری از اُمیکرون نیست


 مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان وجود اّمیکرون در این استان را تکذیب کرد.


1400/9/30 - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

با توجه به کارهای فرهنگی و ارزشی خیلی از کارها ممکن می‌شود


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بسیاری از مواقع با تزریق بودجه و پول نمی‌توان همه را راضی کرد ولی با یک کار فرهنگی و ارزشی خیلی کارها ممکن می‌شود، گفت: اینکه کارمند، بیمار و مراجعه کننده‌ای احساس کند که ارزشمند است، حتی اگر کارش هم پیش نرود، خیلی از مشکلات حل می‌شود.

1400/9/21 -

برای نوبت سوم چه واکسنی دریافت کنیم؟


مشمولان فاز اول برنامه ملی واکسیناسیون، می‌توانند دُز بوستر یا یادآور (نوبت سوم) را با فاصله ۶ ماه از تزریق نوبت دوم دریافت کنند.

1400/9/17 -

بیش از یک ونیم میلیون دُز واکسن کرونا در زنجان تزریق شد


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بیش از یک و نیم میلیون دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است و در این میان تزریق نوبت سوم کرونایی اهمیت زیادی دارد، اما این روند آنگونه که باید و شاید مناسب نیست و نیازمند اطلاع رسانی و بحث اقنایی بیشتر است.

1400/9/13 -

سه شهر زنجان رنگ آبی کرونایی به خود گرفت


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه شهرستان این استان در وضعیت آبی، یک شهرستان نارنجی و چهار شهرستان دیگر زرد شده‌اند.

1400/9/11 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

جشنواره سلامت و رسانه ظرفیت برگزاری در سطوح ملی و بین‌المللی را دارد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به برگزاری موفق نخستین دوره جشنواره "سلامت و رسانه" گفت: این جشنواره ظرفیت برگزاری در سطوح ملی و بین‌الملی را دارد.

1400/9/4 -

هشدار شیوع آنفلوآنزا در زنجان جدی است


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از پیش‌بینی‌ها برای شیوع آنفلوآنزا خبر داد و گفت: تجربه نشان می‌دهد شیوع آنفلوآنزا در همین ماه یعنی آذرماه آغاز می‌شود که لازمه کنترل آن شناختن درست بیماری است چرا که آنفلوآنزا یک بیماری شناخته شده است که درمان خاص خود را دارد و اگر با کرونا اشتباه گرفته نشود می‌توان با تجویز دارو نسبت به کنترل این بیماری اقدام کرد.


1400/9/3 -

پوشش کامل واکسیناسیون کرونا در زنجان به ۷۳.۵ درصد رسید


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تاکنون ۹۰ درصد زنجانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و پوشش کامل واکسیناسیون نیز به ۷۳.۵ درصد رسیده است که تداوم همین روند و پوشش بالا، وضعیت بهتری را فراهم می‌کند.

1400/9/2 - با هدف توسعه فعالیت های علمی، آموزشی و ترویجی درحوزه فناوری:

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرک های صنعتی و فن بازار منطقه ای استان


 معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه از انعقاد تفاهم نامه ای بین همکاری دفتر ارتباط با صنعت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و شرکت شهرک های صنعتی و فن بازار منطقه ای استان خبر داد.


1400/8/23 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

زنجان جزو سه استان برتر در امر واکسیناسیون است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: این استان جزو سه استان برتر در امر واکسیناسیون است و ۸۸ درصد واجدان شرایط دز اول را تزریق کرده‌اند.

1400/8/17 -

تزریق دز سوم واکسن برای افراد بالای 60 سال و کادر درمان


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از تزریق دز سوم واکسن کرونا در مراکز تجمیعی تزریق واکسن خبر داد و گفت: کادر درمان و افراد بالای 60 سال می‌توانند برای تزریق دز سوم مراجعه کنند.

1400/8/12 -

نوبت سوم واکسن کرونا در زنجان


همه افراد هدف گروه یک که از نوبت دوم واکسن کووید- ۱۹ آن‌ها حداقل ۶ ماه گذشته است ، می توانند برای دریافت واکسن به پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون استان زنجان مراجعه کنند.


1400/8/10 - با معرفی نفرات برتر و رونمایی از کتاب جشنواره

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان به کار خود پایان داد


ششمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان با معرفی نفرات برتر و رونمایی از کتاب جشنواره، به کار خود پایان داد.1400/8/8 - با حضور معاون بهداشت برگزار می شود؛

تجلیل از برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان


با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان در مراسم اختتامیه این جشنواره که در مرکزه همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود، تجلیل می شود.


1400/8/5 -

توقف روند کاهشی بیماری کرونا در زنجان


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در هفته جاری روند کاهشی بیماری کرونا متوقف شده که هشداری برای شیوع پیک ششم این بیماری در استان زنجان است.

1400/7/27 -

تزریق واکسن کرونا در زنجان به بیش ازیک‌ میلیون دز رسید


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: تاکنون در استان یک میلیون و ۵۹ هزار و ۸۹۳ دز واکسن کرونا تزریق شده است.1400/7/22 - رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان:

واکسیناسیون، شرط ورود دانش‌آموزان زنجانی به مدارس است


 رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان با اشاره به اینکه تاکنون ۵۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله زنجانی واکسن کرونا دریافت کرده اند، گفت: هر چند اجباری در واکسیناسیون دانش آموزان نیست اما شرایط ورود به مدرسه این است که دانش آموزان واکسن کرونا را دریافت کنند و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

1400/7/12 -

۴۷ درصد زنجانی‌ها ۲ نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اجرای پویش واکسیناسیون در استان ۴۷ درصد زنجانی‌ها ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که این رقم طی روزها و هفته‌های آینده بیشتر خواهد شد.

1400/7/4 -

۷۰ درصد زنجانی‌ها واکسینه شدند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال گفت: هدف اصلی در این گروه سنی، رسیدن به ۷۰ درصد واکسیناسیون بود که امروز به این عدد می‌رسیم.1400/7/1 - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان:

از امروز تا یک هفته آینده، فرصت طلایی برای واکسیناسیون عمومی در زنجان


دکتر پرویز قزلباش گفت: اگر از امروز تا یک هفته آینده، با استقبال پرشور مردم، واکسیناسیون گسترده و دقیق در حجم وسیع داشته باشیم، قطعاً می‌توانیم به تمام اهداف مدنظر دست یابیم و امیدوار به کنترل بیماری به نحو مطلوبی باشیم .1400/6/29 -

احتمال بستری در افراد واکسینه شده، ۱۷ برابر کمتر است


 دکتر پرویز قزلباش در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان گفت: در پیک پنجم، بالعکس پیک چهارم، شاهد شیب ملایم بیماری هستیم و تقریبا به اندازه پیک چهارم، بیمار بستری نداشتیم.1400/6/27 - معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبرداد

افزایش ساعت کاری 3 مرکز واکسیناسیون زنجان تا ساعت 24 شب


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: به منظور خدمات رسانی به مردم شهر زنجان، فعالیت سه مرکز واکسیناسیون تا ساعت 24 در نظر گرفته شده است.


1400/6/17 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد

واکسیناسیون مناطق محروم و صعب‌العبور زنجان با میانگین سنی وسیع‌تر


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، واکسیناسیون در مناطق محروم و صعب‌العبور استان زنجان با میانگین سنی وسیع‌تری انجام خواهد شد.

1400/6/15 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

واکسیناسیون کرونای بالای ۴۰ سال دربرخی مناطق زنجان کمتر از ۵۰ درصد است


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در ارتباط با واکسیناسیون بالای ۴۰ ساله ها گفت: همچنان در مناطقی از استان پوشش کمتر از ۵۰ درصدی وجود دارد و در خود شهر زنجان این میزان کمتر از ۶۰ درصد است که تلاش می شود این روند طی روزهای آینده روند مطلوبی داشته باشد.

1400/6/11 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

واکسیناسیون 37 درصدی گروه‌های هدف استان زنجان


تبلیغ منفی مانعی برای تزریق نشدن بخشی از جامعه هدف
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، با اشاره به اینکه تبلیغ منفی در مورد واکسن عاملی است برای اینکه بخشی از مردم واکسن تزریق نکنند، گفت: تا به امروز ۳۷ درصد گروه‌های هدف استان زنجان واکسینه شده‌اند.1400/6/9 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

اشاعه مطالب غیرعلمی در مورد واکسن کرونا به سلامت جامعه آسیب می‌زند


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هدف از اشاعه مطالب غیرعلمی، در مورد واکسن در جامعه گمراه کردن مردم، آسیب زدن به سلامت فرد و جامعه و به تاخیر انداختن روند واکسیناسیون است.

1400/6/7 - معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

افراد مشکوک به ابتلا به قارچ سیاه مستقیم به بیمارستان مراجعه نکنند


معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: افراد مشکوک به ابتلا به قارچ سیاه به مرکز سرپایی شماره ۱۴ زنجان مراجعه کنند.

1400/6/1 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

۳۳ درصد جمعیت زنجان دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در زمان حاضر پوشش تزریق دز اول واکسن کرونا در جمعیت این استان به ۳۳ درصد رسیده و این رقم در سطح کشور ۲۷ درصد است که وضعیت خوبی را نشان می‌دهد.

1400/5/26 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد

فعالیت مراکز واکسیناسیون منتخب و ۱۶ ساعته در ایام تعطیلات


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: مراکز واکسیناسیون منتخب و ۱۶ ساعته در ایام تعطیلات فعالیت می‌کنند.


1400/5/25 -

۲۹۰ هزار دز واکسن کرونا به گروه‌های هدف در زنجان تزریق شد


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تاکنون بیش از ۲۹۰ هزار دز واکسن کرونا به استان وارد شده که از این میزان بیش از ۲۳۰ دز در نوبت اول و بیش از ۶۰ هزار دز نیز در نوبت دوم به گروههای هدف تزریق شده است.

1400/5/24 -

بیش از ۲۴ درصد جمعیت زنجان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای شروع واکسیناسیون تا ۱۸ مرداد امسال ۲۵۰ هزار و ۳۰۷ دز واکسن کرونا به این استان وارد شده و تا کنون تعداد ۱۹۸ هزار و ۹۵۵ نفر معادل ۲۴.۷ درصد جمعیت زنجان دز اول واکسن را دریافت کردند.

1400/5/20 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

استقبال زنجانی‌ها از تزریق واکسن کوو ایران برکت بسیار چشمگیر است


قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه واکسن برکت در ۲۳ مرکز تجمیعی تزریق واکسن وجود دارد، گفت: استقبال زنجانی‌ها از تزریق واکسن کوو ایران برکت بسیار چشمگیر است.

1400/5/13 -

واکسن کرونا در زنجان به چه کسانی تزریق می‌شود؟


واکسیناسیون در استان زنجان همانند سایر استان‌های کشور طبق سند ملی واکسیناسیون برای گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

1400/5/6 -

فعالیت ۱۴ پایگاه واکسیناسیون در زنجان


معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اکنون ۱۴ مرکز تجمیعی در شهر زنجان برای واکسیناسیون گروه‌های هدف در حال فعالیت است.

1400/4/23 -

نخستین جشنواره سلامت و رسانه در زنجان برگزار می شود


دبیر و مسوول دبیرخانه جشنواره استانی سلامت و رسانه گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته نخستین جشنواره استانی سلامت و رسانه با هدف زمینه سازی تقویت و توسعه تعامل برای ارتقای سطح سلامت مردم و اجتماعی سازی سلامت طی مرداد امسال برگزار می‌شود.

1400/4/21 -

زنجان کمترین میزان مرگ و میر کرونایی را در کشور دارد


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین مقالات علمی منتشر شده از سوی مراکز معتبر، استان زنجان و آذربایجان غربی کمترین مرگ و میر بیمارستانی ناشی از کرونا را دارد.

1400/4/12 - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان

3 شهرستان استان زنجان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند


کاهش چشمگیر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زنجان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: در حال حاضر 3 شهرستان استان زنجان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.


1400/4/10 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

دستورالعملی برای واکسیناسیون خبرنگاران ارائه نشده است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: دستورالعملی برای واکسیناسیون خبرنگاران از سوی وزارت بهداشت ارائه نشده است.

1400/4/7 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

موج پنجم کرونا در کمین زنجانی‌ها است


 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون، نوع هندی و انگلیسی ویروس کرونا، در کشور غالب شده و با شرایط موجود و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، در هفته‌های آتی خیز موج پنجم بیماری در استان دور از ذهن نیست.

1400/3/30 -

علوم پزشکی زنجان مجوز قطعی مرکز تحقیقات ژن درمانی سرطان را دریافت کرد


 معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: این واحد دانشگاهی پس از گذراندن فرآیند و کسب امتیازهای لازم موفق به دریافت مجوز قطعی تاسیس مرکز تحقیقات ژنتیک درمانی سرطان در دانشگاه علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی شد.

1400/3/25 - دکتر پرویز قزلباش عنوان داشت؛

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان، ۷۵ درصد است


رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان اظهار داشت: استان زنجان جزء استان‌های اول است که بیشترین رعایت پروتکل‌ها را؛ ۷۰ الی ۷۵ درصد در زمینه‌های مختلف دارد که درصد خوبی در سطح کشور است.

1400/3/24 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

محموله جدید واکسن کرونا در استان زنجان توزیع می‌شود


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: محموله جدید واکسن کرونا به زودی در استان زنجان توزیع می‌شود.

1400/3/13 - معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان خبر داد

راه‌اندازی سامانه خودمراقبتی در زنجان


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان برای خدمت‌رسانی به گروه‌های در معرض خطر و پاسخ به نیازهای سلامت روان جمعیت عمومی راه‌اندازی شد.

1400/3/9 -

بیش از ۶۱ هزار زنجانی در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند


 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: شمار تزریق روزانه واکسن کرونا در استان از یکهزار نفر به پنج هزارو ۵۰۰ نفر رسیده است و تاکنون بیش از ۶۱ هزار زنجانی واکسینه شده اند که در این خصوص زنجان در بین استانهای دیگر کشور وضعیت خوبی دارد.

1400/3/5 - در ستاد کرونای استان زنجان مطرح شد؛

استقبال مردم زنجان از واکسیناسیون خودرویی کرونا


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: روند واکسیناسیون در استان زنجان مطلوب بوده اگرچه مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و مردم از روند واکسیناسیون خودرویی رضایت دارند.

1400/2/27 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

14 هزار سالمند بالای 75 سال در استان زنجان واکسیناسیون می‌شوند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: 14 هزار سالمند بالای 75 سال در استان زنجان واکسن کرونا دریافت می‌کنند که واکسیناسیون آغاز شده است.

1400/2/21 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

همکاری و همدلی سمن‌ها و خیریه‌ها در مدیریت بیماری کرونا، حایز اهمیت است


دکتر پرویز قزلباش در دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان گفت: ارائه تجربیات و مقالات در دومین همایش بین‌المللی آیین محبت جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات و مشارکت‌های مردمی در استان زنجان، قابل توجه است و در این راستا، اگر نبود همکاری سمن‌ها و خیریه‌ها، قطعاً مدیریت کنترل این بیماری در استان زنجان با چالش‌های بسیار جدی روبرو می‌شد.

1400/2/18 -

زنجان رخت قرمز کرونایی خود را برافکند


اکنون شهرستان زنجان و چهار شهرستان‌ دیگر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

1400/2/16 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

۹ هزار دوز واکسن در کارآزمایی بالینی به داوطلبان زنجانی تزریق می‌شود


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: در فاز سوم کارآزمایی واکسن پاستور و کوبا ۹ هزار دوز واکسن به ظرفیت استان اضافه شده و انتخاب دیگری برای مردم ایجاد شده بطوریکه در ۲ شهر زنجان و یزد سه دوز واکسن تزریق می شود که یک دوز آن یادآور است.

1400/2/13 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد:

پیشگیری از ابتلا به کرونای هندی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به خطر کرونای جهش‌یافته هندی، مردم باید بیش از پیش و جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

1400/2/7 -

آغاز فاز ۲ واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در زنجان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: امروز وارد فاز ۲ تزریق واکسن می‌شویم که تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال است و به این افراد طی تماس تلفنی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

1400/2/1 -

واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا در زنجان تزریق می‌شود


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا طی اوایل هفته آینده برای جامعه هدف تعیین شده در استان تزریق می‌شود که مقدمات انجام این کار نیز فراهم شده است.

1400/1/30 -

عادی انگاری شرایط و ماندگاری ابر سیاه کرونا بر آسمان زنجان


ابر سیاه کرونا همچنان با استفاده از فرصت عادی انگاری شرایط از سوی مردم، بر آسمان شهر خوش رقصی می‌کند و آمار ابتلا و مرگ و میر کرونایی را روزانه با شیب تندی رشد می دهد بطوریکه متولیان بهداشت و درمان با نگرانی، تداوم این روند را موجب خارج شدن شرایط از کنترل و بروز بحران اعلام می‌کنند.

1400/1/27 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

رنگ سیاه در رنگ‌بندی کرونایی تعریف نشده است


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: رنگ‌بندی شهرستان‌های استان زنجان همانند گذشته بوده و رنگ سیاه در رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌ها اصلاً تعریف نشده است.

1400/1/26 - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بحث کووید۱۹ خوب عمل کرده است


دکتر سعید نمکی در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس اظهار داشت؛ دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان یکی از بهترین‌های کشور، در بحث مدیریت بیماری کرونا خوب عمل کرده است .

1400/1/23 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

آمار مبتلایان به بیماری کرونا در زنجان نگران کننده است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان نگران کننده است، گفت: طی چند روز گذشته بستری‌ها و پی سی آر های مثبت در استان روند صعودی داشته است.

1400/1/21 - هشدار رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان:

مردم رعایت کنند، شیب ابتلا بسیار بالا است


رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: میزان ابتلا به کرونا در شهرستان زنجان از متوسط استانی بالاتر است که نشان از شرایط ویژه در این منطقه دارد.

1400/1/18 -

افزایش شدید بیماران سرپایی کرونا در زنجان


طی ۲۴ ساعت گذشته؛ ۹۱۷ مورد مثبت سرپایی کووید۱۹ در استان زنجان شناسایی و ثبت شده است.

1400/1/14 -

روزانه 2700 تست کرونایی سرپایی در زنجان انجام می‌شود


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: روزانه ۲ هزار و ۷۰۰ تست کرونا در بخش سرپایی از نوع پی سی آر در استان انجام می‌شود و این نوع تست ها زمان بر و هزینه بر بوده بطوری که برای هر تست ۲۰۰ هزار تومان صرف می شود.

1400/1/12 - معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان خبر داد

افزایش شدید بیماران سرپایی و بستری کرونایی در زنجان


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اکنون شاهد افزایش شمار مبتلایان سرپایی کرونا و بستری برخی از این بیماران در مراکز درمانی استان هستیم که بسیار خطرناک است.

1400/1/9 -

جولان کرونای انگلیسی در شهرهای زنجان


در حال حاضر ویروس کرونا و نوع جهش‌یافته آن به نام کرونای انگلیسی در استان زنجان در حال گردش بوده بنابراین زنجانی‌ها از تجمع پرهیز کنند.

1400/1/4 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

استفاده از ماسک در استان زنجان ۶۰ درصد کاهش یافته است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بر کاهش رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: زدن ماسک در استان ۶۰ کاهش یافته است.

1400/1/2 - معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

بیماری کرونای انگلیسی به شهرستان طارم رسید


معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بیماری کرونای انگلیسی به شهرستان طارم رسیده است،گفت: دو مورد مثبت در این شهرستان دیده شده است.

1400/1/1 -

آمار مبتلایان به کووید 19 در زنجان به 50 هزار و 186 نفر رسید


از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان زنجان، ابتلای 50 هزار و 181 نفر به بیماری کووید 19 در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده، که ابتلای186 نفر از این آمار طی 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

1399/12/25 - رییس اداره سلامت روان :

بیش از ۷۰۰ نفر به کلینیک سوگ زنجان مراجعه کرده‌اند


 رییس اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با افتتاح کلینیک سوگ بیش از ۷۰۰ نفر از خدمات رایگان روانشناختی آن بهره‌مند شده‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد نتایج حاصل این مراجعات به رفع مشکلات روحی و روانی گروه‌های هدف منتهی شده است.

1399/12/23 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد

ثبت اولین مورد کرونای انگلیسی در زنجان


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان، از شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در زنجان خبر داد.

1399/12/14 - اعمال سفت و سخت محدودیت تردد در زنجان

از امشب محدودیت تردد مجددا در استان زنجان برقرار می‌شود


با احتمال اوج گیری مجدد کرونا و شیوع پیک چهارم محدودیت‌های تردد در شهر‌های استان زنجان دوباره اعمال می‌شود.

1399/12/13 -

وضعیت کرونایی استان زنجان همچنان شکننده است


معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان از شکننده بودن وضعیت کرونایی استان خبر داد و گفت: اگر مردم رعایت نکنند مجبور به اعمال محدودیت‌های کرونایی در ایام پایانی سال خواهیم بود. ‌

1399/12/6 -

نتیجه تست ۶ بیمار مشکوک به ویروس کرونای انگلیسی درزنجان منفی اعلام شد


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: ۶ بیمار مشکوک به ویروس جهش یافته انگلیسی در بیمارستانهای استان شناسایی شد که با بررسی انجام گرفته و انجام آزمایشها نتیجه منفی بود و در این خصوص توصیه می‌شود عموم از این نوع ویروس دچار استرس و اضطراب نشوند.

1399/12/4 -

شناسایی ویروس انگلیسی در آزمایشگاه ویروس شناسی زنجان امکانپذیر شد


رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده پزشکی زنجان به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های منتخب در کشور توان شناسایی ویروس کرونای انگلیسی را به دست آورد.

1399/12/2 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

نشانه‌های موج چهارم کرونا در ابهر دیده می‌شود


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: نشانه‌های موج چهارم کرونا در ابهر دیده می‌شود.

1399/11/21 -

تزریق واکسن کرونا در زنجان آغاز شد


 نخستین مرحله واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در زنجان، با تزریق آن به کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی این استان، روز سه شنبه همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

1399/11/19 -

معرفی داوران ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان


دبیر ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان از آغاز داوری آثار رسیده به این جشنواره خبر داد.

1399/11/8 -

زنجانی‌ها به ثبات روند کرونا دلخوش نکنند


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اکنون روند بیماری کرونا از روند نزولی خود خارج و ثابت شده که نگران‌کننده است، بنابراین زنجانی‌ها برای پیشگیری از شیوع پیک چهارم این بیماری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

1399/11/1 -

میزان مرگ و میرهای کرونایی در زنجان ۱۱ برابر کاهش یافت


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، بیشترین میزان مرگ و میرهای کرونایی استان را مربوط به سالمندان عنوان کرد و گفت: در روزهای اخیر میزان مرگ و میرهای کرونایی نسبت به پیک بیماری ۱۱ برابر کاهش یافته است.

1399/10/25 - معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

تبعات تجمعات در دفاتر پیشخوان طی هفته‌های آینده بروز می‌یابد


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهدشتی و درمانی استان زنجان گفت: تجمعات زنجانی ها در دفاتر پیشخوان دولت شرایط نگران کننده ای را در شیوع کرونا فراهم کرد چرا که تبعات آن طی هفته‌های آینده خود را نشان خواهد داد.

1399/10/17 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

شهرستان ابهر وضعیت نارنجی کرونا دارد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تمام شهرستانهای زنجان در وضعیت زرد به لحاظ شیوع کرونا قرار دارند و تنها شهرستان ابهر نارنجی است.

1399/10/10 - معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

کنترل ویروس کرونا در گرو همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تداوم اجرای محدودیت‌ها، رعایت و پایبندی عموم به پروتکل‌های بهداشتی از شدت موج‌های بعدی بیماری می‌کاهد و حتی می‌توان این ویروس را کنترل کرد، در غیر این‌صورت شرایطی بدی بوجود می‌آید.1399/10/9 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته مرگ بیمار کرونایی نداشت


-رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آمار فوت بیمار کرونایی زنجان صفر شد.

1399/10/7 - معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

وضعیت رعایت پروتکل‌ها در آرامستان زنجان مطلوب نیست


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: در حال حاضر وضعیت رعایت پروتکل‌ها در آرامستان زنجان مطلوب نیست و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

1399/10/1 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ویژه مراسم روز پرستار؛

همواره قدردان زحمات پرستاران هستیم و به بزرگی مقام این عزیزان تعظیم می کنیم


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ویژه مراسم روز پرستار اظهار کرد: پرستاران به عنوان بخشی از تیم درمان نقش بزرگی در پیشگیری و مبارزه با کرونا را داشتند و روزهای بسیار سختی را گذراندند.

1399/9/30 -

داوری آثار جشنواره «سلامت و هنر» به پایان رسید/ مشارکت ۳۵ کشور


مسئول کمیته داوران جشنواره «سلامت و هنر» درباره چرایی و چگونگی برگزاری این جشنواره می‌گوید.

1399/9/25 -

کرونا سیر نزولی گرفت


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا در زنجان خبر داد.1399/9/18 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

مدیریت کرونا در شهرستان طارم نیازمند توجه جدی است


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: الگوی شیوع کرونا در شهرستان طارم از استان گیلان تبعیت می‌کند که با افزایش مبتلایان در این استان، تعداد کرونایی‌ها در طارم نیز افزایش می‌یابد که این مهم نیازمند مدیریت است.

1399/9/16 -

۱۱۱ واحدصنفی متخلف در زنجان پلمب شد


مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تعداد واحدهای پلمب شده در هفته دوم محدودیت‌های کرونایی استان را مجموع ۱۱۱ مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۲ مورد به مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، ۴۱ مورد به اماکن عمومی و هشت مورد به واحدهای خدماتی اختصاص دارد.

1399/9/13 - معاون علوم پزشکی استان زنجان:

۱۰ هزار عدد کیت تشخیص سریع کرونا وارد استان زنجان شده است


معاون علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۱۰ هزار عدد کیت تشخیص سریع کرونا وارد استان زنجان شده است، گفت:  انجام تست تشخیص سریع کرونا در همه شهرستان‌های تابعه استان آغاز شده است.

1399/9/12 -

طرح زیست فردی و اجتماعی کرونایی علوم پزشکی زنجان تدوین شد


سرپرست مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: این واحد دانشگاهی با نظر جمعی صاحبنظران امر استان طرح زیست فردی و اجتماعی جدید متاثر از کرونا "همزیستی با کرونا" را برای اجرایی و عملیاتی کردن آن تدوین کرده است.

1399/9/10 -

تست کرونا از ۹۷ هزار بیمار زنجانی گرفته شد


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، تاکنون بیش از ۹۷ هزار تست و نمونه گیری کرونا از بیماران مشکوک در استان انجام گرفته که با میزان مراجعه کنندگان به درمانگاه‌ها این رقم به بیش از ۱۱۰ هزار مورد می‌رسد.

1399/9/5 - با توجه به نیاز دائمی و همیشگی به خون و فراورده های خونی ؛

مراکز انتقال خون در ایام کرونا تعطیل نیستند


مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: هم استانی‌ها می‌توانند از طریق کانال‌های مختلف اینترنتی، تماس مستقیم و یا مراجعه حضوری نسبت به دریافت نوبت خون دهی فراخور نیاز انتقال خون استان اقدام و این کار خداپسندانه را انجام دهند.

1399/9/3 - در قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا استان مطرح شد؛

لزوم افزایش نقاهتگاه‌های زنجان


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به افزایش شناسایی بیماران کرونایی با تست سریع کرونا در استان برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد خانواده به این بیماری باید نقاهتگاه‌های استان افزایش پیدا کند.

1399/8/26 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

محدودیت‌های کرونایی شامل مراکز صنعتی و تولیدی نمی‌شود


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: مراکز صنعتی و تولیدی شامل محدودیت‌های کرونایی نمی‌شود.

1399/8/25 - مدیرکل انتقال خون استان زنجان عنوان کرد

اهدای خون مسئولیت اجتماعی و تاریخی روزهای کروناییزنجان مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: در شرایط کرونایی کنونی اهدای خون و فرآورده‌های آن یک مسئولیت اجتماعی و تاریخی است.


1399/8/24 - سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان زنجان

دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در اختیار مشمولان قرار می‌گیرد


سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان و بدون الزام به ارزیابی و آزمون وسع در اختیار مشمولان قرار می گیرد.

1399/8/24 - رییس بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان:

دو سوم ظرفیت بیمارستان ولی‌عصر(عج) زنجان در اشغال کرونایی‌ها است


رییس بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان گفت: در زمان حاضر از ۳۲۰ تخت موجود این بیمارستان ۲۰۰ تخت آن، معادل دو سوم در اشغال بیماران کرونایی است و ظرفیت بخش آی سی یو نیز تکمیل شده است.

1399/8/15 -

پیش‌بینی‌ افزایش بستری بیماران کرونایی در زنجان


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود طبق آمار کرونایی موجود در روزهای آتی شاهد افزایش بستری بیماران کرونایی و به تبع آن افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در استان باشیم.

1399/8/8 - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

همه باید برای کنترل و قطع زنجیره کرونا هم‌قسم شویم


تاثیر محدودیت‌ها 3 هفته بعد مشخص می‌شود
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ویروس کرونا اگر رخنه‌ای پیدا کند از همان جا ضربه وارد می‌کند، گفت: برای کنترل و قطع زنجیره انتقال و همچنین برای اینکه شرایط بیماری از دستمان خارج نشود، همه باید هم‌قسم شده و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت کنیم.1399/8/3 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید باید در استان زنجان اعمال شود


3 شهرستان استان نیازمند توجه جدی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: با توجه به شرایط انتشار ویروس کرونا، ضروری است محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید در استان زنجان در نظر گرفته شود.


1399/7/29 - سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

تزریق اعتماد و نشاط آفرینی در روزهای کرونایی ضروری است


سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با تاکید بر تولید محتوای فاخر، خلاقانه، نوآورانه و چندوجهی برای مخاطبان در روزهای کرونایی گفت: به جای ترساندن و نگران کردن بیش از اندازه عموم، باید آنان را همراه و متقاعد کرد و در این میان تزریق اعتماد، اطمینان، امید و نشاط افزایی از سوی رسانه‌ها در جامعه بیش از گذشته لازم است.

1399/7/28 - دکتر صایینی خبر داد

میزان شیوع بیماری کرونا در زنجان همچنان بالاست


 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان،با بیان اینکه میزان شیوع بیماری کرونا در استان زنجان بالا است، گفت: این امر باعث شده تا انتقال این بیماری از افراد آلوده به دیگران بالا رود.

1399/7/27 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

ابتلا به کرونا در زنجان روند افزایشی دارد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،از روند افزایشی ابتلا به بیماری کرونا دراستان زنجان خبر داد.

1399/7/24 - معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان

واکسن آنفلوانزا به میزان لازم در زنجان وجود دارد


رئیس مرکز بهداشت استان زنجان گفت: بیش از ۱۴ هزار دز واکسن آنفلوانزا به جامعه هدف تزریق شده است.

1399/7/22 - سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

دوره‌ها و کارگاه‌های توانمندسازی با رویکرد مهارتی به صورت مستمر و ماهیانه برگزار می‌شود


دکتر مصطفی محمدی در دوره آموزشی «اصول و مبانی تدوین کلیپ و تولید محتوی – مقدماتی» اظهار امیدواری کرد که دوره‌ها و کارگاه‌های توانمندسازی با رویکرد مهارتی به صورت مستمر و ماهیانه برگزار شود .

1399/7/21 - برای نخستین بار در کشور انجام میگیرد

افتتاح کلینیک سوگ در زنجانرئیس اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان گفت: برای نخستین‌بار در ایران کلینیک سوگ برای ارائه رایگان خدمات روان‌شناختی به خانواده‌های سوگواری که عزیز خود را به دلیل بیماری کرونا از دست داده‌اند، در استان زنجان افتتاح می‌شود.


1399/7/20 - دکتر علیرضا آرمانی کیان :

تداوم اعمال محدودیت‌های کرونایی در زنجان به رفتار مردم بستگی دارد


دکتر علیرضا آرمانی کیان : در زمان حاضر مشکل اصلی در شیوع کرونا رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی عموم مردم است و در این میان ادامه اعمال محدودیت‌ها به رفتار مردم بستگی دارد چراکه هر چه رعایت بیشتر باشد میزان ابتلا کمتر و در صورت بی‌توجهی‌ها شمار بیماران افزایش می‌یابد.

1399/7/13 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

۸۰ درصد نانوایی ها در زنجان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: با بازرسی‌های انجام شده از ۱۷۶ نانوایی، ۸۰ درصد از نانوایی‌ها در زنجان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

1399/7/10 - معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

حدود ۷۰ بیمار کرونایی در زنجان وضعیت وخیم دارند


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه ۴۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان زنجان بستری هستند، گفت: از این تعداد حال ۷۰ نفر وخیم است.

1399/7/6 - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان

۱۷ هزار واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های پُرخطر در زنجان توزیع می‌شود


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در مرحله اول ۱۷ هزار واکسن آنفلوانزا از طریق معاونت بهداشتی این دانشگاه برای گروه‌های پرخطر در نظر گرفته شده که تزریق آن از امروز /ششم مهر/ به صورت رایگان انجام می‌شود.

1399/7/2 - دکتر قزلباش خبر داد :

واکسن آنفلو‌انزا هنوز تحویل ‌داده نشده است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از جذب ۴۵ نفر در کادر درمانی زنجان خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار واکسن پیشگیری و قابل درمان انواع بیماری‌های آنفولانزا برای زنان باردار رایگان شده ولی متاسفانه فعلا سهمیه‌ای به زنجان نداده‌اند.

1399/6/27 - آغاز روند افزایشی ویروس کرونا در زنجان

کلاس‌های درس دانشجویان با 25 درصد ظرفیت برگزار می‌شودرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: شواهد نشان می‌دهد که ممکن است در هفته آینده، آمار بیماران مبتلا به کووید 19 صعودی باشد که آغاز روند افزایشی است.


1399/6/18 - معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

شرایط بهداشتی لازم برای برگزاری انتخابات در زنجان فراهم شده استمحمد رضا صائینی ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: برابر گزارش های ارسالی از دو شهرستان زنجان و طارم، شرایط بهداشتی لازم برای برگزاری انتخابات در زنجان فراهم شده است.


1399/6/15 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان خبر داد؛

بیماران زمینه‌ای و کودکان زیر 5 سال در اولویت دریافت واکسن آنفولانزا


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: بیماران زمینه‌ای و کودکان زیر 5 سال در اولویت دریافت واکسن آنفولانزا هستند و اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

1399/6/12 - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

موارد بستری بیماران کرونایی در زنجان افزایش یافته است


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه استان زنجان در موارد سرپایی به ثبات رسیده است، گفت: موارد بستری بیماران کرونایی در استان زنجان افزایش یافته است.

1399/6/5 - قزلباش گفت:

شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در زنجان هستیم


 رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در این استان به ۲ تا ۳ نفر کاهش پیدا کرده و سرعت روند کاهشی ابتلا به کرونا نیز کاهش یافته است.

1399/5/27 -

دستگاه‌های ونتیلاتور بخش کودکان بیمار کرونایی در زنجان افزایش می‌یابد


قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در مورد وضعیت دستگاه‌های ونتیلاتو(تنفسی) بخش کرونا کودکان گفت: تا پاییز امسال تعداد دستگاه‌ها تنفسی در این بخش افزایش می‌یابد.

1399/5/25 -

آغاز مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی


داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی سال ۹۹ بر اساس مهلت مجدد اختصاص داده شده برای نام نویسی، از امروز شنبه ۲۵ تا روز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه می توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده و یا نسبت به ویرایش و بارگذاری مدارک مورد نیاز درسایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام کنند. 

1399/5/15 - همزمان با بهره برداری از ۷ پایگاه اورژانس در زنجان

بهره برداری از نخستین پایگاه اورژانس ریلی کشور در خرم دره انجام میگیرد


رئیس اورژانس استان زنجان گفت: هفت پایگاه اورژانس در استان زنجان امروز با حضور وزیر بهداشت به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می‌رسد.
 جعفری  ادامه داد: این طرح‌ها شامل بهره برداری از نخستین پایگاه اورژانس ریلی کشور در خرم دره، پایگاه اورژانس هوایی، پایگاه شهرک صنعتی روی، پایگاه شهید بهشتی، پایگاه گوگجه ییلاق، پایگاه شماره ۳ شهری ابهر و ۲ شهری خدابنده است. 


1399/5/11 -

۵۴ درصد از بیماران بستری در آی سی یو زنجان بدحال هستند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه متوسط بیمار بستری در آی سی یو در مراکز د رمانی استان زنجان ۸۰ نفر است، گفت: ۵۴ درصد از بیماران بستری در آی سی یو بدحال هستند.

1399/4/29 - با ابلاغ وزیر بهداشت؛

دکتر پرویز قزلباش به عنوان رئیس شورای کلان منطقه ۶ آمایشی کشور منصوب شد


در راستای اجرای ماده ۱۰ ضوابط تشکیل و اداره شوراهای کلان مناطق، با ابلاغ دکتر سعید نمکی، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان برای مدت دو سال به عنوان رئیس شورای کلان منطقه ۶ آمایشی کشور منصوب شد

1399/4/25 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

افزایش بستری‌های کرونایی خدمت‌رسانی به سایر بیماران را مشکل می‌کند


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در صورت اشغال تخت‌های بیمارستان‌های استان توسط بیماران کرونایی روند خدمت رسانی به سایر بیماران که نیازمند ارائه خدمات هستند با اختلال مواجه خواهد شد.

1399/4/8 -

۱۰۰ پرستار در استان زنجان به کرونا مبتلا شده‌اند


 رییس نظام پرستاری زنجان گفت: تاکنون حدود ۱۰۰ نفر از پرسنل پرستاری استان گرفتار بیماری کرونا شده‌اند که تعدادی پس از بهبودی به محل کار خود برگشته اند اما ۵۰ درصد آنان در منازل بسر می‌برند و در واقع سیتسم از به‌کارگیری آنان محروم شده است.

1399/4/7 -

موج جدید بیماری کرونا در زنجان آغاز شده است


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون موج جدید بیماری کرونا در این استان آغاز شده است که در صورت همدلی و همبستگی همگانی می‌توان به کنترل آن نایل شد و آسیب‌های ناشی از این بیماری را کاهش داد.

1399/4/5 -

با موج جدیدی از شیوع کرونا مواجه هستیم


۵۲ نقطه زنجان نیازمند گندزدائی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: آماده باش قرمز در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اعلام شده و از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با بیماری کرونا استفاده می‌شود.


1399/3/29 -

روند شیوع بیماری کووید 19 در زنجان افزایشی و خطرناک است


مشخص شدن درصد ابتلای مردم زنجان به کرونا در چند هفته آینده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید بر نتایج مثبت ناشی از اقدامات کنترلی در مورد شیوع ویروس کرونا از جمله بیماریابی گفت: اما باید متوجه بود که با وجود این اقدامات وقتی بار مراکز درمانی افزایش می‌یابد یعنی اینکه علامت خطر است، چرا که ظرفیت پذیرش بیمار در مراکز درمانی مشخص است.


1399/3/21 - در جهت روانسازی امور توسط تامین اجتماعی ، دکتر محمدی مدیر درمان استان خبر داد :

معاینات پزشکی اولیه برای متقاضیان بیمه حرف و مشاغل آزاد ، معاف شد


 مدیر درمان استان از معافیت معابنات پزشکی اولیه برای متقاضیان بیمه حرف و مشاغل آزاد خبر داد.

1399/3/13 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

افزایش افراد بستری شده طی دو روز اخیر در زنجان


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: روال افراد مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان مانند گذشته است ولی در دو روز اخیر شاهد افزایش تعداد بستری‌شدها در استان هستیم.

1399/2/21 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

تخت های ویژه بیمارستانی درزنجان دو برابر می شود


زنجان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از افزایش دو برابری تخت‌های ای سی یو در استان زنجان طی سه ماه آینده خبر داد.

1399/2/20 -

اقدام بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوزه نانوفناوری


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اقدامات و عملکرد ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس دراستان و تاثیرات و افتخارات دانشگاه علوم‌پزشکی استان در دنیا و کشور پرداخت.

1399/2/7 - رییس دانشکده پزشکی زنجان:

منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست


رییس دانشکده پزشکی زنجان گفت: منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست، بلکه بر ممکن است فرد بر اساس علائم بالینی و شواهد آزمایشگاهی دیگر، مبتلا به کرونا باشد و باید به طور جدی نکات بهداشتی و آداب تنفسی را رعایت کند.

1399/2/7 -

علوم پزشکی زنجان در بین دانشگاه‌های تاثیرگذار جهان قرار گرفت


مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طی مکاتبات انجام گرفته با سازمان رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دانشگاهی تایمز، دانشگاه علوم پزشکی این استان در اولین سال حضور در این رتبه‌بندی، در بازه ۴۰۰ تا ۶۰۰ دانشگاه‌های تاثیرگذار در دنیا قرار گرفت.

1399/2/1 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد

افزایش مبتلایان به کرونا نسبت به دیروز ؛ابتلای 10 نفر به کووید 19 در زنجان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از ابتلای 10 نفر به کرونا ویروس در استان خبر داد.1399/2/1 - معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

به کاهش آمار مبتلایان در زنجان خوش‌بین نباشیم


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: در حال حاضر موارد بستری در استان نزولی بوده که این امر نشان‌دهنده رفتار مردم در هفته‌های گذشته است و رفتار مردم طی روزهای اخیر وضعیت استان را در هفته‌های آتی مشخص خواهد کرد.

1399/1/19 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان هشدار داد:

افزایش روند شیوع کرونا با تجمعات زنجانی‌ها در روزهای آینده


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: رفتار مردم نسبت به هفته گذشته تغییر کرده است، به طوری که شاهد حضور مردم در اجتماع هستیم.

1399/1/15 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان دربرنامه عافیت:

درکشور ایران به خاطر وجود زیرساختهای مناسب بهداشتی کرونا خوب مدیریت و کنترل شده است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: ما در مقابله با کرونا ویروس در اوایل مسیر هستیم و خوب پیش رفتیم در کشور ایران به خاطر وجود زیر ساختهای مناسب بهداشتی و عزم و اراده مسئولین تا الان گفته می شود کرونا خوب مدیریت  و کنترل شده ولی به دلایل مختلف نمی توان روی این حساب کرد.

1399/1/14 -

ابتلای 620 زنجانی به کووید 19/ انتظار همراهی از شرکت‌های ملی با دانشگاه علوم پزشکی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه آزمایش 620 نفر از بیماران مشکوک به ابتلا به کووید 19 مثبت بوده است، گفت: 19 نفر از این آمار طی 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

1399/1/9 - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

استرس در بیماران کرونایی، درمان را دچار چالش می کند


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: وجود استرس در افراد و به ویژه بیماران، درمان را دچار چالش می کند.

1399/1/8 - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

افزایش ۲۴نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان افزوده شده است.

1399/1/6 - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

قریب ۴۰ درصد مردم اصلا بیماری کورونا را باور ندارند


دکتر علیرضا آرمانی کیان در نشست خبری با موضوع کووناویروس؛ اظهار کرد: در مقابله با بیماری کورونا حدود ۶۰ درصد رفتارها و عملکردها خوب بوده ولی قریب ۴۰ درصد از مردم اصلا بیماری را باور ندارند.

1398/12/28 -

ثبت ۲۰ بیمار مثبت به کوروناویروس در شهرستان طارم


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری با موضوع کوروناویروس اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان طارم حدود ۲۰ بیمار مثبت به کرونا از لحاظ آزمایشگاهی ثبت شد که از این تعداد ۲ نفر جان باخته‌اند .

1398/12/26 -

با هر روشی از مردم در برابر کرونا محافظت خواهیم کرد


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: سرعت شیوع ویروس کرونا بسیار بالا است و ما ناچار هستیم با هر روشی که شده، از مردم محافظت کنیم تا با اتحاد و یکدلی، شر این ویروس را از عزیزان‌مان دور کنیم.


با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org