زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

آرشیو اخبار سایت زنجان

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان
مدیر: خلیل آقاجانلو
شماره تماس: 33777011- 024
نشانی: زنجان – خیابان خرمشهر – خیابان عدالت دوم غربی – کد پستی: 4516765375
وبسایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان

1400/3/21 - با عضویت در سامانه همیاران طبیعت

همیار طبیعت باشیم


مردم دوستدارطبیعت می رساند برای ایفای نقش مسئولانه نسبت به طبیعت و حفاظت از منابع طبیعی می توانند با تکمیل فرم  ثبت نام در سامانه همیار طبیعت به عضویت طرح همیار طبیعت در بیایند.

1400/3/16 - جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان؛

جوامع محلی با نیروهای اطفاء حریق منابع طبیعی در هنگام آتش سوزی همکاری کنند


به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، عباس لطفی جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان با اشاره به این که امسال به علت کاهش بارندگی ها، وقوع حریق های احتمالی زودتر از موعد دور از انتظار نیست گفت: توانمندسازی جوامع محلی نخستین گام  به منظور مقابله با آتش سوزی مراتع و جنگل هاست چون بخاطر نزدیكی به كانون های آتش سوزی، دسترسی بسیار آسان تری برای اطفای حریق دارند.

1400/3/9 -

تفاهم نامه همکاری اداره کل منابع طبیعی استان با جمعیت هلال احمر


به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، صبح امروز طی مراسمی تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان و جمعیت هلال احمر استان به امضا رسید.

1400/2/6 -

پیشگیری از تصرف 85 هکتار از اراضی ملی زنجان


سرهنگ رضا مهدیون فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان با بیان این که در فروردین ماه سال جاری 3 مورد خلع ید و رفع تصرف انجام شده است گفت: 42 مورد نیز از تصرف غیر مجاز به میزان 85 هکتار از اراضی ملی استان پیشگیری شده است.

1400/1/28 -

اشتغال و درآمد ماحصل زراعت صنوبر در زنجان است


رونق صنعت چوب با زراعت صنوبر

1400/1/3 - مدیرکل منابع طبیعی زنجان:

۵ میلیارد تومان طرح آبخیزداری در زنجان انجام می‌شود


آقاجانلو، مدیرکل منابع طبیعی زنجان با بیان اینکه شهرستانهای زنجان، آب‌بر و ابهر سیل خیز هستند، گفت: طی سال جاری بیش از پنج میلیارد تومان طرح آبخیزداری در استان انجام می‌شود.

1399/12/17 - در سومین روز از هفته منابع طبیعی انجام شد؛

غرس نهال توسط تشکل‌های مردم نهاد و همیاران طبیعت


در سومین روز از هفته منابع طبیعی مراسم کاشت نهال در محل پارک گلستان زنجان و با مشارکت شهرداری، تشکل های مردم نهاد، و همیاران طبیعت برگزار شد.1399/12/14 - قاچاق چوب تجارتی دو سر باخت در زنجان

درختانی که ایستاده می‌میرند


کامیون ها و نیسان های آبی که بارشان چوب قاچاق است و با قطع درختان طبیعت را دچار چالش های عمده می کنند و باعث می شوند اکوسیستم مناطق مختلف استان زنجان با چالش مواجه شود، این روزها قاچاق چوب به تجارتی دو سر باخت در زنجان تبدیل شده است.

1399/12/12 - همزمان با هفته منابع طبیعی

۲۰۰ هزار اصله نهال هدیه به طبیعت زنجان


۲۰۰ هزار اصله نهال در استان زنجان توزیع خواهد شد.1399/11/29 -

اتمام عملیات توسعه و غنی سازی جنگل های استان زنجان


رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، گفت: جنگل های استان زنجان جزو جنگل های حفاظتی می باشد که گونه غالب آن ها ارس، بنه، زالزالک و بلوط است که هر ساله بر اساس جذب اعتبارات عملیات توسعه و غنی سازی در این جنگل ها صورت می گیرد.

1399/11/19 -

افتتاح فاز اول اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در حوزه آبخیز گچی قشلاق


 خلیل آقاجانلو مدیرکل اداره کل منابع طبیعی استان با بیان این که طی این دهه 8 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری قابل افتتاح و بهره برداری است گفت: فاز اول پروژه کنترل سیلاب روستاهای عزیز آباد و هارون آباد در حوزه آبخیز گچی قشلاق شهرستان طارم امروز  با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان، مدیر عامل آب منطقه ای استان، فرمانداری طارم و معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان افتتاح می شود.


1399/11/13 - مدیرکل منابع طبیعی زنجان:

۸۳۰ هزار و ۶۱۲ متر مکعب طرح آبخیزداری در زنجان انجام شد


آقاجانلو، مدیرکل منابع طبیعی زنجان گفت: از سال ۹۶ تاکنون اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری به حجم بیش از ۸۳۰ هزار و متر مکعب در استان انجام شده است. 

1399/10/28 -

ابلاغ راهنمای تهیه و اجرای طرح مرتعداری‎


راهنمای تهیه و اجرای طرح مرتعداری تدوین و ابلاغ شد.


1399/10/17 -

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در پایش و اطفای حریق‌های جنگلی‎


رییس سازمان جنگل‌ها ضمن اشاره به مشارکت این سازمان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرای پروژه‌های منابع‌طبیعی گفت: یکی از پروژه‌های مهمی که ضرورت دارد در دستور کار قرار گیرد پروژه پایش، رصد و اطفای حریق است.


1399/9/17 - در مراسم گرامیداشت روز جهانی خاک مطرح شد؛

بحران فرسایش خاک زنجان را تهدید می‌کند


روند پسرفت خاک تکان دهنده است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، گفت: بیشترین فرسایش خاک در زنجان ناشی از فرسایش آبی بوده اما ممکن است چالش‌هایی در آینده در حوزه فرسایش بادی هم داشته باشیم زیرا روزهای بادی استان به بالای 200 روز در سال رسیده است.


1399/9/13 -

توسعه زراعت چوب با استفاده از فاضلاب ها و پساب های صنعتی در زنجان


اولین جلسه شورای سیاستگذاری تدوین برنامه های اجرایی توسعه زراعت چوب تشکیل شد.

1399/7/30 - توسط معاون جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شد :

بازدید از روند پروژه احیا و بازسازی معدن سرب و روی انگوران استان زنجانبه گزارش سایت زنجان : دکتر نوبخت معاون جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و هیأت همراه از پروژه احیا و بازسازی معدن سرب و روی انگوران استان بازدید کرد.


1399/7/30 - رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛

۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی کشور به اجرای طرح زراعت چوب اختصاص می یابد


 فریبرز غیبی رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه بازدید از پروژه بازسازی و احیای معدن سرب و روی انگوران گفت: طی سال جاری ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی و مشارکتی در سراسر کشور انجام خواهد شد.

1399/7/22 -

آزاد سازی بیش از 335 هکتار از اراضی ملی استان زنجان


به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، سرهنگ رضا مهدیون فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با اشاره به آمار 6 ماه نخست امسال گفت: طی این بازه زمانی 241 فقره پرونده برای مساحت بیش از یک هزار و 231 هکتار از اراضی ملی استان تشکیل شده است.

1399/7/16 - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان؛

منابع طبیعی سرمایه عمومی همه نسل ها است


مراسم اربعین حسینی با حضور آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و کارکنان منابع طبیعی استان به صورت ویدئو کنفرانس در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

1399/7/13 - معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:

اجرای طرح دیمزارهای کم بازده در 280 هکتار از اراضی ملی زنجان


معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در۲۸۰ هکتار از اراضی شیب دار استان زنجان طرح تبدیل دیم زار اجرا شده است.

1399/7/6 - باز هم آتش به جان طبیعت افتاد;

26 هکتار از اراضی ملی زنجان دچار حریق شد


رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سلطانیه از وقوع یک فقره آتش‌سوزی در روستای «چپدرق» این شهرستان خبر داد و گفت: در این حادثه 26 هکتار از اراضی شهرستان دچار حریق شد.1399/6/27 - مسعود رسولی رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان :

شروع عملیات پایگاه داده معادن اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان


مسعود رسولی رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: با توجه به نیاز مبرم به اطلاعات یکپارچه، هماهنگ و نیز رسیدن به نظامی دقیق، ساده، قابل انعطاف و بانک اطلاعاتی منسجم در زمینه‌ ثبت محدوده‌های معدنی، طرح ساماندهی و کاداستر محدوده‌های معدنی و همچنین برنامه ریزی مدون ضرورت دارد.

1399/6/12 -

تهیه و اجرای طرح‌های مرتعداری تا پایان سال ۱۴۰۰


صاحبان پروانه چرا برای تهیه و اجرا کردن طرح مرتعداری خود تا پایان سال آینده اقدام کنند.


1399/6/6 -

افتتاح سه طرح آبخیزداری زنجان در هفته ی دولت


به مناسبت هفته دولت 3 طرح آبخیزداری در استان زنجان به بهره برداری می رسد.1399/5/28 - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان :

پروژ‌های آبخیزداری در انتظار تامین اعتبار


جعفر بیات، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به این‌که آبخیزداری شناخت ارتباط درونی، اثر متقابل بین استفاده از اراضی، آب، خاک و ارتباط موجود بین مناطق بالا‌دست و پایین‌‌دست است اظهار داشت: پروژه‌های آبخیزداری و پخش سیلاب، نقش مهمی در مهار آب‌های سطحی، رواناب‌ها و پیشگیری از وقوع سیلاب‌های احتمالی دارند.1399/5/27 -

خسارت آتش‌سوزی به 4 هکتار از مراتع خدابنده


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده از اطفاء حریق مراتع روستای چپقلو خبر داد.1399/5/23 - هوای پاک برای همه؛

تلاش برای افزایش سرانه فضای سبز شهرستان خدابندهرئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده گفت: طبق طرح پیش بینی اهداف کمی و اعتباری مواد 22 و 27 قانون هوای پاک، در صدد هستیم تا سرانه فضای سبز این شهرستان را افزایش دهیم.


1399/5/14 -

انجام مطالعات منابع طبیعی در 57 هزار هکتار از حوزه‌های آبخیز زنجان


رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: سال گذشته در 57 هزار و 756 هکتار از حوزه‌های آبخیز این استان مطالعات تفصیلی اجرایی انجام شده است.


با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org