زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/1/26 - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بحث کووید۱۹ خوب عمل کرده است

دکتر سعید نمکی در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس اظهار داشت؛ دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان یکی از بهترین‌های کشور، در بحث مدیریت بیماری کرونا خوب عمل کرده است .
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
عصر چهارشنبه ۲۵ فروردین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان یکی از بهترین‌های کشور، در بحث مدیریت بیماری کرونا خوب عمل کرده است اظهار داشت؛ سال گذشته با وجود بیماری کووید۱۹ سال سختی بر همه ما گذشت .

دکتر نمکی با اشاره به اینکه کووید ۱۹ یکی از پیچیده‌ترین مخلوقات است که همه دنیا را گرفتار کرده است ادامه داد: ما سال‌ها با این ویروس زندگی خواهیم کرد و لذا، باید بدانیم، واکسیناسیون تنها راه علاج این بیماری نیست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه راه‌حل درمان بیماری کرونا، در زمینه پیشگیری در حوزه درمان، آموزش و پژوهش؛ اولویت اول جمع کردن ویروس است ابراز داشت: در زمینه مراکز سرپایی، اصلی‌ترین مکانیزم اجرایی، مدیریت بیماری باشد.

وی با تاکید بر جدی گرفتن آنتی وایرال تراپی، اظهار داشت: در خوزستان با انجام اقدامات درمانی مناسب درخصوص ویروس جدید، موفقیت‌های خوبی به دست آوردیم.

دکتر نمکی با اشاره به بهره‌گیری از تجربه یکسال گذشته، درخصوص ویروس جدید، تاکید کرد: در بحث ترخیص و سرپایی دقت زیاد باشد .

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه حوزه پژوهش فعال شود، اظهار داشت: در حوزه آموزش هم، باید آموزش از راه دور برای دانشجویان و مردم مدیریت شود .

به گفته دکتر نمکی باید در این حوزه، برای آموزش، پژوهش، درمان و بهداشت برنامه داشته باشیم و فضای فکری هم تغییر یابد و بالاتر از این سطح باشد .

وی با بیان اینکه در حوزه توسعه اتفاقات خوبی در کشور رخ داده ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها خوب بوده، ولی تعداد تخت‌ها باید افزایش یابد .

وزیر بهداشت با تاکید بر استفاده از ظرفیت منازل، با برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت"، در حوزه بهداشت خاطرنشان کرد: این برنامه حتما پیگیری شود .

دکتر نمکی با اشاره به اهمیت بحث بیماری‌های مشترک حیوان و دام، ادامه داد: حوزه سالمندان بحث جدی ماست و رسیدگی به این عزیزان باید بیشتر مدنظر باشد .

وی تاکید کرد: بحث بهداشت دهان و دندان، جدی گرفته شود و مراکز دندانپزشکی دولتی فعال شود .

وزیر بهداشت با بیان اینکه حوزه فرهنگی از حوزه‌های مهم و جدی ماست، تاکید کرد: فضای نشاط در جامعه جدی گرفته شود و دانشجویان تک بعدی تربیت نشوند .

دکتر نمکی در حوزه غذاودارو نیز اظهار داشت: میزان تولید داروهای داخل و وابستگی به خارج در این حوزه حائز اهمیت است و تقریبا باوجود کرونا، اتفاقات بزرگی در این حوزه رخ داده است .

وی با اشاره به گام دوم انقلاب و ابلاغیه مقام معظم رهبری، تاکید کرد: در این راستا، در دانشگاه‌ها هیاتی برای تبیین، تفسیر و اجرای این رهنمودها تشکیل شود. چراکه یکی از اسناد بالادستی ارزشمند و ذی‌قیمتی است که باید در دانشگاه‌ها جدی گرفته شود .

وبدا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org