زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/1/21 - هشدار رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان:

مردم رعایت کنند، شیب ابتلا بسیار بالا است

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: میزان ابتلا به کرونا در شهرستان زنجان از متوسط استانی بالاتر است که نشان از شرایط ویژه در این منطقه دارد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
محمود حریری صبح امروز (۲۱ فروردین‌ماه) در جلسه شورای اداری شهرستان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به وضعیت نامناسب شیوع بیماری کرونا در استان، شرایط را بسیار ویژه اعلام کرد و افزود: متاسفانه با برخی بی‌مبالاتی‌ها شاهد بروز پیک چهارم در استان، هم‌زمان با سراسر کشور هستیم که این روند باعث بروز مشکلاتی شده است که باید با برنامه‌ریزی، وضعیت را تا حد امکان مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه شیب ابتلا به کرونا در استان بسیار بالا و غیرقابل انتظار است، تصریح‌ کرد: وضعیت به‌ گونه‌ای است که علی‌رغم بسیج همه امکانات، سرعت عمل کرونا از ما پیش گرفته است و همین موضوع باعث شده تا با مشکلاتی در بیماریابی مواجه شویم که برای رفع آن نیاز به همکاری همه بخش‌ها داریم.

این مسئول با اشاره به اینکه رفتار ویروس جدید به ‌گونه‌ای است که عملکرد آن را در دو هفته شاهد هستیم، در حالی ‌که در پیک‌های قبلی در عرض چهار تا پنج هفته وارد شیب صعودی می‌شدیم، یادآور شد: همین موضوع کار را تا حدی با مشکل مواجه کرده است و همه امکانات باید بسیج شود تا از این وضعیت خارج شویم.

حریری در ادامه، هفته سوم فروردین را هفته‌ای بسیار پرکار برای کادر درمان دانست و گفت: در این روزها بیشترین تعداد مراجعات را به مراکز درمانی داشتیم که متاسفانه به ‌علت کثرت مراجعات در برخی موارد شاهد تاخیر در دریافت خدمت از سوی بیمار می‌شدیم که همین موضوع باعث می‌شود تا بیمار به شرایط بد برسد؛ بنابراین انتظار داریم شهروندان بسیار مراعات کرده و اجرای پروتکل‌ها را در راس کارهای خود قرار داده و از خروج از منزل خودداری کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان با بیان اینکه در هفته دوم فروردین‌ماه ۵۱۵۷ مورد تست اخذ شد که ۳۱.۶ درصد مثبت بوده و در هفته سوم ۶۳۷۴ نفر تست دادند که ۳۲.۵ درصد از تست‌های اخذ شده مثبت گزارش شد و روز گذشته (۲۰ فروردین‌ماه) نیز ۱۳۰ نفر بیمار مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند که این عدد برای شهرستان زنجان ۵۴ نفر بود.

وی به اجرای طرح شهید سلیمانی در کمک به کادر درمان برای شناسایی بیماران اشاره کرد و یادآور شد: اجرای این طرح کمک بزرگی به کادر درمان بود و انتظار داریم این کار بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا افراد مبتلا قبل از آنکه بیماری را به افراد بیشتری انتقال دهند، شناسایی شوند.

حریری در ادامه با تاکید بر اینکه شیب ابتلا به کرونا بسیار بالا و خطرناک است، از شهروندان درخواست کرد با رعایت موارد اعلام شده و استفاده از ماسک و نیز اجتناب از حضور در دورهمی‌ها به قطع زنجیره انتقال کمک کنند.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org