زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1400/1/17 - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خبر داد

افزایش زمان تقسیط بدهی مالیاتی برخی بنگاه‌های تولیدی غیردولتی

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان، از افزایش زمان تقسیط بدهی مالیاتی برخی بنگاه‌های تولیدی غیردولتی خبر داد.
افزایش زمان تقسیط بدهی مالیاتی برخی بنگاه‌های تولیدی غیردولتی
میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بخشنامه صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود اقتصادی و به منظور جلوگیری از بروز اختلال در روند تولید و اشتغال، مدت زمان تقسیط بدهی مالیاتی بنگاه‌های تولیدی غیردولتی، از سه سال به پنج سال افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۹۲ در ۱۱ اسفندماه پارسال، ابلاغ حکم بندهای (۱) و (۲) مصوبه پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی هماهنگی که به ادارات امور مالیاتی اعلام شده است، افزود: بر اساس این بخشنامه، حکم بندهای مصوبه مذکور که به تایید مقام معظم رهبری رسیده است با توجه به شرایط موجود اقتصادی، تا پایان امسال، به منظور جلوگیری از بروز اختلال در روند تولید و اشتغال و با هدف امکان‌پذیر کردن وصول مطالبات مالیاتی از بنگاه‌های تولیدی غیردولتی، مدت زمان تقسیط مندرج در ماده (۱۶۷) قانون مالیات‌های مستقیم، صرفاً برای بنگاه‌هایی که برنامه احیای تولید و ساماندهی مالی آن‌ها به تایید ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید رسیده است، به حداکثر ۶۰ ماه افزایش می‌یابد.

این مسئول ادامه داد: به ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید اجازه داده می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰، به منظور جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی که طرح احیای تولید و ساماندهی مالی آن‌ها به تایید آن ستاد رسیده است، نسبت به تعویق یک ساله و فقط برای یک بار اجرائیه‌هایی که به درخواست سازمان امور مالیاتی، تامین‌اجتماعی، شرکت‌های آب، برق، گاز، شبکه بانکی و شهرداری‌ها علیه بنگاه‌های مذکور صادر شده، در صورت تعیین تکلیف، استمهال و تقسیط بدهی‌ها توسط ستاد مذکور اقدام کند. دستگاه‌های مزبور و بانک‌ها می‌توانند در صورت تصویب ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، نسبت به تعویق اجرائیه‌های مربوط اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی، تصریح کرد: مهم‌ترین هدف در اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی، ارائه هرچه بهتر خدمات مالیاتی برای تسهیل و رفاه حال مودیان مالیاتی بوده که در شرایط حال حاضر جامعه، مهم‌ترین نتیجه آن کاهش تردد و مراجعات حضوری بوده است.

رضوی خاطرنشان کرد: با الکترونیکی شدن ابلاغ اوراق مالیاتی، هر مودی مالیاتی با مراجعه به سامانه الکترونیکی سازمان به آدرس www.tax.gov.ir می‌تواند علاوه‌ بر ارسال اظهارنامه خود، در صورت داشتن اعتراض نسبت به اوراق، اعتراض خود را نیز به‌ صورت الکترونیکی ثبت کند. در این طرح، دعوت به هیئت حل‌اختلاف، ابلاغ رأی هیئت حل‌اختلاف و پرداخت مالیات نیز به ‌صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org