زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1400/1/15 -

آغاز مبارزه با آفت سن گندم در استان زنجان/ تامین سموم مورد نیاز کشاورزان

مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به آغاز مبارزه با سن گندم در استان زنجان گفت: ریزش سن گندم در برخی از مناطق اتفاق افتاده بنابراین مبارزه با این آفت در استان باید آغاز شود.
آغاز مبارزه با آفت سن گندم در استان زنجان/ تامین سموم مورد نیاز کشاورزان
نبی‌الله بختکی با اشاره به وضعیت سموم کشاورزی در استان برای مبارزه با آفت اظهار کرد: قیمت سموم کشاورزی 4 تا 5 برابر شده اما به لحاظ موجودی مشکلی در استان وجود ندارد و سموم به اندازه کافی در بازار وجود دارد.

وی تصریح کرد: در مرحله اول مبارزه با سن گندم و سایر آفت‌ها مشکلی از لحاظ سموم در استان نداریم و مکاتبات لازم نیز در حال انجام است تا در آینده نیز مشکلاتی در استان از لحاظ سموم نداشته باشیم.

مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان زنجان با تاکید براینکه در استان های گرمسیری نیز مبارزات با آفت‌ها آغاز شده که تا امروز مشکلی نداشتند و امیدواریم که در استان زنجان نیز مشکل خاصی نداشته باشیم یادآور شد: در این راستا یک مقدار نگرانی وجود دارد اما سازمان حفظ نباتات در سطح کشور پیگیر این موضوع است.

وی افزود: کشاورزان حتما به این موضوع توجه داشته باشند که اقدامات لازم برای مبارزه با آفت‌ها به ویژه سن گندم را مد نظر داشته باشند تا خسارت زیادی در مزارع نداشته باشند.

بختکی با بیان اینکه سازمان حفظ نباتات کشور در تلاش است ارز یارانه برای کشاورزان جهت تامین سموم تامین کند تا هزینه‌های سموم برای کشاورزان کمتر شود ادامه داد: تا به امروز این موضوع محقق نشده اما پیگیری‌ها در این راستا انجام می‌شود که در صورت تحقق کشاورزان زنجانی نیز از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی در مورد مبارزه با سن گندم در استان زنجان بیان کرد: سم مورد نیاز برای آغاز مبارزه با سن گندم موجود است و امیدواریم که برای ادامه مبارزه با آن سم مورد نیاز تامین شود.

مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان زنجان افزود: امیدواریم آفت سن گندم امسال کم باشد و به موقع مزارعی که افت دارند نیز شناسایی شود تا هزینه‌های مبارزه با این آفت کمتر باشد.

وی ابراز کرد: ریزش آفت سن گندم در برخی از مزارع استان زنجان اتفاق افتاده و ریزش‌های بعدی در سایر مناطق ممکن است تا 20 فروردین ماه اتفاق بیفتد.

بختکی خاطر نشان کرد: نهایتا تا پایان فروردین ماه باید میارزه با آفت مادر سن گندم آغاز شود.

منبع: موج رسا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org