زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1400/1/12 - معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان خبر داد

افزایش شدید بیماران سرپایی و بستری کرونایی در زنجان

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اکنون شاهد افزایش شمار مبتلایان سرپایی کرونا و بستری برخی از این بیماران در مراکز درمانی استان هستیم که بسیار خطرناک است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
محمدرضا صائینی شامگاه دیروز (۱۱ فروردین‌ماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، از افرایش شدید آمار بیماران سرپایی کرونایی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: طی روز ۱۰ فروردین‌ماه موارد مثبت سرپایی استان به ۵۰۴ مورد رسیده بود، به این معنی که ۲۷۰۰ تست PCR در یک روز گرفته شده و بیش از ۶۰۰ میلیون تومان (۲۰۰ هزار تومان برای هر تست PCR) هزینه شده است.

وی از تغییر رنگ کرونایی شهرهای زنجان و ابهر به نارنجی خبر داد و افزود: اکنون وضعیت کرونایی شهرستان‌های طارم، ایجرود، سلطانیه، خرم‌دره و خدابنده زرد و ماه‌نشان آبی اعلام شده است. گفتنی است محدودیت‌های کرونایی اعم از محدودیت تردد و مشاغل ۳ و ۴ در شهرهای زنجان و ابهر اعمال خواهد شد.

این مسئول با اشاره به روند بستری بیماران کرونایی در استان، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و روزانه بیش از ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز در استان بستری می‌شوند که بسیار خطرناک است و اگر به همین طریق پیش‌ رویم شاهد پیک چهارم بیماری کرونا در استان زنجان خواهیم بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان از افزایش شمار مصدومان تصادف نسبت به مدت مشابه پارسال در استان خبر داد و گفت: در یک روز حدود ۲۵۰ مصدوم حادثه ترافیکی به بیمارستان‌های استان منتقل شدند، به طوری که اکنون علاوه بر بار مراجعه بیماران کرونایی، مصدومان تصادفی نیز افزایش یافته و اگر به همین منوال پیش رویم ناچار به محدود کردن خدمات به سایر بیماران خواهیم شد.

صائینی با بیان اینکه اکنون بهترین کار همان پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا با مراقبت، بیماریابی و رهگیری است که حوزه سلامت نیازمند یاری است، خاطرنشان کرد: همه محدودیت‌های کرونایی برای مشاغل ۳ و ۴، همه فعالیت‌های آموزشی به صورت مجازی، تعطیل شدن نماز جمعه و برگزاری مراسم تجمعی اعم از آئینی و مذهبی و سایر محدودیت‌ها در شهرهای نارنجی استان باید اعمال شود.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org