زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1400/1/1 -

آمار مبتلایان به کووید 19 در زنجان به 50 هزار و 186 نفر رسید

از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان زنجان، ابتلای 50 هزار و 181 نفر به بیماری کووید 19 در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده، که ابتلای186 نفر از این آمار طی 24 ساعت گذشته گزارش شده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی 7 هزار و 96 نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که 5 هزار 876 نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید 19 از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی 43 هزار و 85 مورد بوده است که 293 مورد از آن‌ها طی 24 ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به 50 هزار و 181 نفر رسیده است.

در حال حاضر 130 نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید 19 و یا مشکوک بودن بستری هستند که هفت مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید 19 و همچنین مشکوک 20 هزار و 400 نفر اعلام شده است.

همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و 187 نفر جان خود را از دست داده‌اند که یک نفر از این مجموع جزو آمار روزانه بوده است.

ارائه شیوه‌نامه‌های اثربخش برای مدیریت بیماری

استاندار زنجان گفت: کنترل و مدیریت ویروس کرونا در سایه همکاری‌های بین  بخشی مطلوب، ارائه شیوه نامه‌های اثربخش و از همه مهمتر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی عموم مردم است.

فتح‌الله حقیقی افزود: اقدام مدیریتی ۸۰ درصدکار را  تشکیل می‌دهد و با توجه به شیوع ویروس کرونا، عموم مردم به این مهم باید توجه کنند بی‌توجهی‌ها به پروتکل‌های بهداشتی فاجعه دیگری را رقم می‌زند و بازدیدهای میدانی نشان می‌دهد حتی برخی متصدیان واحدهای صنفی به این مهم توجه چندانی نداشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با متخلفان کرونایی باید با شدت بیشتری برخورد انجام شود و معاونت منابع انسانی استانداری وظیفه دارد تمامی امکانات پشتیبانی علوم پزشکی را در تعطیلات نوروزی طبق کشیک های تعیین شده انجام دهد.

استاندار زنجان ادامه داد: تیم‌های ویژه در ابهر و خرمدره تشکیل شده و علاوه بر آن شمار تست‌هایی کرونایی افزایش یافته و تیم‌های شهرستان‌های مناطق آبی نیز کمک رسان مناطق یادشده باشند.

وی یادآوری کرد: طی مدت ۴۸ ساعت آینده مراکز ۱۶ ساعته تامین اجتماعی استان تشکیل شده و مدیر درمان تامین اجتماعی به اشکالات بوجود آمده پاسخگو باشد.

 حقیقی با تاکید بر اینکه کنترل ورود و خروج و تردد به سه شهر استان زنجان به ویژه شهرهای ابهر و خرمدره از ابتدای سال مورد رصد قرار می‌گیرد، افزود: مصوبات زیادی طی برگزاری  جلسات کرونا انجام گرفته، اما در اجرای بهینه آن مشکلاتی وجود دارد.

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org