زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/20 -

احداث اولین خانه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست خیرسازبهزیستی زنجان

اولین خانه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست بهزیستی استان زنجان به همت «پایداری »خیر حامی کودکان احداث می‌گردد.
احداث اولین خانه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست خیرسازبهزیستی زنجان
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی در آیین کلنگ زنی اولین خانه کودک و نوجوان خیرساز بهزیستی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ، معاون نیروی انسانی استانداری ، مدیر کل بهزیستی و خیرین حامی کودکان برگزار شد ، اظهار کرد : این خانه در زمینی برابر با ۴۵۰مترمربع و زیربنای ۲۳۰۰متر در هفت طبقه شامل مجموعه های آموزشی ,فرهنگی,اقامتی,گالری, فضای بازی و درمانی  ،  با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان در مدت ۱۸ماه ساخته خواهد شد .

مدیر کل بهزیستی با بیان اینکه مراکز نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می شوند  تصریح کرد : موسسه خیریه ی مهر یزدان به عنوان مرکز نگهداری و پرورش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تحت نظارت بهزیستی است که در حال حاضر 15فرزند در این مرکز نگهداری می شوند .

وی خاطر نشان کرد : این موسسه به عنوان مرکز نگهداری و پرورش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست دارای دو مرکز جداگانه است که مرکز شماره یک در شهریور سال 1393 تاسیس شده و مسؤلیت نگهداری کودکان پسر محدوده سنی 6 تا12سال را بر عهده داشته و مرکز شماره دو در شهریور1395افتتاح گردید و مسؤلیت نگهداری فرزندان پسر 13تا 18 سال را بر عهده دارد .

این مقام مسئول عنوان کرد :این مرکز با هدف نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، آموزش و ارتقای تحصیلی و علمی دانش آموزان، اعتلای شخصیت اجتماعی  و مسئولیت پذیری و بالندگی در جامعه ، تامین نیازهای بهداشتی و درمانی فرزندان ارائه خدمات مشاوره و مددکاری و خدمات فوق برنامه ارائه مهارت های فنی، کمک به اشتغال فرزندان با یارانه ی دولتی و تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کند .

وی خاطر نشان کرد :   در حال حاضر ۴مرکز غیردولتی و یک شیرخوارگاه دولتی عهده دار نگهداری از نزدیک به ۶۰کودک بی سرپرست و بد سرپرست هستند و ۲۶۵کودک نیز بصورت امداد بگیر در خانواده ها زندگی می کنند .

محمدی با اشاره به واگذاری ۳۳کودک به خانواده ها بصورت بازپیوند و فرزند خوانده بیان کرد : قانون گذار فقط تا 16 سالگی اجازه فرزند خواندگی می‌دهدو البته همه کودکان دارای شرایط فرزندخواندگی نمی باشند  و واگذاری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده های متقاضی واجد شرایط به دو صورت امین موقت و دائم صورت می پذیرد.

وی ضمن تقاضای اشتغال برای فرزندان بهزیستی که مستقل شده و از خانه های بهزیستی ترخیص می شوند ،  یادآور شد : فرزندان ترخیصی از بهزیستی فرزندان موفق و تحصیلکرده ای هستند که بخش صنعت زنجان می تواند بهترین پتانسیل جهت اشتغال آنها باشد که این امر به همت خیرین و صاحبان صنایع قابل اجراست .
نظرات شما:
اخبار اداره کل بهزیستی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org