زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/12/4 -

شناسایی ویروس انگلیسی در آزمایشگاه ویروس شناسی زنجان امکانپذیر شد

رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده پزشکی زنجان به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های منتخب در کشور توان شناسایی ویروس کرونای انگلیسی را به دست آورد.
شناسایی ویروس انگلیسی در آزمایشگاه ویروس شناسی زنجان امکانپذیر شد
دکتر ایوب پزشکی افزود: آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده پزشکی زنجان به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های منتخب، توان شناسایی ویروس کرونای انگلیسی را به دست آورده است که این اقدامی مهم محسوب می شود.

وی اضافه کرد: آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده پزشکی طی یکسال گذشته همانند گروه‌های بالینی داخلی، عفونی و طب اورژانس به صورت شبانه‌روزی تلاش کرده است تا به‌روز بوده و با تعداد کافی آزمایش پاسخگوی شرایط پاندمی باشد.

پزشکی با بیان اینکه مورد مثبت ویروس کرونای قبلی از طریق تست پی سی آر قابل انجام و شناسایی است، گفت: نوع جهش یافته انگلیسی این ویروس به دلیل سن پایین ابتلای افراد، از قدرت و شدت انتشار بیشتری برخوردار است.

وی اظهار داشت: به دلیل مشاهده موارد نوع جهش یافته در استان های همجوار با استان زنجان، شناسایی به موقع آن اهمیت بسزایی دارد و براین اساس آزمایشگاه‌های ویروس شناسی زنجان از سوی انیستیتوپاستور به عنوان آزمایش منتخب توانایی شناسایی ویروس کرونای انگلیسی را دارد.

 رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی استان زنجان ادامه داد: بر این اساس در صورت وجود نوع ویروس مشکوک انگلیسی در استان مورد، پس از غربالگری برای توالی یابی به انیستیو پاستور ایران ارسال می شود تا نتیجه نهایی مثبت بودن اعلام شود.

وی اضافه کرد: ویروس ها به جهت ماندگاری با محیط تغییراتی را ایجاد می کنند و به همین دلیل انواع آن بروز می کند و تشخیص بهنگام آن می تواند اقدامات لازم را تسریع کند.

این مسوول با بیان اینکه در زمان حاضر ویروس جهش یافته انگلیسی در تعدادی از استان های کشور به ویژه استان های همجوار زنجان مشاهده شده است، ادامه داد: این ویروس به لحاظ سابقه مسافرت فرد و شدت علائم بیماری مورد بررسی قرار می گیرد، تا مانع انتقال آن به سایر افراد شد.

وی اظهار داشت: این نوع ویروس سنین پایین تر را نیز در کشور مبتلا می کند بر این مبنا به عموم توصیه می شود در صورت داشتن علایم کرونا به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند، تا پس از تشخیص و تایید نهایی اقدامات لازم درمانی انجام گیرد که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پزشکی خاطرنشان کرد: مسوولان بهداشتی استان همچنان با دقت کامل ویروس کرونا به ویژه نوع جهش یافته آن را بررسی و رصد می کنند و در این خصوص از شهروندان زنجانی درخواست می شود، همچنان پروتکل های اجتماعی را در زندگی روزمره خود با حساسیت رعایت کنند.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org