زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/11/28 - استاندار زنجان خبر داد

استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان

استاندار زنجان از استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان برای مهار هر چه بهتر بیماری کرونا خبر داد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
استاندار زنجان از استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان برای مهار هر چه بهتر بیماری کرونا خبر داد.
فتح‌الله حقیقی  در چهل و نهمین جلسه ستاد پیشگیری، مدیریت و کنترل بیماری کرونا ویروس شهرستان خدابنده با بیان اینکه طی یک سالی که از شیوع بیماری کرونا می‌گذرد، استخدام نیروی انسانی پرستار توسط دانشگاه علوم‌پزشکی استان طبق ظرفیت‌های لازم انجام شده است، اظهار کرد: طی آزمونی که برقرار است، ۵۳۰ پرستار جذب بیمارستان‌ها می‌شود؛ این در حالی است که در طول یک سال ۱۰۰۰ نفر استخدام می‌شود، هر چند باید بیشتر به این مجموعه توجه کرد.

وی با بیان اینکه نقشه‌هایی که برای مقابله با کرونا ویروس در استان کشیده شد تا به امروز موفق بودیم ولی اگر غفلت کنیم همه رشته‌ها پنبه خواهد شد، تصریح کرد: استان زنجان در تزریق واکسن روسی جزو استان‌های پیشرو بود اما واکسن برای درمان نیست و صرفاً برای پیشگیری است، بنابراین این را باید بپذیریم که زدن ماسک باید جزو لاینفک زندگی همه شود.

حقیقی با بیان اینکه جهان با یک ویروس بسیار جهش یافته روبه‌رو است، یادآور شد: ما باید صادقانه با مردم صحبت کنیم و آنچه که در مورد ویروس کرونا و واکسن آن واقعیت دارد باید به مردم گفته شود، هر چند در حال حاضر واقعیت این است که نه تنها این ویروس کم نشده، بلکه هر روز بر پیچیدگی این ویروس افزوده می‌شود و نباید بعد از گذشت یک سال در زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تردید کرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه موضوع دیگری که باید با مردم به صراحت در میان گذاشت، این است که برخی فکر می‌کنند کاهش مرگ و میر نشانه ضعیف شدن بیماری در استان است، در حالی که چنین نیست، اضافه کرد: اگر طی چند روز گذشته در تعداد بستری‌های استان تغییر چندانی رخ نداده، این به این معنا است  که مردم ۲۱ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را نسبت به ‌ماه‌های گذشته کمتر رعایت می‌کنند و این میزان یک اخطار بزرگ و جدی برای استان است.

این مسئول با بیان اینکه اگر در امر بهداشت، تخطی صورت گیرد طبق قانون ۶۸۸ جرم محسوب می‌شود، عنوان کرد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت شهرستان خدابنده روستانشین هستند که از این بابت خرسندیم که بیماری کووید - ۱۹ در روستاهای این منطقه به خوبی کنترل شده است اما از مناسبت‌های که در پیش رو داریم نباید غافل شد، بنابراین باید کنترل ویروس کرونا در منطقه‌ بهتر از قبل مدیریت شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه ۵۰۰۰ بسیجی در طرح شهید سلیمانی مشغول فعالیت هستند، گفت: فلسفه اجرای طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره کرونا بود، به طوری که انجام تست PCR به زیر ۱۰ درصد برسد و به ازای یک نفر حداقل ۱۰ نفر را بتوانیم بررسی کنیم، این درحالی است که اکنون چرخه معیوب ما در این میان، افرادی است که PCR مثبت دارند ولی همکاری نمی‌کنند، باید برای این مشکل چاره‌ای اندیشید.

حقیقی با تاکید بر اینکه افرادی که تست PCR آن‌ها مثبت می‌شود، اگر  همکاری نکنند در مرگ همه شریک هستند، خاطرنشان کرد: استان زنجان در انجام تست PCR در کشور نمونه است، به طوری که به ازای هر ۱۰۰۰ نفر از ۱۴۰ نفر تست گرفته می‌شود که این میزان در کشور ۴۵ نفر است.


نظرات شما:
اخبار استانداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org