زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/11/25 - مدیرکل میراث‌فرهنگی زنجان:

صدور اولین مجوز گردشگری معدنی در کشور به نام زنجان

ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: این استان در حوزه گردشگری معدنی پیشرو بوده و اولین مجوز گردشگری معدنی کشور در زنجان و به نام این مجموعه صادر شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
امیر ارجمند با اشاره به اینکه امسال مجموعه معدن سرب و روی انگوران همکاری خوبی با این اداره‌کل در راستای ثبت این مجموعه به عنوان یک ظرفیت گردشگری داشت، گفت: وزارتخانه متبوع ترم‌های جدید گردشگری را در برنامه خود گنجانده است که می‌توان به گردشگری کشاورزی، گردشگری معدنی، گردشگری زمستانه، گردشگری سلامت و … اشاره کرد.

وی اظهار داشت: استان زنجان در حوزه گردشگری معدنی پیشرو بوده و خوشبختانه استقبال خوبی از این موضوع توسط مجموعه سرب و روی انگوران به عمل آمد و توانستیم اولین مجوز گردشگری معدنی را در کشور به نام استان زنجان و به نام این مجموعه صادر کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی زنجان با اشاره به اینکه هم‌جواری معدن انگوران با دو جاذبه طبیعی منحصر به فرد ییلاق ماه‌نشان و پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان، از دیگر مزایای این معدن به شمار می‌رود، گفت: ماه‌نشان با معادن سرب و روی شناخته شده و با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی که دارد، به عنوان یکی از کریدورهای گردشگری شمال‌غرب کشور و استان زنجان شناخته می‌شود.

ارجمند با بیان اینکه معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است،ابراز داشت: این معدن در ۱۳۰ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت این معدن به سال ۱۳۰۱ مربوط است،تصریح کرد: گردشگران  می‌توانند از طریق دفاتر خدمات گردشگری نسبت به ثبت نام در تور گردشگری معدن انگوران اقدام کنند.

منبع: بازار
نظرات شما:
اخبار اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان

پیام شما:

  




اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیام



ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org