زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/11/18 -

افتتاح مجتمع فولاد البرز ناب آرش با سرمایه گذاری 45 هزار میلیارد ریال

همزمان با پنجمین روز از ایام دهه فجر ، مجتمع فولاد البرز ناب آرش توسط رییس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس با سرمایه گذاری 45 هزار میلیارد ریال در شهرستان ابهر افتتاح شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
مجتمع فولاد البرز ناب آرش در سال 1393 عملیات اجرایی خود را آغاز نمود که 70 درصد پیشرفت فیزیکی آن در بین سال های 1397 تا 1399 صورت گرفت.

پیش بینی می گردد با افتتاح واحد ذوب این شرکت به ظرفیت تولید 1.000.000 تن شمش آهن و راه اندازی واحد نورد آن به میزان 600.000 تن در آینده نزدیک به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات خصوصی تولید فولاد در سطح ملی محسوب شود که حدود 5 درصد تولید کل فولاد کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

سرمایه گذاری صورت گرفته برای این واحد بالغ بر 45 هزار میلیارد ریال می باشد که 40 درصد آن سرمایه گذاری داخلی و 60 درصد سرمایه گذاری خارجی می باشد.

اشتغالزایی ایجاد شده در این واحد 700 نفر به صورت مستقیم ، 500 نفر رانندگان حمل محصول و 5000 نفر به صورت غیر مستقیم می باشد.

این شرکت در راستای انجام فعالیت های توسعه ای در نظر دارد به منظور تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان ، کارخانه نورد را با ظرفیت 600 هزار تن با تعداد پرسنل 500 نفر ، در قالب کارخانه های فراوری محصولات اعم از گندله سازی ، کنسانتره و آهن اسفنجی راه اندازی کند.

هشتاد و ششمین واحد تولید شمش فولاد راه اندازی شد/ ظرفیت تولید شمش به ۴۰ میلیون تن رسید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با افتتاح واحد البرز ناب آرش استان زنجان، تعداد واحدهای بزرگ تولید شمش کشور به ۸۶ رسید.
سعید زرندی در استان زنجان گفت: با افتتاح این واحد صنعتی ۲.۵ درصد به ظرفیت شمش فولاد کشور افزوده شد و ظرفیت ایران در تولید شمش به ۴۰ میلیون تن رسید.

وی افزود: این واحد صنعتی با همکاری و سرمایه گذار خارجی ایجاد شده و ۱ میلیون تن ظرفیت تولید شمش فولاد را دارد.

زرندی توضیح داد: هدف کشور تکمیل واحدهای صادرات محور ، تکمیل کننده زنجیره ارزش صنعت و تامین کننده مواد اولیه می باشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: تا پایان سال پیش بینی می شود ۴ طرح دیگر راه اندازی شده و ۲.۷ میلیون تن به ظرفیت شمش فولادی افزوده می شود.

زرندی همچنین گفت: بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، علی رقم کاهش جهانی تولید در سال۲.۲۰ بیش از ۱۳ درصد رشد در تولید فولاد خام در ایران اتفاق افتاده است.

نظرات شما:
اخبار اداره صمت

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org