زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/11/8 -

زنجانی‌ها به ثبات روند کرونا دلخوش نکنند

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اکنون روند بیماری کرونا از روند نزولی خود خارج و ثابت شده که نگران‌کننده است، بنابراین زنجانی‌ها برای پیشگیری از شیوع پیک چهارم این بیماری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
پرویز قزلباش شامگاه دیروز (۷ بهمن‌ماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در رابطه با روند بیماری کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: همچنان روند بیماری کرونا در استان نزولی بوده ولی در هفته‌های اخیر این روند ثابت و خطی شده و در شرایط مشابه، اواخر اردیبهشت‌ماه و اوایل خردادماه قرار داریم.

وی با بیان اینکه روند سرپایی کرونا در هفته‌های اخیر ثابت شده و کاهشی نیست و نیازمند انجام اقدامات جدی برای تبدیل کردن روند ثابت به نزولی هستیم، افزود: در مجموع در هفته دوم دی‌ماه ۵۹۹۸ نفر، هفته سوم دی‌ماه ۶۸۷۵ نفر و هفته چهارم دی‌ماه ۴۱۲۵ نفر به مراکز سرپایی کووید - ۱۹ استان مراجعه کردند.

این مسئول با بیان اینکه تعداد همه بیماران مثبت شناسایی شده ۴۴ هزار و ۲۲ نفر بوده است، تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد موارد مثبت کرونا در بیماران سرپایی ۳۷ هزار و ۲۵۷ نفر، تعداد موارد مثبت کرونا در موارد بستری ۶۷۶۵ نفر و میانگین تعداد تماس بیماران پیگیری شده (دو تماس به ازای هر بیمار)، تعداد همه بیماران بررسی شده ۳۷ هزار و ۷۳ نفر و تعداد افراد در تماس نزدیک با بیماران نیز ۷۴ هزار و ۷۱۵ نفر در استان بوده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با درصد موارد مثبت کرونا و رهگیری افراد نزدیک به بیمار، ادامه داد: با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی از ابتدای آذرماه، نسبت رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران از ۲.۶ نفر در هفته اول آذرماه به ۸.۱ نفر در هفته آخر دی‌ماه افزایش پیدا کرده و درصد موارد مثبت سرپایی در مدت مذکور از ۴۴.۶ درصد به ۱۰.۹ درصد کاهش یافته که نشان‌دهنده مطلوب بودن روند اقدامات کنترلی در سطح استان است.

قزلباش در رابطه با میانگین سنی بیماران مبتلا به کووید - ۱۹ استان، اظهار کرد: میانگین سنی افراد مبتلا به کرونا به ترتیب در شهرستان‌های زنجان و ابهر ۵۹ سال، شهرستان‌های سلطانیه، ماه‌نشان و خدابنده ۶۱ سال بوده و در مجموع میانگین سنی افراد مبتلا به کرونا در استان ۶۰ سال است.

وی در رابطه با میانگین سنی فوتی‌های کرونایی استان، افزود: میانگین سنی موارد فوتی مثبت کووید - ۱۹ در استان ۷۱ سال بوده و به تفکیک در شهرستان‌های زنجان، طارم، خرم‌دره و ایجرود ۷۱ سال، شهرستان خدابنده ۷۰ سال، شهرستان سلطانیه ۷۴ سال، شهرستان ابهر ۷۳ سال و شهرستان ماه‌نشان نیز ۷۲ سال است.

این مسئول در رابطه با رنگ‌بندی وضعیت کرونای شهرستان‌های استان از ۴ بهمن‌ماه تاکنون، تصریح کرد: شهرستان‌های زنجان، ماه‌نشان، طارم و خرم‌دره در وضعیت زرد کرونایی و شهرستان‌های ابهر، سلطانیه، خدابنده و ایجرود نیز در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با روند بیماری کرونا در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خدابنده و خرم‌دره، ادامه داد: روند بیماری کرونا در شهرستان‌ زنجان ثابت و خطی، شهرستان ابهر در هفته اخیر از روند خطی خود خارج و نسبتاً صعودی شده، شهرستان خدابنده روند افزایشی ولی پایین‌تر از میانگین کشوری است، شهرستان خرم‌دره روند نزولی بوده ولی از میانگین کشور و استان بالاتر بوده و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی نگران‌کننده است.

قزلباش در رابطه با روند بیماری کرونا در شهرستان‌های سلطانیه، طارم، ماه‌نشان و ایجرود، اظهار کرد: روند بیماری کرونا در شهرستان طارم ثابت و خطی، شهرستان سلطانیه روند نزولی، شهرستان ایجرود نسبتاً صعوی و پایین‌تر از میانگین کشوری بوده و شهرستان ماه‌نشان نیز به صورت صعوی و نیازمند توجه جدی و شناسایی مناطق آلوده است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی در شهرستان‌های خرم‌دره و ابهر و رعایت در سامانه‌های مسافربری درون‌شهری و پلیس + ۱۰، خاطرنشان کرد: به طور کلی در هفته‌ اخیر استفاده از ماسک توسط خدمت‌دهندگان در اماکن و مراکز استان به خصوص در شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرم‌دره کاهش یافته و در رعایت استفاده از ماسک توسط خدمت‌دهندگان در اماکن و مراکز استان نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم و رعایت فاصله اجتماعی نیز در شهرستان‌های ابهر، خرم‌دره و ماه‌نشان نیز کاهش معناداری داشته است.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org