زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان
logo

اخبار استان زنجان


1/2
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
2/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1398/12/26 -

تجهیز ۱۵۰۰ تخت در نقاهتگاه‌های زنجان برای بهبودیافتگان کرونا

فرماندار شهرستان زنجان گفت: تا کنون یک هزار تخت برای بیماران کرونایی بهبود یافته در مراکز نقاهتگاهی زنجان تجهیز شده است که شمار آن‌ها تا چند روز آینده به یک هزار و ۵۰۰ مورد خواهد رسید.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
رضا عسگری روز دوشنبه در ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا شهرستان با بیان اینکه تا کنون ۲ نقاهتگاه در شهر زنجان تدارک شده است، افزود: نیازمند این هستیم تا خیران نیز برای تجهیز هر چه بیشتر این نقاهتگاه ها پای کار بیایند و نیروهای داوطلب برای فعالیت در آنها وارد میدان شوند.

وی به شایعه منتشر شده در فضای مجازی پیرامون انتقال بیماران کرونایی سایر استان ها به زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: چنین چیزی به هیچ وجه امکان پذیر نیست چرا که پروتکل های وزارت بهداشت نیز اجازه انتقال بیماران را نمی دهد.

فرماندار زنجان به پویش های شکل گرفته در شهر زنجان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: جوانان، فعالان سازمان های مردم نهاد، نیروهای بسیج، هیات ها، مساجد و ایثارگران با فعالیت های داوطلبانه و موثر خود، اثر قابل توجهی در جامعه گذاشته اند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در مسائل از جمله فعالیت هایی که از سوی نیروهای دوطلب برای مهار ویروس کرونا شاهد آن هستیم، آثار بسیار بزرگی دارد، اظهار داشت: طی روزهای گذشته اقدامات مختلفی در سطح شهر زنجان برای مقابله با بیماری کرونا انجام شده است که گام اول آن شامل گند زدایی از معابر و میادین بود که با مشارکت نیروهای مردمی در کنار نیروهای سپاه، ارتش در حال انجام است.

فرماندار زنجان به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مبنی بر تعطیلی بازار و واحدهای صنفی به غیر از واحدهای عرضه مواد غذایی اشاره کرد و افزود: متاسفانه بخشی از اصناف در شهر زنجان در این زمینه رفوزه شدند و منافع کوتاه مدت اقتصادی خود را بر سلامت مردم ترجیح دادند ولی بخشی از اصناف نیز با همراهی که داشتند، واحدهای خود را تعطیل کردند.

عسگری با بیان اینکه با مشارکت اقشار مختلف مردم روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در زنجان تولید می شود، گفت: در زمان حاضر از جهت تولید مواد و ژل های ضد عفونی کننده نیز وضعیت مناسبی داریم.

وی به لزوم مشارکت شهروندان در طرح غربالگری شناسایی بیماران کرونا تاکید کرد و افزود: با اینکه در مجموع، زنجان در این زمینه جزو استان های پیشرو است ولی مشارکت شهروندان شهر زنجان در این خصوص وضعیت مطلوبی ندارد.

نظرات شما:

پیام شما:

  



با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیام



ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org