زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/11/1 -

میزان مرگ و میرهای کرونایی در زنجان ۱۱ برابر کاهش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، بیشترین میزان مرگ و میرهای کرونایی استان را مربوط به سالمندان عنوان کرد و گفت: در روزهای اخیر میزان مرگ و میرهای کرونایی نسبت به پیک بیماری ۱۱ برابر کاهش یافته است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر محمد رضا صائینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیک سوم بیماری در اواخر آبان و اوایل آذر به وقوع پیوست در زمان حاضر وضعیت مرگ و میرهای استان نسبت به زمان پیک کاهش یافته که این علامت بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه کسب این شاخص مهم با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی، ساماندهی سالمندان تحقق یافته است، اضافه کرد: اقداماتی نظیر قرنطینه معکوس، بیمار یابی هوشمند در کاهش میزان مرگ و میرهای کرونایی ها بسیار تاثیرگذار بوده که امیدواریم همین همکاری های بین بخشی و آموزش مستمر رسانه های جمعی در پیشبرد اهداف ترسیم شده همچنان تداوم یابد.

این مسوول ادامه داد: طبق اعلام ستاد ملی کرونای کشور، وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرها تغییر یافته و به تازگی نیز رنگ آبی هم به رنگ‌بندی اضافه شده و براین اساس، رده‌بندی شغلی و فعالیت اصناف مختلف تغییر کرده است.

وی اظهار داشت: مقرر شده است که این تغییرات به تمام استان‌ها، از طریق ستاد ملی کرونا اعلام شود و بطور طبیعی در رنگ‌بندی جدید، تغییراتی صورت گرفته است که رسته‌های شغلی مختلف می‌توانند بر این اساس فعالیت خود را داشته باشند.

رییس مرکز بهداشت استان زنجان ادامه داد: محدودیت تردد در داخل شهرها نیز همچنان از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد برقرار است، اما  تردد بین شهری از مناطق زرد به زرد منعی ندارد و در خصوص تردد مناطق نارنجی و قرمز به داخل شهر زنجان و بالعکس هم محدودیت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی انجام گرفته فعالیت کارگران و مهندسان شاغل که از کشورهای دیگر به شهرستان های استان تردد می کنند، بطور کامل رصد می شود، اظهار داشت: از این افراد در هنگام ورود آزمایش پی سی آر گرفته می شود که باید ۷۲ ساعت قبل عزیمت به کشور این کار را انجام داده باشند و سپس یک هفته باید در قرنطینه باشند که پس از اتمام این زمان تست سریع گرفته می شود که در صورت منفی بودن اجازه فعالیت به آنها داده می شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: بر این مبنا تمامی افرادی که از این استان به کشورهای دیگر مسافرت می کنند نیز مورد رصد قرار می گیرند که با هماهنگی انجام گرفته با بخش گذرنامه نیروی انتظامی و همچنین در مبادی ورودی کشور و دریافت آمار مسافران زنجانی پایش ها و پیگیری انجام می شود. 

به گفته صائینی اقدامات و تلاش ها در راستای این است که در هیچ شرایطی ویروس کرونا در استان مورد غفلت قرار نگیرد و بر همین اساس تمامی موارد رصد و تحت پیگیری قرار می‌گیرند.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org