زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/10/25 - معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

تبعات تجمعات در دفاتر پیشخوان طی هفته‌های آینده بروز می‌یابد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهدشتی و درمانی استان زنجان گفت: تجمعات زنجانی ها در دفاتر پیشخوان دولت شرایط نگران کننده ای را در شیوع کرونا فراهم کرد چرا که تبعات آن طی هفته‌های آینده خود را نشان خواهد داد.
تبعات تجمعات در دفاتر پیشخوان طی هفته‌های آینده بروز می‌یابد
دکتر محمدرضا صائینی روز چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس و قرارگاه زیستی شورای پدافند غیر عامل استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: این تجمعات در حالی انجام گرفت که تمامی تلاش ها در راستای کنترل ویروس کرونا در استان انجام گرفت که بروز چنین وقایعی نتیجه منفی به دنبال دارد.

این مسوول ادامه داد: چنین اقداماتی به هیچ عنوان حلال مشکلات نیست، برای مدیریت بهتر ثبت نام در سجام باید بازه زمانی طولانی تری پیش بینی می شد و برای پیشبرد بهتر کارها حتی کارگزاری ها هم می توانستند کمک حال باشند.

وی اظهار داشت: همکاری های بین بخشی به ویژه حوزه معاونت اقتصادی استانداری و امور اقتصادی و دارایی استان می توانست از بروز تجمعات بسیار در افتر پیشخوان جلوگیری کنند که چنین اقدامی انجام نگرفت.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهدشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به رنکینگ شهرستان ها  به  لحاظ میزان بروز بیماری کرونا به جمعیت طی هفته سوم دی امسال  افزود: در این خصوص خرمدره، سلطانیه، طارم، ایجرود، ماهنشان، زنجان، خدابنده و ابهر در رتبه های اول تا هشتم قرار دارند.

وی اضافه کرد: نمودار مقایسه موارد مثبت بستری و فوتی در شهرستان زنجان نشان می دهد که در هر ۲ شاخص از نرم کشوری پایین تر است که حفظ این شرایط بسیار مهم تلقی می شود و این در حالی است که تجمعات در دفاتر پیشخوان استان نگرانی را ایجاد کرد، بطوری که کارشناسان بهداشتی نسبت به  ارائه تذکر، اخطار و حتی تعطیلی آنها مبادرت کردند.

 صائینی، با اشاره به وضعیت  ویروس کرونا در شهرستان ابهر گفت: این شهر وضعیت خوبی پیدا کرده و همانند هفته های گذشته بیماری روند کاهشی یافت که در زمان حاضر از نرم استانی و کشوری پایین بوده و علامت خوبی محسوب می شود بطوری که در رده بندی هفتگی آخرین شهر شد.

وی درخصوص وضعیت کرونایی خرمدره نیز گفت: هر چند یک افزایشی مختصری در خرمده مشاهده می شود، اما همکاری در این شهرستان بیانگر آن  است که با انجام کارهایی نظیر طرح شهید قاسم سلیمانی وضعیت مطلوب تری برقرار شود و از طرفی موضوع مهم ممانعت از برگزاری هر گونه تجمعات باید مد نظر قرار گیرد، چرا که شیوع و بروز دوباره ویروس را به همراه دارد.

صائینی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عموم و استفاده از اقلام پیشگیرانه علاوه بر روند نزولی ابتلا به کرونا شمار مبتلایان به بیماری آنفلولانزا را نیز به دنبال داشته و بر این اساس به اطلاعیه ها و نکات اعلام شده از سوی ستاد توجه ویژه ای شود.

این مسوول همچنین شرایط کرونایی شهرستان خدابنده را خوب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه وضعیت بیماری به لحاظ نرم کشوری و استانی کاهشی  بوده، اما افزایش مختصری وجود دارد که لزوم توجه ضروری است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهدشتی و درمانی استان زنجان در ارتباط با نگرانی شیوع کرونا در طارم نیز گفت : به دلیل همجواری شهرستان با استان های شمالی که دارای وضعیت قرمزی کرونایی است، نگرانی ها در خصوص شیوع دوباره بیماری وجود دارد که این شهرستان از نرم استانی بالاتر بوده که امیدواریم با تمهیدات لازم چاره اندیشی کنند.

وی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا در شهرهای ماهنشان و ایجرود نیز منطبق با شرایط استانی است و در مجموع تمامی شهرهای استان دارای وضعیت زرد کرونایی هستند.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org