زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1399/10/14 -

صدور بیش از هزار و۴۲۰ رای برای اعمال مجازات‌ های جایگزین حبس در زنجان

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: دستگاه قضایی استان زنجان رتبه پنجم را در اعمال مجازات‌ های جایگزین حبس دارد.

صدور بیش از هزار و۴۲۰ رای برای اعمال مجازات‌ های جایگزین حبس در زنجان
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: قانون مجازات جایگزین حبس، مقرر کرده است در صورت وجود شرایط خاص، مجازات‌های حبس می‌تواند به مجازات‌های دیگری تبدیل شود که طبق فصل نهم قانون مجازات اسلامی این مجازات‌ها عبارتند از دوره مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی، جزای نقدی روزانه و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی .

او با بیان اینکه طی ۹ ماهه امسال و در راستای حبس زدایی که یکی از رویکرد‌های مهم و محوری قوه قضائیه است، دستگاه قضایی استان زنجان با صدور بیش از یک هزار و۴۲۰ رای جزء ۵ استان اول کشور می‌باشد که از این تعداد، ۱۷۵ حکم قضائی به ارائه خدمات عمومی رایگان صادر شده است.

رئیس شورای قضائی استان زنجان با تأکید بر این موضوع که دستگاه قضائی استان زنجان برای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های قوه قضائیه در دوره تحول اهتمام جدی دارد افزود: در ۹ ماهه امسال تعداد ۱۳۹ مورد پابند الکترونیکی برای محکومین نصب شده است که استان زنجان رتبه نخست را در این خصوص به خود اختصاص داده است.

صادقی نیارکی اظهار کرد: آثار و تبعات منفی زندان از آثار مثبت آن به ویژه برای افرادی که برای اولین بار مرتکب جرم می‌شوند بیشتر است.
 
او افزود: وقتی سرپرست یک خانواده به زندان می‌رود آثار روحی و مالی و تربیتی منفی برای همسر و فرزندان فرد به دنبال دارد و اگر جامعه کیفری ما به سمت محکومیت‌های حبس پیش می‌رود و آمار زندانیان نیز بالا میرود، هزینه نگهداری زندانی و بازپروری آن‌ها برای جامعه و حکومت نیز بالا خواهد رفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org