زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/10/3 -

صادرات شمشیر به عمان باید ادامه یابد

عراق نخستین مقصد صادرات صنایع دستی زنجان
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه صنایع‌دستی زنجان بیشتر به کشورهایی همچون عراق، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌شود، گفت: پیگیر صادرات خنجر و شمشیر زنجان به عمان هستیم.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
امیر ارجمند اظهار کرد: صنایع دستی یا به عبارتی هنرهای صناعی شاخه‌ای از هنرهای کاربردی است که اکنون این کالاهای ارزشمند به دلیل صنعتی شدن جامعه، تغییر سلیقه و سبک زندگی تنها از نظر هنری و هویتی مورد توجه قرار می‌گیرند.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه قریب به ۵۰ رشته صنایع دستی در استان فعال است، تصریح کرد: سال گذشته سال کیفیت بخشی به تولیدات صنایع دستی در زنجان بود به طوری که با تلاش صنعتگران و هنرمندان ۱۴ اثر نشان ملی مرغوبیت کسب کردند.

ارجمندبه تاثیر منفی کرونا به صنایع دستی استان اشاره کرد و گفت: صنایع دستی استان زنجان در رشته‌های مختلف برند است اما شیوع ویروس کرونا موجب کسادی فعالان این رشته شده است.

وی آمار میزان دپوی صنایع دستی در استان زنجان را از آغاز کرونا قریب به ۶۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: متاسفانه در اثر شیوع این بیماری مهلک‌ترین ضربه به صنایع دستی وارد شده است.

ارجمند از فعالیت ۴۵۰ فروشگاه صنایع دستی در استان خبر داد و افزود: با توجه به ضربه اقتصادی که به این صنایع زده شده، به ازای هر بیمه شونده ۱۲ میلیون تومان تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان درباره صادرات صنایع دستی استان گفت: صنایع‌دستی زنجان بیشتر به کشورهای همسایه همچون عراق، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین صادرات صنایع دستی از زنجان به کشور عراق است، گفت: در بین صنایع دستی مختلف صنعت مس زنجان به‌ عنوان اصیل‌ترین و با کیفیت‌ترین مس بیشترین میزان فروش صنایع‌دستی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ملیله کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی،  قلمزنی، گلیم بافی، گیوه بافی و مصنوعات چرمی نیز از دیگر صنایع دستی بومی زنجان است که پس از مس در رتبه‌های بعدی فروش قرار دارند.

ارجمند در ادامه از صادرات خنجر، شمشیر و ملیله استان زنجان خبر داد و گفت: در تلاشیم با برگزاری شو روم از ظرفیت کشور عمان برای توسعه مراودات خارجی استفاده کنیم، چرا که در شرایط فعلی این کشور روادید را با هزینه کم و با سرعت بالاتری برای تجار ایرانی صادر می‌کند و از طرفی خط مستقیم کشتیرانی بین چندین بندر ایران و عمان و همچنین خط هوایی بین دو کشور وجود دارد.

وی به ظرفیت‌های استان در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و افزود: استان زنجان به ‌واسطه ظرفیت‌های زیادی که در حوزه‌های صنایع‌دستی، گردشگری کشاورزی و گردشگری معدنی دارد باید به کانونی برای تولید، صادرات و سرمایه‌گذاری به‌ویژه به کشورهای همسایه تبدیل شود.

منبع: فارس

نظرات شما:
اخبار اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org