زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/9/20 -

تصویب تبدیل معدن نمک چهرآباد به پایگاه ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: اقدامات برای تبدیل معدن نمک چهرآباد به پایگاه ملی در اولویت قرار گرفت و جلسات برای این مهم تشکیل و در نهایت تبدیل این معدن به پایگاه ملی به تصویب رسید.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
امیر ارجمند اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تاریخی و باستان شناسی معدن نمک چهرآباد، اقدامات برای تبدیل آن به پایگاه ملی در اولویت قرار گرفت و جلسات برای این مهم تشکیل و در نهایت تبدیل معدن نمک چهرآباد به پایگاه ملی به تصویب رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان افزود: مقدمات این امر فراهم شده است و به‌زودی معدن نمک چهرآباد پایگاه ملی می‌شود تا پس از آن شاهد تخصیص ردیف بودجه از اعتبارات ملی برای این پایگاه در راستای مطالعه و توسعه آن باشیم.

ارجمند بیان کرد: پیش از این استان زنجان تنها دارای پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه بود که امسال نیز تبدیل معدن نمک چهرآباد به پایگاه ملی به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینکه معدن نمک چهرآباد زنجان تنها محوطه باستانی شناخته شده در ایران است که مدارک قابل توجهی از استخراج نمک از دوران پیش و پس از اسلام را دارد، گفت: این معدن تاریخی به دلیل ویژگی‌های خاص خود، مقادیر قابل توجهی از مواد ارگانیک، ابزارهای معدنکاوی و همچنین مومیایی‌های طبیعی موسوم به مردان نمکی را در خود جای داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان همچنین از تشکیل پرونده ثبت برای 6 اثر طبیعی استان زنجان خبر داد و گفت: این 6 اثر طبیعی شامل دشت ریواس ماهنشان، لاله‌های واژگون ماهنشان، چشمه نمک خدابنده، جفت درخت اُرس جمال آباد طارم، درخت اُرس شیلاندر طارم و جنگل اُرس جِیش‌آباد طارم است.

وی تصریح کرد: پرونده این 6 اثر طبیعی تهیه، تدوین و به شورای ثبت استان ارسال شده است که البته برای تایید نهایی و ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور باید در شورای ثبت میراث فرهنگی کشور به تصویب برسد.

ارجمند بیان کرد: در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری انجام شده، آمار ثبت میراث‌ طبیعی در استان زنجان به‌ طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: با ثبت این آثار، تعداد آثار طبیعی ملی استان زنجان به 13 اثر افزایش می یابد.

منبع: فارس

نظرات شما:
1399/09/22 10:54:19---سیما
تو آمریکا هر وقت دلم واسه زنجان تنگ میشه ، میام به سایت شما سر میزنم.
اخبار اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org