زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/9/13 -

حل مشکل توزیع کالا با سامانه جامع تجارت

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی استان زنجان گفت: بسیاری از مشکلات حوزه بازرگانی و تجارت با سامانه جامع تجارت حل می‌شود.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
امیرعلی مسیبی با اشاره به فعالیت سامانه جامع تجارت، اظهار کرد: سامانه تجارت، سامانه‌ای است که به واسطه ایجاد شفافیت در آمار تجارت با قاچاق کالا، احتکار، رانت، فساد اداری و تبعیض اقتصادی مبارزه و به قرار گرفتن ایران در تراز جهانی تجارت خارجی کمک کند.

وی افزود: سامانه جامع تجارت ایران مکانیسمی تسهیل‌کننده در حیطه امور بازرگانی با هدف ایجاد ارتباط بین تجار و بازرگانان با دستگاه‌های ذی‌ربط طراحی شده و مانند چتر سامانه‌ای است که از طریق آن ساماندهی کارت‌های بازرگانی، ثبت سفارش و عملیات ارزی اجرایی می‌شود.

این مسئول ادامه داد: سامانه جامع ایران شامل ۱۳ زیر سامانه با عناوین سامانه تجارت خارجی، داخلی، نیما، شناسه کالا، گواهی امضا الکترونیک، انبارها، مجوزها، شناسه رهگیری، همتا، ضوابط تجاری، گذرگاه سرویس‌های سامانه جامع تجارت، یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری و تخصیص تایر است و هر کدام از این سامانه در حوزه مشخص به ارائه خدمات در حوزه‌های مشخص شده خود می‌پردازد.

مسیبی تصریح کرد: بر اساس اساسنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیک، وظایفی برای سامانه تجارت ایران مشخص شده است. اولین وظیفه، تسهیل تجارت با استفاده از ابزارها، امکانات و مدل‌های استاندارد تجارت الکترونیک در سطح ملی و بین‌المللی و دومین وظیفه ایجاد یک واحد تجاری مشخص برای تعاملات ملی و بین المللی در تجارت الکترونیک است.

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: در حال حاضر توزیع تایر به عنوان یکی از اقلام اساسی از طریق این سامانه انجام می‌شود و همین مکانیزه و شفافیت سبب شده که مشکلی که در ماه‌های گذشته در بازار وجود داشت، کمتر شده و با ورود توزیع سایر کالاها به این سامانه شفافیت ایجاد شده از احتکار و یا عرضه خارج از شبکه پیشگیری می‌کند.

منبع: ایسنا

نظرات شما:
اخبار اداره صمت

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org