زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/9/4 - مدیرعامل آب منطقه ای زنجان:

۶۶ حلقه چاه آب غیر مجاز در زنجان مسدود شد

 افشاری، مدیرعامل آب منطقه ای زنجان با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری ۶۶ حلقه چاه آب غیر مجاز مسدود شده است، گفت: انسداد ۳۵۰ حلقه چاه هدف گذاری شده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

اسماعیل افشاری در گفتگو با خبرنگار بازار، به وضعیت دشت‌های استان زنجان اشاره کرد و گفت: سفره های آب دشت‌های استان هر سال ۷۱ سانتی‌متر افت دارند و این در حالی است که طی دو سال اخیر به خاطر بارش‌هایی که داشتیم، کمی بهتر شده است. 

وی اظهار کرد: متوسط افت آب دشت زنجان ۵۱ سانتی‌متر است، این در حالی است که در سال آبی ۹۹ – ۹۸ نه تنها این میزان افت را نداشتیم، بلکه ۶۰ سانتی‌متر نیز بالاآمدگی آب را شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: در کل شاهد متوسط افت ۱۵ متری در دشت زنجان هستیم و فقط طی دو سال اخیر شاهد بالاآمدگی ۶۰ سانتی‌متری آب بوده‌ایم و این نشان‌دهنده آن است که اگر بارش‌ خوب باشد  و برداشت‌ها کاهش یابد، می‌توان دوباره شاهد احیای دشت‌ها بود که طرح تعادل‌بخشی نیز به دنبال همین موضوع است.

افشاری ابراز کرد: دشت سجاس سالانه ۴۰ سانتی‌متر افت آب دارد که در سال آبی ۹۹ – ۹۸ حدود ۶۴ سانتی‌متر بالاآمدگی داشت.

وی افزود: دشت ابهر نیز که یکی از دشت‌های ممنوعه و بحرانی استان است که  سالانه یک متر و ۲۰ سانتی‌متر افت آب دارد و  در سال آبی جدید، یک متر و ۶۰ سانتی‌متر بالاآمدگی داشته است. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان، به انسداد چاه‌های غیرمجاز در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تعداد ۶۶ حلقه چاه آب غیر مجاز پر شده و برنامه هدفگذاری این است که تاپایان سال جاری ۳۵۰ حلقه چاه آب غیر مجاز پر شود.

افشاری، با بیان اینکه هدررفت چندانی در حوزه آبریز استان وجود ندارد، گفت: برداشت اضافی آب از چاه‌های غیر مجاز ۳۵۰ میلیون مترمکعب است. 

مدیرعامل شرکت آب منظقه ای زنجان افزود: دستورالعمل خسارت آبخوان از سوی وزارت نیرو صادر شده و جریمه‌هایی که در این زمینه صادر می‌شود، بازدارنده بوده چون تعهد اخذ می‌شود. 

افشاری یاد آورشد: افرادی خاطی برای سال اول علاوه بر جریمه، اخطار کتبی دریافت کرده و برای بار دوم پروانه بهره‌برداری‌ ابطال می‌شود که در همین راستا ۴۵ مورد به دلیل تمکین نکردن از این دستورالعمل، مشمول ابطال پروانه شدند.

نظرات شما:
اخبار شرکت آب منطقه ای زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org