زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/9/3 - در قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا استان مطرح شد؛

لزوم افزایش نقاهتگاه‌های زنجان

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به افزایش شناسایی بیماران کرونایی با تست سریع کرونا در استان برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد خانواده به این بیماری باید نقاهتگاه‌های استان افزایش پیدا کند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

محمدرضا صائینی در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونای استان که به‌ صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به افزایش قدرت بیماری‌زایی ویروس کرونا، اظهار کرد: در موج اول شیوع بیماری کرونا با ابتلای یک فرد به بیماری کرونا در خانه، تنها ۴۰ درصد افراد خانه مبتلا می‌شدند ولی در موج سوم بیماری کرونا با توجه به افزایش قدرت سرایت ویروس، صد درصد افراد خانواده مبتلا می‌شوند.

وی با اشاره به افزایش سرعت شناسایی بیماران مبتلا با انجام تست سریع بیماری کرونا در استان، افزود: با توجه به افزایش شناسایی بیشتر افراد کرونایی در استان برای جداسازی این افراد از سایر اعضای خانواده، نیازمند اختصاص فضای بیشتر و افزایش نقاهتگاه‌های استان با ۷۰۰۰ تخت هستیم.

این مسئول، با بیان اینکه نقاهتگاه‌های دانشگاه علوم‌پزشکی استان، حالت پیش‌بیمارستانی دارد و پاسخ‌گوی همه نیاز استان در این زمینه نیست، تصریح کرد: ایجاد و اختصاص نقاهتگاه‌ها در استان به کنترل و مدیریت بیماری کرونا کمک شایانی می‌کند که در این راستا جمعیت خانوارهای استان تعیین شده و امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز آن مشخص و اعلام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان، با بیان اینکه تبدیل همه پایگاه‌های سلامت به مراکز سرپایی کرونا، خدماتی که به نوزادان، خانم‌های باردار و سایر افراد ارائه می‌شود را دچار مشکل ‌می‌کند، ادامه داد: در بخش تحول نظام سلامت، حاشیه شهرهای استان تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته ولی باید در مناطق مختلف شهر، پایگاه‌ها و مراکز ایجاد شود.

صائینی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت مدارس استان در راستای مقابه با بیماری کرونا، اظهار کرد: بسیج استان در اجرای طرح شهید سلیمانی همه توان را به کار برده ولی باز هم کمک و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان را می‌طلبد و جمعیت هلال‌احمر باید به گروه‌های نظارت استان اضافه شوند تا در سه ماه به اهداف تعیین شده برسیم.

وی با بیان اینکه وظیفه قرارگاه کرونا عملیاتی بوده و نباید مصوبه‌محور باشد، چراکه ستاد استانی می‌تواند مصوبات را اجرایی کند، افزود: سالمندان زنجانی با توجه به اقدامات افراد حمایت‌گر در قرنطینه معکوس قرار خواهند داشت، زیرا این افراد نیازمند کمک هستند و سعی می‌شود با تامین مایحتاج آن‌ها، از ورود سالمندان به اجتماع جلوگیری شود.

ایرنا زنجان
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org