زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/8/25 - مدیرکل انتقال خون استان زنجان عنوان کرد

اهدای خون مسئولیت اجتماعی و تاریخی روزهای کرونایی


زنجان مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: در شرایط کرونایی کنونی اهدای خون و فرآورده‌های آن یک مسئولیت اجتماعی و تاریخی است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

زنجان مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: در شرایط کرونایی کنونی اهدای خون و فرآورده‌های آن یک مسئولیت اجتماعی و تاریخی است.

سیامک اسدی با تاکید بر اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی یک نیاز دائمی و همیشگی است، بنابراین محدود به زمان خاص و محدودی نیست، اظهار کرد: اکنون جهان و کشور در یک شرایط تاریخی ویژه‌ای قرار دارد، به همین دلیل همه افراد باید مسئولیت اجتماعی خود را بشناسند، زیرا علاوه بر اینکه باید پاسخ‌گوی بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن باشیم، بلکه باید پاسخ‌گوی تاریخ نیز باشیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون شاهد موج‌های پی در پی بیماری کرونا و آغاز موج سرما در کشور هستیم که سبب کاهش مراجعه اهداکنندگان خون به مراکز انتقال خون می‌شود، افزود: جامعه اهداکنندگان، رسانه‌ها، متخصصان و کارگزاران انتقال خون باید مسئولیت اجتماعی و تاریخی خود را در این برهه از زمان بشناسیم.

این مسئول ضمن قدردانی از اهداکنندگان خون و فرآورده‌های خونی زنجانی که سخاوتمندانه در شرایط سخت کرونایی نیز همراه نیازمندان بودند و نیاز به خون و فرآورده‌های خونی آنان را تامین کردند، تصریح کرد: همانطور که شرایط جنگ هشت سال دفاع‌مقدس سبب آشنایی مردم با موضوع اهدای خون شد و فرهنگ اهدای خون به‌عنوان یک کار انسان دوستانه و نوع‌دوستانه گسترش پیدا کرد.

مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه جوانان تندرست که تاکنون تجربه اهدای خون ندارند به جمع اهداکنندگان خون ملحق شوند و جزوی از اهداکنندگان مستمر خون آینده و یک سرمایه اجتماعی برای دوران پسا کرونا باشند، ادامه ‌داد: افراد بازنشسته‌ای در زنجان هستند که بیش از ۱۰۰ بار برای اهدای خون اقدام کنند، بنابراین جوانان باید این افراد را الگوی خود قرار داده و مسئولیت اجتماعی و تاریخی را به جا بیاورند.

اسدی با اشاره به اینکه همه پروتکل‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون استان رعایت شده و چندین مرتبه نیز ضدعفونی می‌شود و اهداکنندگان می‌توانند با خیالی آسوده برای اهدای خون مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: نیاز به همه گروه‌های خون و فرآورده آن در استان زنجان وجود دارد، ولی اطمینان دارم با وجود مردم سخاوتمند زنجان در تامین خون و فرآورده‌های خونی بیماران دچار مشکل نخواهیم شد.

منبع ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org