زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/8/22 -

ذخیره ۲۵۵ میلیون مترمکعبی آب پشت سد‌های زنجان

مجموع آب پشت سد‌های چهارگانه استان زنجان ۲۵۵ میلیون مترمکعب است.
ذخیره ۲۵۵ میلیون مترمکعبی آب پشت سد‌های زنجان
مدیرعامل شرکت آب و منطقه‌ای زنجان در کارگروه سازگاری با کم آبی  مجموع آب پشت سد‌های چهارگانه استان زنجان "تهم ،گلابر ،کینه ورس و تالوار" را ۲۵۵ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: این مقدار به نسبت مدت مشابه پارسال ۶ میلیون مکعب کمتر است.ذخیره ۲۵۵ میلیون مترمکعبی آب پشت سد‌های زنجان

افشار افزود: تا کنون ۶۶ حلقه چاه غیرمجاز از ۳۵۰ حلقه تعهد شده مسدود شده است که با مسدودی این چاه‌ها ۲ میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است که درحال حاضر ۹ هزار حلقه چاه غیرمجاز دراستان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان افزود: ۷ دشت استان، ۵ دشت ممنوعه با کسری ۱۲۵ میلیون مترمکعب روبه رو هستند.
 
این مقام مسئول افزود : ۱۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مستعد آبیاری تحت فشار است که حدود ۶۰ هزار هکتار  شده و این رقم ازمتوسط کشوری بالاتر است.

وی رتبه استان زنجان را از لحاظ سهم اراضی ازکل اراضی کشاورزی چهاردهم اعلام کرد وگفت:به دلیل گستردگی شیوه‌های سنتی و عدم تکمیل زنجیره ارزش استان زنجان در ارزش افزوده بخش کشاورزی رتبه بیست و دومین استان کشور را دارد.

دراین جلسه اعلام شد برای کاهش آلودگی محیط زیست در زنجان ۱۳۴ هکتار جنگل کاری درجنوب زنجان صورت گرفته و برای آبیاری این هکتار برداشت ۵۰ درصداز حجم مخزن سد حسن ابدال نیازاست.

استاندار زنجان نیز دراین جلسه با اشاره به سازگاری با کم آبی و ابلاغ وزارت نیرو مبنی صرفه جویی ۱۳۲ میلیون مترمکعبی در آب‌های سطحی و ۳۳۲ میلیون مترمکعبی هم درآب‌های زیرزمینی در استان گفت: باید شاخص‌ها ارزیابی با اقدام کارشناسی منطقی آن هم با تشکیل یک گروه تخصصی درحوزه عمرانی وبا بهره گیری از تجارت گذشته بررسی شود.

حقیقی افزود: با ارائه دلایل مستند و کارشناسی در خصوص ابلاغیه وزارت نیرو با توجه به شرایط پتانسیل‌های استانی شفاف سازی شود.

منبع: صدا و سیما

نظرات شما:
اخبار شرکت آب منطقه ای زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org