زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/8/18 - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خبر داد:

اصلاحیه جدید آیین نامه اجرایی موضوع ماده 95 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 31/04/1394

میرحیدر رضوی مدیر کل امور مالیاتی زنجان با اشاره به ماده 95 ق.م.م و وظایف مودیان در نگهداری و ارائه دفاتر و اسناد و مدارک حسب مورد اظهار داشت که مفاد این تغییرات از عملکرد سال 1400 (01/01/1400) اجرایی می باشد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
میرحیدر رضوی مدیر کل امور مالیاتی زنجان با اشاره به ماده 95 ق.م.م و وظایف مودیان در نگهداری و ارائه دفاتر و اسناد و مدارک حسب مورد اظهار داشت: بعد از اصلاحیه 31تیرماه 94 قانون مالیاتهای مستقیم، سازمان امور مالیاتی کشور در تاریخ 9اسفند ماه 94 آئین نامه اجرایی ماده 95 ق.م.م را به ادارات امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ نمود که اصلاحیه هایی به این آئین نامه طی بخشنامه های مورخ 20 خرداد ماه 96 و 25 مرداد ماه 96 وارد شد.
در ادامه رضوی اظهار داشت: در آخرین بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور به شماره 60/99/200 مورخ 14 آبانماه 99 به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و موافقت وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی اصلاحیه جدیدی به آئین نامه اجرایی ماده 95ق.م.م اصلاحیه 31/04/94 وارد شد و بر طبق آن مواد 2 و 3 آئین نامه مذکور به شرح زیر اصلاح گردید:
1-ماده (2) آئین نامه و تبصره های آن حذف متن ذیل جایگزین می شود:
ماده2-صاحبان مشاغل بر اساس شاخص ها و معیارهایی از قبیل نوع و حجم فعالیت به شرح ذیل گروه بندی می شوند:
1-گروه اول;
2-گروه دوم;
3-گروه سوم;
الف- گروه اول: اشخاص ذیل از لحاظ انجام تکالیف موضوع این آئین نامه جزو مودیان گروه اول محسوب می شوند:
1-کلیه وارد کنندگان و صادرکنندگان
2-صاحبان کارخانه ها و واحدهای تولیدی و بهره برداران معادن دارای پروانه بهره برداری از وزارتخانه یا مراجع ذیربط
3-صاحبان هتل های سه ستاره ئ بالاتر
4-صاحبان بیمارستانها، زایشگاه ها، درمانگاه ها، کلینیک های تخصصی
5-صاحبان مشاغل صرافی
6-صاحبان فروشگاه های زنجیره ای دارای مجوز فعالیت از وزاتخانه یا مراجع ذیربط
7-صاحبان موسسات حسابرسی، حسابداری و دفتر فنی، خدمات مالی و ارائه دهندگان خدمات مدیریتی، مشاوره ای، انفورماتیک و طراحی سیستم
8-صاحبان موسسات حمل و نقل موتوری، زمینی، دریایی و هوایی اعم از مسافری و یا باربری
9-سایر صاحبان مشاغل و حرفی که درآمد ابرازی(فروش کالا یا فروش توام کالا و ارائه خدمت) بر اساس اظهارنامه مالیاتی عملکرد دو سال قبل (اظهارنامه تسلیمی خرداد ماه هر سال مبنای تعیین گروه بندی سال بعد از تسلیم اظهارنامه عملکرد می باشد. به عنوان مثال مبلغ فروش و سایر درآمدهای مندرج در اظهارنامه عملکرد سال 1397 مبنای گروه بندی سال 1399 می باشد) یا آخرین درآمد قطعی شده(فروش کالا یا فروش توام کالا و ارائه خدمت) ان ها بیش از مبلغ پنجاه و پنج میلیارد ریال باشد.(مشروط بر ابلاغ برگ قطعی حداکثر تا پایان دی ماه سال قبل به شخص مودی یا نماینده قاونونی وی)
ب-گروه دوم:
سایر صاحبان مشاغل و حرفی که درامد ابرازی (فروش کالا یا فروش توام کالا و ارائه خدمت) دو سال قبل آنها و یا آخرین درآمد قطعی شده آنها (فروش کالا یا فروش توام کالا و ارائه خدمت) بیش از هجده میلیلارد ریال و مساوی یا کمتر از مبلغ پنجاه و پنج میلیارد ریال باشد.(مشروط به ابلاغ برگ قطعی حداکثر تا پایان دیماه سال قبل به شخص مودی یا نماینده قانونی وی)
ج-گروه سوم:
صاحبان مشاغلی که در گروه های اول و دوم قرار نمی گیرند جزو گروه سوم محسوب می شوند.
تبصره 1- سازمان می تواند در صورت تشخیص ضرورت تا پایان دیماه هر سال فهرست مشاغل افزوده شده به گروه اول بر اساس نوع فعالیت را تهیه و از طریق درج آگهی در روزنامه رسمی کشور و یکی از جراید کثیرالانتشار و یا از طریق تشکل های صنفی و حرفه ای ذیربط به مودیان مالیاتی اعلام نماید. مودیان اخبرالذکر از ابتدای سال مالیاتی بعد از اعلام مکلف به اجرای تکالیف تعیین شده مربوط به گروه اول خواهند بود.
تبصره2-در مواردی که مودیان صرفا به فعالیت ارائه خدمت اشتغال داشته باشند، پنجاه درصد(%50) نصاب های تعیین شده مبنای گروه بندی می باشد.
تبصره 3-در مشاغل مشارکتی اعم از اختیاری یا قهری، درآمد ابرازی یا قطعی شده مشارکت ملاک عمل می باشد.
تبصره4-صاحبان مشاغل و حرف موضوع این آئی نامه در اولین سال ایجاد(تاسیس) به استثناء مودیانی که به واسطه موضوع فعالیت جزو گروه اول طبقه بندی شده اند، جزو گروه سوم محسوب و از سال سوم فعالیت به بعد می بایست بر اساس نصاب های مقرر طبقه بندی شده و نسبت به انجام تکالیف قانونی عمل نمایند.
تبصره 5-تسلیم اظهارنامه گروه های بالاتر توسط صاحبان مشاغلی که در گروه های پائین تر قرار دارند(صاحبان مشاغل گروه سوم اظهارنامه گروه اول یا دوم ارائه نمایند یا صاحبان مشاغل گروه دوم اظهارنامه گروه اول تسلیم نمایند) منعی ندارد، لکن صرف انجام این امر مودی را در گروههای بالاتر قرار نخواهد داد.
2-در ماده 3 ائین نامه عبارت"فرم اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل (گروه اول، دوم و سوم) موضوع این آئین نامه باید حداقل شامل موارد زیر باشد:"جایگزین عبارت قبلی صدر ماده 3 آئین نامه اجرایی یاد شده می گردد. همچنین عبارت "اشخاص حقوقی و " ذیل ماده 3 قبل از عبار "گروه اول:" و نیز در تبصره این ماده قبل از عبارت "صاحبان مشاغل" اضافه می شود.
در پایان رضوی خاطر نشان شد: که مفاد تغییرات فوق از عملکرد سال 1400 (01/01/1400) اجرایی می باشد.
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org