زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/8/8 - دکتر محمدی مدیر درمان استان زنجان گفت :

کاهش 34 درصدی مراجعین به واحدهای دندانپزشکی تامین اجتماعی در دوران کرونا

به گزارش سایت زنجان ه نقل از روابط عمومی مدیریت درمان استان زنجان دکترعلی محمدی مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان امروز در گفتگو با خبرنگار تامین از تعهدات تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در ترمیم همه نوع دندان‌ها در مراکز ملکی بصورت کاملا رایگان برای بیمه شدگان این سازمان، خبر داد. 
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر محمدی مدیر درمان تامین اجتماعی استان  با اشاره به تعهدات تحت پوشش این سازمان اظهار داشت: ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، دستور رادیولوژی و آزمایش) ، رادیوگرافی تک دندان (گرافی پری اپیکال یا بابت وینگ) ، کشیدن دندانهای قدامی ، خلفی و عقل ، جرمگیری بالا و زیر لثه و آموزش بهداشت بروساژ هر فک و ترمیم دندان غیر از عصب کشی، در مراکز ملکی و مراکز خصوصی طرف قرارداد، با پوشش این بیمه انجام می‌شود. 

این مقام مسئول در خصوص علت عدم پوشش خدمات عصب کشی افزود : عصب کشی در بیمه های پایه در هیچ کجای دنیا پوشش نمدهند چرا که دندانها در سطح یک و دو قابل ترمیم هستند ولی بعلت سهل انگاری و یا عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم اقدام بموقع بیمه پرداز ، این ترمیم به عصب میرسد و هزینه سهل انگاری بیمه پرداز بعهده سازمان بیمه گر پایه نیست.
دکتر محمدی تعداد ویزیتهای انجام شده در نیمه نخست سالجاری را 19 هزار و 233 مورد اعلام کرد و افزود در شش ماهه اول سال 98 بیش از 29072 مورد خدمات ویزیت دندانپزشکی ارائه شده و این تعداد مراجعه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، 34% کاهش را نشان میدهد.

مدیر درمان استان زنجان تعداد موارد و خدمات انجام شده در نیمه نخست سالجاری را تشریح کرد و بیان داشت بیش از 9074 مورد کشیدن دندان ، 4943 مورد ترمیم ، 988 مورد جرم گیری ، 1954 مورد نسج نرم و 311 مورد نیز نسخ سخت به بیمه شدگان و مراجعین حوزه دندانپزشکی این سازمان انجام شده است .
وی در خصوص تعداد یونیتهای موجود دندانپزشکی در سطح استان نیز تصریح کرد: هم اکنون 10 یونیت دندان پزشکی در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان با تمام ظرفیت و با کیفیت بالا به بیمه شدگان و سایر مراجعین خدمت رسانی میکنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان پیرامون توزیع عادلانه یونیتهای دندانپزشکی در سطح استان نیز خاطر نشان ساخت بیمارستان امام حسین (ع) دارای دو یونیت ، بیمارستان امید ابهریک یونیت ، درمانگاههای تخصصی حکیم هیدجی و روزبه در زنجان هر کدام دو یونیت و درمانگاههای شفای ابهر ، شهدای خرمدره و سهروردی خدابنده هر کدام دارای یک یونیت دندانپزشکی هستند که خدمات کامل‌تر و جامع تری را بصورت کاملا رایگان به بیمه شدگان ارائه می‌دهند. 
دکتر محمدی افزایش خدمات دندانپزشکی را نیز یادآور شد و گفت: سازمان تامین اجتماعی در تلاش است با افزایش تعداد و تنوع خدمات بیمه‌ای دندانپزشکی در آینده‌ خدمات این بخش را پربار‌تر ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه خدمات دندان پزشکی در سال جاری با شیوع ویروس کرونا محدود شده است افزود: در این ایام که ویروس کرونا تمام فعالیت ها را تحت تاثیر خود قرار داده است تنها موارد اورژانسی دندان پزشکی پذیرش می شوند.
دکتر محمدی در پایان گفت: تعهدات دندانپزشکی سازمان‌های بیمه‌گرپایه مانند سازمان تأمین‌اجتماعی توسط شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور تعیین و ابلاغ می‌شود.

نظرات شما:
اخبار مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org