زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/8/8 - یادداشت دکترعلی محمدی مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان

بررسی نقش و جایگاه و فعالیتهای سازمان تامین اجتماعی در پدافند غیر عامل

پدافند غیرعامل گستره اي نوین از علم و عمل براي حفظ دستاوردهاي سازمان تامین اجتماعی و تدبیری برای فرداست
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
پدافند غیرعامل در حوزه سایبر شامل کلیه اقدامات به منظور حفظ امنیت، ایمنی و پایداری شبکه و تجهیزات وابسته به شبکه می باشد. همچنین مجموعه اقداماتی جهت پیشگیری، کاهش تلفات و خسارات و حداقل کردن آسیبها در حوادث طبیعی و غیر طبیعی است.
سازمانها و ادارت بخش مهمی از حاکمیت بوده و افراد جامعه پیوسته با این سازمانها در ارتباط بوده و آسیب و تاخیر در ارائه خدمات آثار زیادی بر آرامش و آسایش جامعه دارد.

سازمان تامین اجتماعی یکی از بزرگترین سازمانهای ارائه دهنده خدمات بیمه ای و دومین تولید کننده خدمات درمانی پس از وزارت بهداشت به مردم است و در حال حاضر با تحت پوشش قرار دادن بیش از 43 میلیون نفر از جمعیت کشور و با داشتن تعداد 363 بیمارستان و مرکز درمانی و 480 شعبه و بیش از یک میلیون و دویست هزار کارگاه و واحد تولیدی خدمات متعددی در دو بخش بیمه ای و درمان به  مشتریان وجامعه هدف خود ارائه می دهد.

 با توجه به گستردگی پوشش و خدمات در این سازمان استقرار پدافند غیرعامل در حوزه سایبری و سایر حوزه ها با هدف بازدارندگی، تسهیل در مدیریت بحران، کاهش آسیب پذیری، تداوم خدمت رسانی و ارتقا پایداری موضوع بسیار با اهمیتی است 
پدافند غيرعامل به معناي کاهش آسيب‌پذيري در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامي و صرفا با بهره‌گيري از فعاليت‌هاي غيرنظامي، فني و مديريتي است. 
در این راستا حذف دفترچه های درمانی و ایجاد پرونده الکترونیک برای بیمه شدگان ، ساماندهی و الکترونیکی کردن سوابق بیمه شدگان و صیانت از این اطلاعات از اقدامات ارزشمند سازمان تامین اجتماعی در جهت پدافند غیرعامل به شمار میرود
کاهش مراجعات حضوری به مراکز ارایه خدمات توسط دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی نقش موثری در کاهش هزینه ها و رضایت مندی مردم دارد و سازمان تامین اجتماعی این موضوع را به عنوان یکی از اولویت ها مورد توجه قرار داده و اقدامات مهمی را در این طریق انجام داده است و این اهداف ، تا تحقق کامل برنامه ها در حوزه خدمات قابل ارایه به صورت غیرحضوری ادامه خواهد یافت.

خدمات سازمان تامین اجتماعی با امنیت اقتصادی، آرامش و سلامت بیش از نیمی از جمعیت کشور مرتبط است و تلاش می شود در ارایه این خدمات هیچ گونه خلل و وقفه ای پیش نیاید  که این خود در جایگاه مهم پدافند غیرعامل بشمار میرود.
سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر هم در حوزه ارایه خدمات و هم در حوزه امنیت اطلاعات ، سوابق بیمه شدگان، شبکه ها و ساختمان ها و فضاهای فیزیکی اقدامات مطلوب و پایداری را انجام داده و موضوع پدافند غیرعامل از موضوعات مهم مورد توجه و جزو خط مشی های این سازمان در برنامه ها و پروژه های گوناگون است.
توسعه زیرساخت های فیزیكی ، آمایش مراكز درمانی متناسب با تهدیدات و راه اندازی بیمارستان های سیار در حوزه تشخیصی و درمانی در بخشهای بیمه  و درمان تامین اجتماعی که همسو با پدافند غیر عامل است خود اقدام حائز اهمیت است که بی توجهی به آن میتواند آسیبهای جدی به زیر ساختهای مراکز درمانی و بیمارستانها در مواقع بروز بحران وارد نماید.
ناگفته نماند پدافند غیرعامل در حوزه سلامت معمولا به معنای استمرار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران است.

به لحاظ اهمیت موضوع پدافند غیرعامل باید گفت امروزه همه آحاد مردم از جمله کارشناسان و مسئولین دستگاههاي اجرایی باید در این امر باارزش مشارکت نموده و با فرهنگ سازي و افزایش توان علمی و عملی خود آن را به عنوان یک فرهنگ خاص حاکم بر خــانواده و اجتمـاع معرفی نمایند ودراین راستــا،هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی است که تمامی استعدادهاي بالقوه و بالفعل در همه ابعاد ازجمله کالبدي، زیستی، پرتویی، سایبري، اقتصادي و اجتماعی ...در طبق اخلاص قرار گیرد و اقدامی مؤثر در جهت نهادینه نمودن فرهنگ پدافند غیرعامل صورت پذیرد
در عين حال که باید همه آحاد مردم در این زمینه فعال باشند ، بسيج جامعه پزشکی بهترين و مناسب ترين بخش براي اجراي ماموريت پدافند غيرعامل میتواند ایفای نقش کند0


نقش رسانه‌ها در عمليات رواني و پدافند غيرعامل
رسانه‌ها در فرهنگ‌ سازي پدافند غيرعامل و در حين پدافند غيرعامل كاركردهايي مي‌توانند داشته باشند. رسانه‌ها در فرهنگ ‌سازي و تغيير باورها در مردم و مسئولين نقش اساسي را ايفا مي‌كنند،بايد اين جمله را كه «ما مي‌توانيم در مقابل تهديدات دشمن و كاهش آسيب‌پذيري‌ها اقدام موثر انجام دهيم» در باور مردم بگنجانيم.
 يكي از اهداف مهم دشمن در عمليات رواني، القا «نمي‌توانيم» است، بايد با استفاده از رسانه‌ها به جنگ اين «القا» نادرست برويم.
رسانه‌ها بايد با بيان توانمندي‌ها و كارهاي انجام شده و آشكار ساختن ضعف‌هاي دشمن براي مردم گام موثري را در اين زمينه بردارند. مردم بايد بپذيرند كه مي‌توانيم و به دشمنان هم ثابت كنيم كه نمي‌توانند كاري كنند.
در حين دفاع هم رسانه‌ها بايد ارتباطشان را با مردم حفظ كنند و خدماتش را تداوم دهند، همچنين براي شرايط اين چنيني آمادگي و برنامه داشته باشند، مديريت و توليد محتوا در حين دفاع بحث مهمي است كه بايد از هم اكنون شروع شده و از زاويه مناسبي به آن نگريسته شود، در اين زمينه نيازمند اقدامات اساسي و موثري هستيم.

 دکتر علی محمدی : مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان 
7 آبان 99

نظرات شما:
اخبار مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org