زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1399/8/7 -

مشکل کمبود روغن در زنجان با توزیع ذخیره موجود در انبار رفع می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: مطمئن هستیم با توزیع ذخیره موجود روغن مایع خوراکی در استان، از روز شنبه هفته آینده /۱۰ آبان/، شرایط موجود این محصول در بازار استان بسیار متفاوت و کمبودها برطرف می‌شود.
مشکل کمبود روغن در زنجان با توزیع ذخیره موجود در انبار رفع می‌شود
ناصر فغفوری با بیان اینکه تولید روغن جامد خوراکی در سطح کشور کاهش پیدا کرده است، افزود: از دلایل این کاهش، بالا بودن هزینه های تولید روغن جامد در واحدها و نیز توصیه های بهداشتی برای عدم مصرف روغن جامد و کاهش مصرف آن است که در نتیجه آن کارخانجات نیز به سمت تولید روغن مایع خوراکی رفته اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه روغن جامد خوراکی اغلب در صنف قنادان و نیز در مناطق روستایی به سبب روال عرفی و سنتی مصرف می شود، اظهار داشت: در زمان حاضر برای تامین روغن مایع خوراکی در بازار، علاوه بر تخصیص هایی که منتظریم در سطح کشور به استان ها داده شود، در یک کارخانه تولید روغن در استان، ذخیره مناسبی وجود دارد که تا کنون ۱۰ درصد آن توزیع شده و ۹۰ درصد موجود انبار آن نیز از امروز به بازار عرضه می شود.

فغفوری به موضوع تامین و توزیع گوشت گرم مرغ در استان اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه در مقطع کوتاهی در استان با کمبود نهاده ها مواجه شدیم، این امر باعث شد به مدت ۱۰ روز در این بخش چالش داشته باشیم، ولی قبل از آن زنجان جزو استان هایی بود که حدود سه ماه در آن گوشت گرم مرغ به قیمت ۱۶ هزار تومان عرضه شد در حالی که در استان های همجوار قیمت ها بالاتر از این رقم بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دیروز میزان گوشت گرم مرغ توزیع شده در استان وضعیت مناسبی داشت، ادامه داد: تلاش ما این است روزانه حدود ۴۰ تن گوشت گرم مرغ عرضه شود چون بر اساس برآوردها با تزریق روزانه حدود ۴۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار استان، نیاز بازار تامین می شود.  

فغفوری گفت: روز گذشته ۷۷ تن مرغ گرم در استان تولید شد ولی به دلیل اینکه نشت این محصول به استان های دیگر اتقاق نیفتد، تصمیم بر این شد امروز همان حدود ۴۰ تا ۵۰ تن به بازار عرضه شود و مابقی حدود ۲۷ تن با تولید فردا به بازار عرضه شود تا در آخر هفته کمبودی در بازار نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هر زمان که عرضه گوشت مرغ در بازار استان کمتر از ۴۰ تن می شود بلافاصله از طریق شرکت پشتیبانی دام، به اندازه ما به التفاوت عرضه، مرغ منجمد در بازار توزیع می شود تا کمبودی در بازار احساس نشود.

فغفوری افزود: قیمت مصوب عرضه مرغ در استان هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی در بخش دیگری از سخنان به وضعیت عرضه و قیمت گوشت قرمز در استان اشاره کرد و گفت: تولید و قیمت عرضه گوشت قرمز وابسته به قیمت دام زنده است و قیمت دام زنده ظرف ۱۰ روز گذشته از رقم ۳۴ هزار تومان به حدود ۴۵ هزار تومان رسیده است و عرضه گوشت تحت این شرایط از طریق کشتارگاه های صنعتی با قیمت حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان انجام می شود.

فغفوری افزود: از چند روز پیش نیروی انتظامی برای ممانعت از انتقال دام زنده به استان های مرزی برای خروج از کشور در سطح کشور  وارد عمل شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه گوشت قرمز کمبودی نداریم ولی به دلیل افزایش قیمت دام زنده، قیمت گوشت قرمز افزایش پیدا گرده است، اظهار داشت:  انتظار این است با ورود موثری که نیروی انتظامی در برخورد با قاچاق دام زنده کرده است، قیمت آن روند کاهشی به خود بگیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در زمان حاضر مشکلی و کمبودی در تامین و توزیع تخم مرغ در استان وجود دارد، افزود: این محصول با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان عرضه می شود.


منبع: ایرنا

 
 

نظرات شما:
اخبار اداره صمت

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org