زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1399/8/5 - یک مسئول در شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان:

۳۲ درصد مشترکان خانگی زنجان کم‌مصرف هستند

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: از ۳۴۳ هزار مشترک خانگی حدود ۱۱۰ هزار مشترک (۳۲ درصد) کم‌مصرف هستند.
۳۲ درصد مشترکان خانگی زنجان کم‌مصرف هستند
عبدالله نثار با اشاره به طرح برق امید، اظهار کرد: در کشور از ۳۷ میلیون مشترک برق، حدود ۳۰ میلیون مشترک در بخش خانگی هستند و در حال حاضر، ۳۰ درصد این مشترکان (حدود ۸.۵ میلیون مشترک) در جمع کم‌مصرفان قرار داشته و از تخفیف صد درصدی در پرداخت قبض برق بهرمند هستند.

وی افزود: در استان زنجان از ۳۴۳ هزار مشترک خانگی حدود ۱۱۰ هزار مشترک (۳۲ درصد)، به تفکیک ۲۷ درصد شهری (۶۳ هزار مشترک) و ۴۰ درصد روستایی (۴۶ هزار مشترک) جزو کم‌مصرفان هستند که در شهرها و روستاها پراکنده شدند. همچنین ۷.۴ درصد گروه مشترکان کم‌مصرف خانگی، مخصوص سکونت‌گاه‌های غیردائم و فصلی است که طرح برق امید شامل این گروه مصرفی نمی‌شود.

این مسئول در رابطه با سایر مشترکان، ادامه داد: در استان زنجان گروه مشترکان خوش‌مصرف، جمعیت ۶۰ درصدی از کل جمعیت و تنها ۸ درصد را مشترکان پرمصرف شامل می‌شوند. با این حال مصرف ماهانه مشترکان پرمصرف ۱۰ برابر مشترکان کم‌مصرف و ۲.۴ برابر مشترکان خوش مصرف است.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تصریح کرد: در شهر زنجان برای قرارگیری در گروه کم‌مصرفان، باید میزان مصرف مشترکان در فصل تابستان کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت و در فصل‌های دیگر کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت در ماه باشد.

نثار، متوسط مصرف ماهیانه کل مشترکان خانگی استان زنجان را ۱۵۲ کیلووات ساعت اعلام و خاطرنشان کرد: مشترکان خانگی می‌توانند با رعایت راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق، از جمله استفاده از وسایل برقی با برچسب انرژی بالا، استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج بار، عایق‌کاری ساختمان و بهره‌گیری از نور طبیعی خورشید، به گروه مشترکان کم‌مصرف بپیوندند.

اخبار زنجان

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org