زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/7/21 - برای نخستین بار در کشور انجام میگیرد

افتتاح کلینیک سوگ در زنجان


رئیس اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان گفت: برای نخستین‌بار در ایران کلینیک سوگ برای ارائه رایگان خدمات روان‌شناختی به خانواده‌های سوگواری که عزیز خود را به دلیل بیماری کرونا از دست داده‌اند، در استان زنجان افتتاح می‌شود.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

رئیس اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان گفت: برای نخستین‌بار در ایران کلینیک سوگ برای ارائه رایگان خدمات روان‌شناختی به خانواده‌های سوگواری که عزیز خود را به دلیل بیماری کرونا از دست داده‌اند، در استان زنجان افتتاح می‌شود.
 احسان فکور، رئیس اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان  با بیان این که در دوران شیوع بیماری کرونا، افسردگی و اختلالات روانی افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: با توجه به افزایش اختلالات روانی و افسردگی، دانشگاه علوم‌ پزشکی استان سعی کرد نسبت به گذشته، مداخلات روان‌شناختی و بالینی را متناسب با شرایط و نیاز هر فرد انجام دهد.

وی با تاکید بر این که در شرایط کرونایی باید تلاش کنیم معضل افزایش آمار اختلالات روان‌شناختی ناشی از کرونا را کنترل و مدیریت کنیم، افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان، روان‌شناسان فداکاری کرده و بر بالین بیماران مبتلا به کووید - ۱۹، همراهان این بیماران و کادر درمان خدمات مشاوره و روان‌شناسی را در بیمارستان‌ ولی‌عصر (عج) زنجان ارائه کردند.

این مسئول در رابطه با افتتاح اولین کلینیک سوگ کشور در استان زنجان تصریح کرد: این کلینیک برای نخستین‌ بار در کشور ۲۳ مهر ماه در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی، کلینیک سهروردی افتتاح خواهد شد و به خانواده‌های سوگوار به‌صورت رایگان‌ خدمات روان‌شناختی ارائه می‌شود.

آشنایی با ویروس کرونا
رئیس اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با هدف از راه‌اندازی اولین کلینیک سوگ در کشور، ادامه داد: با توجه به این که متاسفانه خانواده‌هایی که عزیزان خود را به علت بیماری کرونا از دست می‌دهند و داغ‌دار می‌شوند،  به دلیل ممنوعیت و محدودیت‌های موجود نمی‌توانند در مراسم خاکسپاری به نحو احسن حاضر شوند و مراحل سوگ به درستی طی نمی‌شود، این موضوع می‌تواند عواقب مادام‌العمری را بر روی افراد و خانواده بر جای بگذارد.

فکور در رابطه با استرس و اضطراب اظهار کرد: محصول هر تغییری استرس است. تغییر مثبت یا منفی همیشه با استرس همراه است، طوری که حتی در تغییرات مثبتی مانند ارتقاء نیز شاهد استرس هستیم ولی در تغییرات منفی شدیدتر و آسیب‌پذیرتر خواهد بود و در شیوع کرونا نیز با تغییر اساسی سبک زندگی بسیار متفاوت نسبت به کل زندگی مواجه شدیم و خود بیماری کرونا نیز با توجه به مسری و کشنده بودن آن سبب ایجاد ترس و افزایش اضطراب در افراد شده است.

وی با بیان این که بحران ناشی از بیماری کرونا سبب وارد شدن فشار روانی، استرس و اضطراب در مردم و به تبع آن افزایش اقدام به خودکشی شده است، خاطرنشان کرد: در برخی از موارد شاهد اقدام به خودکشی هستیم؛ بنابراین باید در خصوص آگاهی‌بخشی به جامعه و آموزش‌های مورد نیاز از بروز این آسیب‌ها و معضلات جلوگیری کنیم.

منبع/ایسنا

نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org