زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/7/16 - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان؛

منابع طبیعی سرمایه عمومی همه نسل ها است

مراسم اربعین حسینی با حضور آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و کارکنان منابع طبیعی استان به صورت ویدئو کنفرانس در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
آیت الله خاتمی در این مراسم ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: خاک، زمین و منابع طبیعی به عنوان امانت در دستان بشر نهاده شده است که نگهداری و حفاظت از این ثروت عظیم الهی وظیفه ای بر دوش همگان می باشد.

وی افزود: افراد ضمن نگهداری از منابع طبیعی می توانند از مراتع و جنگل ها بهره برداری صحیح و اصولی نیز نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه منابع طبیعی را یکی از سرمایه های عمومی برای همه نسل ها برشمرد و گفت: در مواقعی شاهد تخریب اراضی ملی و جنگل ها بوده ایم و این امر موجب شد تا مساحت بیشتری از طبیعت بکر و خدادادی را از دست بدهیم و آیندگان از این موهبت الهی بی بهره شوند.

امام جمعه زنجان ادامه داد: اما اکنون با اقدامات لازم از سوی مسئولین و پیاده سازی برنامه های فرهنگی ضمن فرهنگسازی بین اقشار مختلف مردم، می توان جان تازه ای به جنگل ها ببخشیم.

آیت الله خاتمی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص این که فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به این مهم همه باید دست در دست هم دهند تا طبیعت فرصت زایش دوباره را داشته باشد و نسل های آینده نیز از این نعمت بهره مند شوند.

وی به فرهنگ سازی و اهمیت منابع طبیعی تاکید کرد و نقش مسئولین و همچنین کارکنان اداره کل منابع طبیعی برای کاهش آمار تخریب جنگل ها و مراتع را بسیار تاثیرگذار دانست.

 آیت لله خاتمی با اشاره به این که همه در حفظ انفال مسولیت داریم اظهار داشت: در راستای سوق دادن مردم به سمت نگهداری از طبیعت همه مسئولین باید دست به کار شوند.

در ادامه این مراسم خلیل آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت: اجرای طرح کاداستر و رفع تداخل، فرهنگ سازی، انجام عملیات اصلاحی و احیایی و همچنین برخورد با متخلفان و متصرفان اراضی ملی، 4 گامی است که طی امسال در اولویت برنامه های این اداره کل قرار گرفته است.

وی افزود تاکنون در 300 هزار هکتار از اراضی استان طرح کاداستر اجرا شده است.

 به گفته آقاجانلو 3 سال است که با اختصاص اعتبارات از سوی صندوق توسعه ملی اجرای تمامی پروژه های استان سرعت گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تاکید کرد: در صدد هستیم تا در راستای فرهنگ سازی، حفظ و نگهداری از انفال و منابع طبیعی با دانشگاه زنجان، حوزه علمیه و صدا و سیما همکاری های لازم را داشته باشیم.

اخبار زنجان
نظرات شما:
اخبار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org