زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1398/12/10 -

شستشوی اصولی تا ۷۰ درصد فرد را در برابر کرونا ویروس ایمن می‌کند

شستشوی اصولی دست با آب و صابون ۷۰ درصد فرد را از ابتلا به بیماری کرونا ویروس مصون می‌سازد و این موضوع در شرایط فعلی بایدبیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان شستشوی اصولی و مداوم دست به مدت ۲۰ ثانیه را از روش های ساده و کم هزینه پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس برشمرد و گفت: شستشوی اصولی دست با آب و صابون به میزان زیادی فرد را در برابر این بیماری ایمن می کند.

دکتر محمدرضا صائینی افزود: بر این اساس افراد مبتلا به بیماری های تنفسی با رعایت اصول ساده، خود را در برابر این بیماری ایمن کنند و در این میان شستن دستها به دفعات زیاد، موجب می شود،  لود ویروس و انتقال بیماری به طور طبیعی کاهش یابد.

این مسؤول تاکید کرد: هر چند تنها با دست دادن فرد مبتلا نمی شود اما، تماس دست با دهان و مخاط، ویروس را منتقل می کند و بر این مبنا باید از روبوسی بخصوص در شرایط کنونی "فصل زمستان" خودداری کرد.

صائینی افزود: برای جلوگیری از انتقال و سرایت این بیماری پویش " دست ندهیم " در زنجان راه اندازی شده و از طرفی در ادارات و بانک ها در کنار دستگاه های انگشتی باید محصولات ضد عفونی کننده  قرار گیرد.

وی اظهار داشت: تعطیلی مدارس به معنای مسافرت رفتن نیست و بر این مبنا توصیه می شود گروه های هدف، در منزل استراحت کرده و دانش آموزان  نیزبه دروس خود برسند تا  تجمعات داخل شهری را به دنبال نداشته باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در استفاده از وسایل بهداشتی دستکش و ضد عفونی کنندها و ماسک ها نیز باید  توجه شود که استفاده  از ماسک برای فردی که دچار بیماری شده باید استفاده شود  که مراقبین بیمار  و کادر پزشکی را نیز شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: در نحوه استفاده از مواد ضد عفونی کننده نیز به این مهم توجه داشت که افراد ضمن استفاده از آب و صابون از محلول وایتکس یک درصد، چهار پیمانه آب و یک پیمانه وایتکس نیز می توانند برای ضد عفونی  کردن  سطوح استفاده کنند که بسیار اثر گذار است.

نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org