زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1398/12/8 -

ماسک مورد نیاز مردم به تدریج در استان زنجان توزیع می‌شود

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طبق تمهیدات اتخاذ شده کمبودهای اقلام بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا ویروس از قبیل ماسک، اسپری و ژل‌های ضدعفونی کننده طی روزهای آینده برطرف و این اقلام به تدریج در سطح استان توزیع خواهد شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر جود تاج کی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به کمبودهای اخیر اقلام پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در این استان افزود: با توجه به شیوع این بیماری، تقاضا برای دریافت این نوع محصولات در سطح استان به مراتب افزایش یافته است بطوری که ذخایر داروخانه ها نیز به اتمام رسید.

وی یادآورشد: بر این اساس تامین انواع ماسک برای بیماران و کادر پزشکی و بیمارستانی اولویت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی است و سپس به میزان کافی در مراکز بهداشتی توزیع خواهد شد که جای نگرانی وجود ندارد.

این مسؤول ادامه داد: با همکاری کارخانه های تولید کننده اقلام بهداشتی استان ماسک و ژل ضدعفونی کننده به میزان کافی تولید شده و طبق تصمیمات امروز/چهارشنبه/ توزیع آن برای تثبیت بازار انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه ماسک های معمولی به میزان ۳۰ درصد از بروز بیماری های ویروسی جلوگیری می کند، اضافه کرد: همه اقشار مختلف مجاز به استفاده از این نوع وسیله پیشگیرانه نیستند و در این میان رعایت بهداشت فردی و شستشوی مکرر دست ها می تواند از شیوع آن جلوگیری  کند.

این مسؤول ادامه داد: بسیاری به استفاده ماسک فیلتردار برای پیشگیری از این بیماری گرایش پیدا می کنند، در حالی که این نوع ماسک از سوی کادر بیمارستانی، افراد دارای بیماری های زمینه ای و کسانی که بطور مستقیم با بیمار سر و کار دارند مورد استفاده قرار می گیرد که مدت مصرف آن نیز هشت ساعت است.

شهروندان استرس و هیجان بی مورد نداشته باشند

تاج کی از شهروندان زنجانی خواست آرامش خود را حفظ کرده و از هیجان و استرس بی مورد اجتناب کنند، اظهار داشت: باید به این مهم توجه داشت که میزان مرگ و میر بر اثر کرونا ویروس۲  تا سه درصد اعلام شده در حالی که این میزان در بیماری های دیگر نظیر آنفلولانزا  به مراتب بالاتر بوده و تفاوت عمده در شیوع بیشتر این بیماری است.

وی با اشاره به اینکه  اقشار مختلف مردم از تجمع در فضاهای سربسته خودداری کنند، اضافه کرد: طبق اعلام متخصصان امر، انتشار کرونا ویروس در فضاهای سربسته بیشتر بوده و احتمال آلودگی بالایی وجود دارد که این مهم را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار داد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: این معاونت تخلفات احتمالی مراکز توزیع کننده محصولات بهداشتی در ارتباط با بیماری کرونا ویروس را در سطح استان مورد توجه قرار داده و با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی با احتکار کنندگان بشدت برخورد می کند.

وی خاطرنشان کرد: کسب اطلاعات مربوط به این بیماری از طریق کانال های رسمی و معتبر، همراهی مردم با متولیان بهداشت و درمان و رعایت نکات و توصیه های اعلام شده می تواند علاوه بر کنترل این بیماری به پیشبرد بهتر برنامه ها و کاهش نگرانی ها کمک کند.

ایرنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org