زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/6/27 - آغاز روند افزایشی ویروس کرونا در زنجان

کلاس‌های درس دانشجویان با 25 درصد ظرفیت برگزار می‌شود


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: شواهد نشان می‌دهد که ممکن است در هفته آینده، آمار بیماران مبتلا به کووید 19 صعودی باشد که آغاز روند افزایشی است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: شواهد نشان می‌دهد که ممکن است در هفته آینده، آمار بیماران مبتلا به کووید 19 صعودی باشد که آغاز روند افزایشی است.

پرویز قزلباش  با تاکید بر اینکه ارزیابی شیوع ویروس کرونا بر اساس شاخص‌های متعدد انجام می‌شود، اظهار کرد: ولی در کل روند نشان از افزایش آمار بیماران در بخش‌های مختلف بستری و همچنین مراجعات سرپایی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: شواهد نشان می‌دهد که ممکن است در هفته آینده، آمار بیماران مبتلا به کووید 19 صعودی باشد که آغاز روند افزایشی است.

وی به همزمانی برگزاری تجمعات مختلف در سطح کشور از جمله تجمعات محرم، بازگشایی مدارس و همچنین سفرها اشاره و تصریح کرد: مجموع این تجمعات و پیش رو بودن پاییز در روند افزایش شیوع ویروس کرونا تاثیرگذار بوده است.

قزلباش زمان آغاز شیوع آنفلوآنزا را در ایران اواخر مهرماه اعلام کرد و گفت: شرایط موجود به لحاظ مراعات بهداشتی توسط مردم و همچنین مشابه بودن روش‌های انتقال، به احتمال زیاد درصد شیوع این ویروس را کاهش خواهد داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از تهیه واکسن آنفلوانزا به صورت متمرکز توسط وزارت بهداشت و هلال احمر خبر داد و افزود: این واکسن بر اساس شاخص‌های تعریف شده و با اولویت افراد در خطر توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا اواخر شهریور است، ادامه داد: داروهای آنفلوانزا هم تامین شده است.

قزلباش به آغاز سال تحصیلی اشاره و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده کلاس‌های درس با حضور 25 تا 30 درصد ظرفیت آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان زمان آغاز کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود را آبان‌ماه اعلام کرد و گفت: معمولا مجموع دانشجویان ورودی هر سال تحصیلی در این دانشگاه بین 900 تا یک هزار نفر است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی چند مرحله دارد، افزود: آموزش بخش بیمارستانی به هیچ وجه تعطیل نیست و آموزش سایر بخش‌ها هم با برنامه‌ریزی به صورت چرخشی انجام می‌شود.

قزلباش در پاسخ به سوالی در مورد آمار دانش‌آموزان مبتلا به کرونا گفت: در مورد آمار مبتلایان به کرونا تقسیم‌بندی‌ها در مورد آمار کودکان و نوجوانان اعلام می‌شود و آمار دانش‌آموزان به صورت جداگانه وجود ندارد، ولی در کل آمار مبتلایان این رده سنی زیاد نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: ثابت کردن دست ساز بودن ویروس کرونا به لحاظ علمی کار بسیار سختی است، چرا که به راحتی قابل اثبات نیست./ فارس


نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org