زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1398/12/6 -

فعالیت هایی که باعث رشد و بالندگی سازمان فرهنگی شهرداری شد

+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
🔴فعالیت هایی که باعث رشد و بالندگی سازمان شد

جایی خواندم زمانی که به بانوان مسوولیتی سپرده می‌شود به سبب ساختار احساسی و مادرانه خود آن‌قدر در امور سپرده شده پیگیری می‌کنند تا مسوولیت خود را با بهترین کارکرد به سرانجام برسانند.
سازمان فرهنگی شهرداری زنجان از آغاز فعالیت خود مدیران مختلفی را به خود دیده اما دوره مدیریت مریم شعبانی از دورانی بود که تا سال‌ها در خاطر شهروندان خواهد ماند.
هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه در دوره مدیریت وی بیشترین تعامل را با این سازمان داشتند و با حمایت‌های مختلف مریم شعبانی کارهای بزرگ و ماندگاری برای شهر در بخش فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ثبت شد، اقداماتی که بدون محدودیت از شمالی‌ترین نقطه شهر تا جنوبی ترین نقاط آن را در بر گرفت.
برگزاری آیین‌های مذهبی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و دیگر فعالیت‌های ماندگار در مناطق مختلف شهر برای شهروندان مختلف از محلات کم برخوردار، اقشار آسیب پذیر جامعه، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، نخبگان جامعه، هنرمندان و حتی زندانیان در بند و تمام کسانی که به عنوان شهروند حق داشتند از آموزش ها و برنامه های این سازمان بهره مند شوند در برنامه های سازمان لحاظ شد.
زمانی که دغدغه پیست موتور سواری، با مراجعه جمعی از موتور سواران به این سازمان به جهت وجود جوانان توانمند در این رشته که تنها نبود پیست تهدید جانی برای آنها به حساب می آمد به درخواست این گروه به امید درخشش ورزشکاران این رشته در مسابقات بین المللی پاسخ مثبت داد ه شد و در طی زمانی کوتاه دومین پیست استاندارد و ایمن کشور را بنا کرد.
افتتاح نخستین فرهنگسرای خصوصی کودک و خانواده پارسه و خانه کودک خورشید نورا در جهت مشارکتهای بیشتر با نهادها و سازمانها و بخش های خصوصی اتفاق فرهنگی دیگری بود که نشان از توسعه شهری در زنجان دارد و در قوام و دوام خانواده موثر است و نمونه ای ست موفق نه تنها در شهر زنجان بلکه در کل کشور و مطابق با الگوهای جهانی ساخته شده است و می‌تواند به عنوان یک امتیاز در این شهر به حساب آید.
مریم شعبانی معتقد است: زنجان با وجود جاذبه های زیاد کم برخوردار است بنابراین جهت معرفی بیشتر این جاذبه ها زمینه حضور عکاسانی که تا به امروز فرصتی دست نداده بود تا دور هم جمع شوند و زنجان را از لنز دوربین هایشان ببیند با برگزاری اولین جشنواره عکس توفیق این اتفاق میمون و مبارک برای گردهم آیی این هنرمندان از نقاط مختلف کشور با رویکرد معرفی شهر زنجان و توسعه گردشگری برای هنرمندان نام آور صورت گرفت.
این بانوی فرهنگی و تلاشگر در تمام زمینه ها از راهنمایی و همفکری با سمن ها ونخبگان غافل نبود و اعتقاد داشت چهره های علمی سرمایه های شهر محسوب میشوند بنابراین خود در دیدار و مشاوره گرفتن از آنها پیش قدم بود کاشی ماندگار مشاهیر را در کوچه ها و محله ها نصب کرد چرا که معتقد بود با این کار در خاطر فرهنگی شهر نقش می بندند و باعث هویت بخشی محله ها خواهند شد.
نخستین جشنواره مطبوعات توفیق در جهت استفاده از قابلیت رسانه ها و پیش برد هر چه بهتر عملکرد سازمان و توجه بیش از پیش به اتفاقات فرهنگی و کیفی سازی رسانه برگزار شد. 
جشنواره قصه گویی توفیق اتفاق مهمی بود که به دنبال خود توفیقات دیگری در احیا هنر داستان نویسی و بالندگی در زمینه نقاشی و تئاتر فاخر را می تواند داشته باشد. برگزاری نخستین مسابقات هفتگانه بین باشگاهی، ورزش های همگانی در نقاط مختلف شهر در جهت مقابله با کم تحرکی و مبارزه با بیماریهایی که به عنوان تهدیدی برای سلامتی شهروندان بود اجرا شد، دوشنبه های بدون خودرو، مسابقات مختلفی چون فوتبال حبابی در بین کارکنان با هدف شناسایی استعدادها و تشکیل تیم منسجم از برنامه های ویژه این سازمان در حوزه ورزش بود
وی همچنان مصر به انجام فعالیت های فرهنگی بود و اعتقاد داشت مشکلات اقتصادی مانع از فعالیت های فرهنگی نمی شود سازمان فرهنگی در پروژه های عمرانی شهرداری نیز ورود داشت.
با نصب پیامهای شهروندی با مضامین گوناگون اجتماعی در سطح شهر، به جرات می‌توان گفت شهر را به مثابه کلاس درس آراست.
حمایت از فیلم کوتاه:" دست های کوچک خالی" که به کودکان کار میپرداخت و مستند" این خانه مرد دارد "در جهت بزرگداشت یاد مدافعان حرم صورت گرفت که همه اینها تنها بخشی از فعالیتهای انجام شده توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان طی این یکسال و اندی و در زمان مدیریت این بانو بود ...
اجرکم عندالله

🖋 فائزه تقیلو
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org