زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/6/5 - قزلباش گفت:

شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در زنجان هستیم

 رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در این استان به ۲ تا ۳ نفر کاهش پیدا کرده و سرعت روند کاهشی ابتلا به کرونا نیز کاهش یافته است.
شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در زنجان هستیم
 رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در این استان به ۲ تا ۳ نفر کاهش پیدا کرده و سرعت روند کاهشی ابتلا به کرونا نیز کاهش یافته است.

پرویز قزلباش در ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس  با بیان اینکه وضعیت استان زنجان از لحاظ بیماری کرونا نسبت به هفته‌های گذشته پایدار و در یک خط صاف قرار دارد، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد کاهش بسیار تدریجی و قطره‌چکانی مبتلایان به بیماری کرونا در این استان هستیم ولی همچنان در وضعیت قرمز قرار داریم و به وضعیت قبل از پیک کرونا (نیمه خرداد) باز نگشته‌ایم.

وی در رابطه با آخرین وضعیت استان از لحاظ بروز تعدیل شده بیماری کرونا، افزود: اکنون شهرستان‌های زنجان، خرم‌دره و ابهر در وضعیت قرمز، شهرستان‌های خدابنده، ایجرود و ماه‌نشان در وضعیت زرد، شهرستان سلطانیه در وضعیت نارنجی و شهرستان طارم در وضعیت قرمز به لحاظ رنگ قرار دارند.

این مسئول با بیان اینکه در شهرستان‌ با رنگ سفید به دلیل سوء تعبیر توسط شهروندان، احتمال رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و اوج‌گیری دوباره بیماری کرونا در شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: تقسیم‌بندی انجام شده بر اساس شاخص‌های مختلفی است که روند بیماری را نشان می‌دهد ولی حضور و بروز بیماری را نشان نمی‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در در رابطه با آخرین وضعیت استان زنجان از لحاظ بیماری کرونا، ادامه داد: در حال حاضر بیماران سرپایی روزانه به‌صورت متوسط به ۲۴۵ نفر رسیده و حدود ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۵۰ درصد این بیماران وضعیت خوبی نداشته و بدحال‌اند.

قزلباش با بیان اینکه سرعت روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان زنجان کاهش پیدا کرده است، گفت: تعداد فوتی‌ها ناشی از بیماری کرونا با نوساناتی در این استان کاهش پیدا کرده و اکنون یک الی سه نفر روزانه بر اثر این بیماری جان خود را در استان از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه استان زنجان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به کل کشور همچنان برتری خود را حفظ کرده ولی اکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خود استان نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافته است، اظهار کرد: در تاریخ ۷ الی ۱۵ مرداد (۸۵ درصد)، ۱۶ الی ۲۲ مرداد (۸۸ درصد) و در هفته آخر مردادماه نیز ۸۶ درصد پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان رعایت شده است.

این مسئول با اشاره به درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شاغلان صنوف استان زنجان، شاغلان ادارات و بانک‌های این استان و مردم در اماکن و مراکز شهر، افزود: در این استان نسبت به سه هفته گذشته در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شاهد روند کاهشی هستیم که نگران‌کننده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با مراکز و اماکنی که به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضایی استان معرفی شده‌اند، تصریح کرد: ۵۱۰ مرکز تهیه، توزیع، طبخ، عرضه و فروش موادغذایی با ۴.۴۲ درصد به مراجع قضایی استان معرفی و ۴۸۹ مورد از این مراکز پلمب شده‌ و ۴.۱۷ درصد به خود اختصاص داده‌اند و ۳۴۷ اماکن عمومی با اختصاص ۴.۱۶ درصد به مراجع قضایی استان معرفی و ۳۴۸ مورد نیز پلمب شده‌اند.

قزلباش با اشاره به درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان‌های ابهر، خرم‌دره، خدابنده، طارم، ماه‌نشان و ایجرود، ادامه داد: در شهرستان زنجان ۴۸۲ مسجد و تکایا وجود دارد که تاکنون فقط  ۱۴۸ درخواست برای صدور مجوز داده شده که به ۱۲۲ مورد مجوز صادر شده است.

وی با بیان اینکه استان زنجان جزو اولین استان‌هایی بود که در مرحله سوم غربالگری کرونا ۵۰ الی ۷۰ درصد مردم را در شهرستان‌ها غربالگری کرده است، خاطرنشان کرد: همه شهرستان‌های استان به‌خصوص شهرستان‌های ماه‌نشان و ایجرود در این خصوص عملکرد خوبی داشتند.

انتهای پیام ایسنای  زنجان
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org