زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/6/4 - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان خبر داد:

طرح کمپ گردشگری " آب بر چای " در شهرستان طارم اجرا می‌شود

امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: با توجه به مطالعات شرکت مشاور ،شهرستان طارم یکی از نقاط مهم استان و کشور است و این منطقه یکی از مناطق نمونه گردشگری و روستای هدف گردشگری است.
طرح کمپ گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، در راستای جهش تولید از تکمیل عملیات اجرایی طرح گردشگری منطقه آب بر چای در شهرستان طارم خبر داد.
امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: با توجه به مطالعات شرکت مشاور ،شهرستان طارم یکی از نقاط مهم استان و کشور است و این منطقه یکی از مناطق نمونه گردشگری و روستای هدف گردشگری است.
 
اوافزود: ایجاد هتل اقامتی در مجاورت امامزاده جعفر، ایجاد کمپ کوهنوردی خانه بوم گردی در اطراف بقعه پیر همدان، رستوران‎ها، ایجاد اقامتگاه‌های موقت در اطراف چشمه‌های خان سر قهوه ‎خانه‎های سنتی، ایجاد بازارچه زیتون و سوئیت‎های اقامتی در نظر گرفته‌شده است.

ارجمند  با بیان اینکه حفظ و تأکید بر عناصر معماری، همخوانی بیرونی اقامتگاه‌ها با بافت بومی روستا و ایجاد امکانات رفاهی استاندارد در داخل اقامتگاه‌های بوم‏گردی، رویکرد‌های اصلی این اقامتگا‌ها است تصریح کرد: در این طرح بر توسعه گردشگری ورزشی و گردشگری سلامت تأکید شده است.

او افزود:طارم یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های طبیعت‌گردی کشور است که هرساله کوهنوردان زیادی از سراسر جهان، برای صعود آن به ایران می‌آیند، اما تاکنون به دلیل ضعف زیرساخت‌ها، امکان ارائه خدمات استاندارد که شان ایرانی را در برابر میهمانان خارجی حفظ کند وجود نداشته است.

از سوغات‌های منطقه طارم هم می‌توان به زیتون، روغن‌زیتون، میوه‌های چهارفصل، صنایع‌دستی بسیار غنی نظیر قالی، گلیم و جاجیم اشاره کرد.
 
انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات شما:
اخبار اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org