زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/5/27 -

قرعه‌کشی واحدهای مسکونی اقدام ملی در زنجان انجام می‌شود

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: قرعه‌کشی واحدهای مسکونی اقدام ملی در زنجان انجام می‌شود.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
مسعود شاهین‌فر اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن در اجرای ماده یک قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به منظور کمک به تامین مسکن فاقدین مسکن در چهار چوب قانون ساماندهی انجام می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی واگذاری زمین به دو روش فروش اقساطی یا اجاره 99 ساله انجام می‌شود، بیان کرد: چنانچه قیمت کارشناسی روز زمین در پروژه‌ای کمتر از یک سوم قیمت ساخت باشد واگذاری زمین به شکل اجاره 99 ساله خواهد بود و در صورتی که قیمت کارشناسی روز زمین بیشتر از یک سوم قیمت ساخت باشد واگذاری به شکل فروش اقساطی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در شکل 99 ساله متقاضی هزینه‌ای بابت زمین پرداخت نخواهد کرد اما در شکل فروش اقساطی، هزینه زمین به صورت اقساط پنج ساله از متقاضی دریافت خواهد شد، اضافه کرد: سند مالکیت نوع 99 ساله به صورت اعیانی و سند مالکیت فروش اقساطی بصورت سند عرصه و اعیان برای متقاضی صادر خواهد شد.

شاهین‌فر با اشاره به اینکه چنانچه زمین تخصیص یافته به طرح اقدام ملی آماده‌سازی شده باشد هزینه آماده‌سازی در قیمت زمین مستتر خواهد بود، عنوان کرد: قیمت کارشناسی روز زمین با لحاظ ارزش افزوده ناشی از آماده‌سازی محاسبه می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه چنانچه اراضی تخصیصی آماده‌سازی نشده باشند، معادل 10 تا 15 درصد ارزش زمین بر اساس قدرالسهم هر واحد مسکونی بابت هزینه آماده‌سازی در ابتدا از متقاضی اخذ می‌شود، ادامه داد:  مازاد هزینه آماده‌سازی زمین نیز به صورت اقساط اخذ خواهد شد 

وی با اشاره به اینکه طبق بند 1-1-4 شیوه نامه طرح اقدام ملی، قیمت اعلام شده نهایی نبوده و قیمت نهایی پس از اتمام عملیات اجرایی و بر اساس قیمت تمام شده ساخت پروژه مشخص و مابه‌التفاوت از متقاضی اخذ خواهد شد، ادامه داد: هزینه صدور پروانه ساختمانی، خرید انشعابات آب و فاضلاب، برق و گاز و هزینه‌های مربوط به طرح و اجرای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و حصارکشی اخذ پایان کار، تهیه نقشه تفکیکی، صورت مجلس تفکیکی، صدور سند، نقل و انتقال به متقاضی، ترهین در بانک، اخذ دفترچه اقساط در قیمت این تفاهمنامه لحاظ نشده است.

شاهین‌فر با بیان اینکه تامین مالی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن از طریق آورده متقاضی و تسهیلات بانکی تأمین خواهد شد، ادامه داد: نحوه پرداخت آورده متقاضی در طول دوره ساخت در همه اراضی در اختیار وزارت راه و شهر سازی خواهد بود که بعد از تائید شرایط متقاضی 400 میلیون ریال، پایان اجرای فنداسیون 15 درصد سهم آورده متقاضی، پایان اسکلت و سقف 25 درصد سهم آورده متقاضی، پایان سفت کاری 25 درصد سهم آورده متقاضی، پایان نازک‌کاری 20 درصد سهم آورده متقاضی و تحویل واحد 15 درصد سهم آورده متقاضی از هزینه پرداخت می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در هر یک از مراحل پرداخت چنانچه متقاضی حداکثر بعد از یک ماه پس از ابلاغ،  واریز آورده مربوط به آن مرحله اقدام نکند ادره کل راه و شهر سازی یا کارگزار اخطاریه‌ای برای متقاضی ارسال و 15 روز برای واریز آورده مهلت تعیین می‌کند، بیان کرد: چنانچه متقاضی در مهلت تعیین شده نسبت به پرداخت سهم خود اقدام نکند از طرح اقدام ملی حذف و نفر جایگزین معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان باید از بین پروژه‌های موجود و متناسب با توان مالی خود پروژه مد نظر خود را بر اساس اولویت انتخاب کنند، گفت: هر متقاضی می‌تواند همه پروژه‌ها را مطابق اولویت خود انتخاب کند.

شاهین‌فر با اشاره به اینکه پروژه انتخاب شده توسط متقاضیان در صورتی قطعی خواهد بود که تعداد متقاضیان آن پروژه برابر تعداد واحد پروژه یا کمتر از آن باشد و در غیر این صورت انتخاب پروژه از طریق قرعه کشی و با در نظر گرفتن ترتیب اولویت تعیین شده توسط متقاضی انجام خواهد شد، ادامه داد: قرعه کشی فعلی مرحله اول قرعه کشی برای ثبت‌نامی‌های فاز نخست بوده و مرحله دوم قرعه کشی فاز نخست طی دو هفته آتی انجام خواهد شد.

اخبار زنجان

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org