زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1401/4/22 - در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی؛

اواسط مردادماه زنجان وارد پیک هفتم کرونا می‌شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: طبق تحلیل‌های انجام شده از اواسط مردادماه امسال در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، شاهد پیک هفتم کرونا خواهیم بود.
اواسط مردادماه زنجان وارد پیک هفتم کرونا می‌شود
مشهود تقی‌لو صبح امروز (۲۲ تیرماه) در نشست خبری با بیان اینکه اومیکرون با سویه ۱BA و ۲BA ریه را درگیر نمی‌کرد، افزود: بیش از ۵۲.۵ درصد مردم استان واکسن دُز سوم، ۹۴.۵ درصد دُز اول و ۸۴.۵ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه ویروس جدید کرونا BA۴ و BA۵ است که قدرت سرایت بیشتری دارد، تصریح کرد: اومیکرون ناحیه فوقانی راه هوایی را درگیر می‌کرد و حتی در گروه‌های پرخطر کمتر بود، زیرا واکسن کرونا سری گذشته با تاخیر زده شده بود و دوره ایمنی در موج ششم رخ داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه طبق گزارش‌های علمی، سویه جدید اومیکرون اگر اصول بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت نشود، مرگ و میر زیادی خواهد داشت، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تاکنون؛ بستری جدید ۱۲ نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی به ۳۶ نفر رسیده است و خوشبختانه در چند روز اخیر هیچ یک از بیماران کرونایی فوت نکردند.

تقی‌لو با بیان اینکه اکنون به سمت شیوع موج هفتم در استان زنجان پیش می‌رویم و شاهد افزایش موارد سرپایی بیماری کرونا هستیم، اظهار کرد: درصد موارد مثبت PCR، نشانه گردش ویروس کرونا بوده و در هفته سوم تیرماه در حال افزایش است.

وی در رابطه با رعایت نکردن دستورالعمل بهداشتی و استفاده از ماسک توسط مسئولان و شهروندان، افزود: متاسفانه پس از موج ششم، مسئولان نیز در جلسات رسمی خود استفاده از ماسک را فراموش کردند و اگر مسئولان رعایت نکنند، مردم نیز رعایت نخواهند کرد.

این مسئول در رابطه با سامانه تلفنی واکسیناسیون، تصریح کرد: سامانه تلفنی ۳۳۰۱۹۰ به صورت برخط پاسخ‌گوی سئوالات مردم در خصوص مراکز واکسیناسیون، واکسن کرونا، عوارض، نشانه‌ها و غیره است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان با اشاره به رنگ‌بندی کرونایی، گفت: پس از موج ششم بیماری کرونا مراجعه به مراکز واکسیناسیون بسیار کم بوده ولی اخیراً با اطلاع‌رسانی ۴۱۹۸ نفر برای دریافت دُز چهارم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کردند.

تقی‌لو با بیان اینکه باید ۲۰۰ هزار و ۸۹۴ نفر دُز سوم را دریافت می‌کردند که ۴۱۹۸ نفر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن دریافت کردند، ادامه داد: واکسن سینوفارم، برکت، اسپایکوژن، فخرا، نورا و آسترازنکا در مراکز واکسیناسیون استان زنجان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تاثیر واکسن و کاهش شدت بیماری و مرگ و میر و بیمارانی که در آی‌.سی‌.یو بستری می‌شوند، ثابت شده است، یادآور شد: عوارض واکسن برخلاف شایعات فضای مجازی عارضه خاصی در حد ثابت شده، مشاهده نشده ولی طبق بررسی‌های نتیجه اصلی و قطعی اعلام نشده است.

این مسئول از تمدید قرارداد نیروهایی که قرارداد ۸۹ روزه در دوران کرونا داشتند، خبر داد و تصریح کرد: مشکلات و مسائل نیروهایی که در مقابل استانداری زنجان تجمع کرده بودند، پیگیری شد و زنجان جزو معدود استان‌هایی بود که قرارداد نیروهای مذکور را تمدید کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با مراکز واکسیناسیون زنجان، گفت: با توجه به اینکه مراکز تجمیعی واکسیناسیون بعد از عبور از موج ششم با توجه به استقبال کم، جمع شد و به ۸۲ مرکز جامع خدمات شهری و ۴۵۳ خانه بهداشتی منتقل شد و آماده خدمت‌رسانی به شهروندان بوده و سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون نیز در صورت زیاد بودن مراجعه‌کنندگان فعال خواهد شد.

تقی‌لو با بیان اینکه سینوفارم، پاستوکوک و برکت بیشترین واکسنی است که مورد استقبال زنجانی‌ها قرار گرفته است، اظهار کرد: ۹۴.۴ درصد نوبت اول، ۸۷.۵ درصد نوبت دوم، ۵۲.۸۲ درصد بالای ۱۸ سال و ۲۵ درصد ۵ تا ۹ سال واکسن کرونا را در استان زنجان تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه هلال‌احمر تنها ارگان مجاز به انتقال دارو به عراق برای اربعین بوده و ۸ موکب در این زمینه خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: بیماری وبا در کشور گسترش یافته اما در استان زنجان موردی از وبا مشاهده نشده است، با این حال باید از بروز آن پیشگیری کرد.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  




اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیام



ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org