زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/5/14 -

انجام مطالعات منابع طبیعی در 57 هزار هکتار از حوزه‌های آبخیز زنجان

رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: سال گذشته در 57 هزار و 756 هکتار از حوزه‌های آبخیز این استان مطالعات تفصیلی اجرایی انجام شده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
 مسعود رسولی  اظهار کرد: در سال 1398 اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، در پنج حوزه آبخیز اقدامات مطالعاتی انجام داده است.

 رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان افزود: «دهنه و آب‌بر در طارم، اردجین در خرمدره، سهرورد در خدابنده و اندآباد» در زنجان پنج حوزه آبخیزی بوده که مطالعات صورت گرفته است.

وی مجموع مساحت کل این طرح‌ها را 57 هزار و 756 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: به منظور انجام مطالعات یکپارچه منابع طبیعی و آبخیزداری، برای این پروژه‌ها از محل صندوق توسعه ملی و  اعتبارات ملی و استانی تامین اعتبار شده است.

رسولی تاکید کرد: تاکنون در حدود 800 هزار هکتار مطالعات تفصیلی اجرایی در سطح استان زنجان انجام شده است.

 رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خاطرنشان کرد: تامین اطلاعات پایه مورد نیاز برای شناسایی مناطق بحرانی، مستندسازی و تهیه بانک اطلاعاتی طرح‌ها، جمع‌آوری، رقومی‌سازی و استانداردسازی داده‌های موجود، تامین و تهیه عکس‌های هوایی، نقشه‌ها، و تصاویر ماهواره‌ای و همکاری با اداره حفاظت به منظور تهیه نقشه پراکندگی حفاظت مشارکتی و یکسان‌سازی لایه‌های رقومی کمربند حفاظتی از جمله سیاست‌های اجرایی بخش مهندسی و مطالعات است.

گفتنی است، که این مطالعات با هدف شناسایی کامل حوزه آبخیز از نظر مطالعات پایه و ارائه برنامه جامع اجرایی پروژه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز انجام می‌شود.

اخبار زنجان

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org