زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/11/6 -

شمار بیماران سرپایی کرونا در زنجان افزایشی شد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۳۶ هزارو ۶۹ نفر رسیده است که ۱۱۴ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود و شرایط موجود روند افزایشی ابتلا را نشان می‌دهد.
شمار بیماران سرپایی کرونا در زنجان افزایشی شد
دکتر مصطفی محمدی افزود: این استان روز گذشته فوتی و مورد بستری کرونایی نداشت و در زمان حاضر ۶۳ بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در بیمارستان‌های زنجان  بستری هستند که یک مورد مثبت روز گذشته را شامل می شود.

وی اضافه کرد: هر چند شمار مبتلایان سرپایی و بستری در استان نسبت به پیک های قبلی کاهش دارد، اما با توجه به شیوع سویه جدید" اُمیکرون" شهروندان زنجانی باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند چراکه آمارها نشان می دهد تعداد مبتلایان سرپایی به این بیماری در حال افزایش است.

محمدی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" رقم ۱۴۹ هزارو ۵۰۲  نفر ثبت شده است.

 به گفته وی، شمار فوتی‌های کرونایی از زمان شیوع این ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۸۳۳ نفر رسیده است.

این مسوول ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون موارد مثبت بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به تعداد ۱۳ هزارو ۴۳۳ نفر در استان زنجان ثابت شده است که ۱۱ هزارو ۵۸۶  نفر از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۶ هزارو ۸۱۶ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org