زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تعرفه گازبهای خانگی سال 1400 (کلیک کنید)
تعرفه گازبهای خانگی سال 1400 (کلیک کنید)

1400/10/12 -

کارگاه رشد جمعیت و فرزندآوری برای مبلغان در زنجان برگزار شد

مدیرکل اوقاف استان زنجان از برگزاری کارگاه یک روزه رشد جمعیت و فرزند آوری برای ۶۰ مبلغ و مبلغه این نهاد که در بقاع و اماکن متبرکه استان زنجان فعالیت دارند، خبر داد.
کارگاه رشد جمعیت و فرزندآوری برای مبلغان در زنجان برگزار شد
حجت الاسلام مختار کرمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این کارگاه یک‌روزه که در 2 نوبت صبح و عصر در محل سالن اجتماعات حسینیه اعظم برگزار شد، حجت الاسلام ندیمی و حجت الاسلام منفرد به عنوان مدرسان و مربیان این دوره از تهران به آموزش شرکت کنندگان  این کارگاه به صورت حضوری پرداختند.  
وی ادامه داد: شرکت کنندگان این دوره از مبلغان برادر و خواهر فعال در بقاع و اماکن متبرکه استان زنجان هستند که خود ایشان می توانند به نوبه خود پس از آموزش این مباحث مربی و مدرس این اصول و فعالیت ها در جامعه هدف خود مثل منابر، مجالس و جلسات مشاوره و بحث و گفت و گو و ارتباط با مردم و جامعه مخاطب خود در مراکز و مجامع متعدد باشند. 
حجت الاسلام ندیمی مدرس این دوره نیز گفت: امروز برخلاف باور عمومی که دلایل مالی و اقتصادی را مهمترین مانع فرزند آوری می دانند، عوامل فکری و فرهنگی و سبک زندگی تحمیلی این عصر که در بسیاری از موارد با سبک زندگی اصیل اسلامی تفاوت آشکار دارد نیز از جمله موانع جدی رشد جمعیت و فرزند آوری است و در مواردی نیز می تواند حتی جدی تر از سایر عوامل باشد.

وی افزود: به همین دلیل است که بی فرزندی یا تک فرزندی را نه تنها در خانواده های کم بنیه از لحاظ اقتصادی، بلکه در خانواده های با توان مالی متوسط و بالا نیز به کرات می توان مشاهده کرد. 

حجت الاسلام ندیمی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم در آیه های متعددی در این باره به ما راه و روش برخورد با این مسئله را آموزش داده و یادآوری می کند و بحث توکل برخدا و دانستن روزی فرزند بر عهده خدا یکی از مهمترین آموزه های قرآن کریم است که همواره به ما لزوم توکل و تکیه بر قدرت الهی را یادآوری می کند، البته این نکته ما را از انجام وظایف متعدد خود به عنوان والدین بی نیاز نمی کند و  این توکل باید همراه با فراهم آوردن زمینه های رشد و پرورش سالم کودک در حد توان و به قدر معقول و متعارف از سوی فرد و همچنین حاکمیت  باشد.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org