زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/9/30 - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

با توجه به کارهای فرهنگی و ارزشی خیلی از کارها ممکن می‌شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بسیاری از مواقع با تزریق بودجه و پول نمی‌توان همه را راضی کرد ولی با یک کار فرهنگی و ارزشی خیلی کارها ممکن می‌شود، گفت: اینکه کارمند، بیمار و مراجعه کننده‌ای احساس کند که ارزشمند است، حتی اگر کارش هم پیش نرود، خیلی از مشکلات حل می‌شود.
با توجه به کارهای فرهنگی و ارزشی خیلی از کارها ممکن می‌شود
دکتر حسن بختیاری عصر دوشنبه ۲۹ آذر در آئین تکریم و معارفه روسای دانشگاه‌ علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در سالن اجلاس روزبه دانشگاه در ابتدای سخن به رسم ادب و احترام اظهار کرد: صاحبان اصلی و ولی‌نعمتان ما شهدایی هستند که برای بقای مملکت زحمت کشیدند و جا دارد به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت درود بفرستیم.
وی با بیان اینکه باید برای فرد مسئول آرزوی موفقیت کرد، افزود: اگر کسی که توانایی انجام کاری برای مردم را دارد، انجام ندهد، در نظام جمهوری اسلامی قطعاً در درگاه الهی موجب ضمان و مسئولیت الهی خواهد شد و در این راستا، من هم حسب وظیفه‌ای که دوستان پیشنهاد دادند و مشوق من برای قبول این مسئولیت، همین موضوع بود که در درگاه الهی شرمنده نشوم. لذا، از همه عزیزانی که حضور دارند درخواست دارم که در حد توان، برای پیشرفت دانشگاه، سیستم سلامت و تعالی کشور تلاش کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات دکتر قزلباش طی چند سال گذشته و آرزوی موفقیت برای ایشان اظهار کرد: باتوجه به اینکه دانشگاه جزء دستگاه‌هایی‌ست که با داشتن حوزه‌های متعددی ازجمله بهداشت، درمان، پژوهش و آموزش، فرهنگی و دانشجویی و غذاودارو؛ مشکلات و مسائل خاص خود را دارد که از نظر گستردگی و تنوع خدمات در صدر بوده گفت: موضوع کرونا هم مزید بر علت شد و زحمات را افزون کرد.
دکتر بختیاری با اشاره به اینکه مسئولیت شبیه دوی امدادی است و هرکسی طریقی را زیاد یا کم می‌پیماید تصریح کرد: مهم این است، در مسیری که هستیم بتوانیم صادقانه و خالصانه عمل کنیم و هر کدام هرچه در توان داریم به کار ببریم. چراکه خداوند رحمان و رحیم و عالم است و هر کسی را بر حسب توان، شرایط، کارکرد و زحمت‌ش اجر خواهد داد.
وی با بیان اینکه خود را موظف می‌دانم در طی این مدت خدمت، با همکاران برای بسترسازی و برای اینکه افراد کارآمد، درستکار و لایق در هر حیطه‌ای و سطحی قرار بگیرند تلاش کنمو زمانی هم که مسئولیت را تحویل می‌دهیم در حیطه‌ها، شرایط و در قسمت‌های مختلف افرادی توانمند در آن حوزه‌ها وجود داشته باشند که بتوانند کار را به خوبی انجام دهند.
به گفته‌ی دکتر بختیاری رفاه کارکنان دانشگاه یکی از مسائلی خواهد بود که به آن ورود خواهم کرد هرچند که به خاطر مشکلات اقتصادی، تحریم و وضعیت موجود خیلی امکان مانور روی این موضوع وجود ندارد ولی در حد توان و در حد وسع شرایط موجود، برای این کار تلاش خواهم کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید براینکه ارتقاء همه‌جانبه دانشگاه یکی از رسالت‌هایی است که باید انجام شود ادامه داد: ارتقاء رتبه علمی دانشگاه، افزایش رشته‌ها، افزایش کیفیت رشته‌های ایجادشده و سرآمد بودن فارغ‌التحصیلان دانشگاه در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، جزء اهدافی است که برای رسیدن به آنها تلاش خواهیم کرد و این ممکن نمی‌شود مگر با حضور، تلاش و زحمت اساتید و اعضای هیئت علمی.
وی با بیان اینکه من در این عرصه قطعا به عنوان خادم و هماهنگ‌کننده انجام وظیفه خواهم کرد گفت: معاونت‌ها، روسای دانشکده‌ها و در رأس آنها اساتیدی که در بخش‌ها، آزمایشگاه‌ها و کلاس‌ها حضور دارند، حوزه آموزش را متعالی خواهند کرد.
دکتر بختیاری با اشاره به اینکه حرکت به سمت دانشگاه‌های سطح سه، از دیگر اهدافی است که باید برای رسیدن به آن بسترسازی و تلاش کنیم افزود: حوزه پژوهش هم بسیار مهم است و پژوهش‌های ما باید مسئله‌محور، کاربردی و ناظر بر مشکلات جامعه باشد و مقالات ارزشمندی ارائه بدهیم که جایگاه علمی بالایی برای دانشگاه در کشور و جهان ایجاد کند. در کنار اینها قطعا سعی خواهیم کرد پژوهش‌ها را به سمتی هدایت کنیم که به مشکلات فعلی جامعه توجه و آنها را حل ‌کنند و به جایگاه علمی، اثربخشی بیشتری داشته باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: حوزه بهداشت، حوزه بسیارمهم و خط مقدم اپیدمی‌هاست بویژه در موضوع کرونا، حوزه بهداشت خوب نقش‌آفرینی کرد و اگر به این حوزه پرداخته نشود اقتصاد، علم و مذهب تعطیل می‌شود و لذا، حوزه بهداشتی که حساس و دارای حسگرهای قوی باشد و قبل از فاجعه تشخیص بدهد، می‌تواند جامعه را از غلتیدن در ورطه‌ای که خروج از آن سخت است، کمک‌حال بزرگی باشد و این یکی از اولویت‌ها خواهد بود.
به گفته دکتر بختیاری اهمیت حوزه درمان در نقش‌آفرینی در حیطه مداوا و درمان مردم است و در مواردی که حوزه‌های دیگر ماحصل اقداماتشان منجر به ایجاد نقیصه شده، حوزه درمان است که سلامتی را از دست رفته را برمی‌گرداند و در این حیطه باید سرانه تخت، پزشک و پرستار، درمان پیش‌بیمارستانی و سرپایی را پایش کنیم و برای آنها شاخص تهیه کنیم.
وی ادامه داد: در روزهای آینده یکی از کارهای ما احصاء وضعیت موجود در حوزه بهداشت و درمان به عدد و رقم با شاخص و برنامه‌ریزی عملیاتی است و اینکه پیشبرد شاخص‌ها چه مبنای علمی دارد و چه الزامات، امکانات و نیروی انسانی را می‌طلبد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اهمیت حوزه بسیارمهم فرهنگ تصریح کرد: در تحلیل کارکردها و شاخص‌های انقلاب، خیلی از مواقع شاخص‌هایی به کار می‌بریم که در نوع خودش خیلی ارزشمند است و در نانو، پزشکی، لیزر و در حوزه موشکی و انواع و اقسام مسائل دفاعی و غیردفاعی پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم که در دنیا افتخارآمیز است. ولی انقلاب ما یک شاخصه فرهنگی داشت و قطعا شاخصه‌های فرهنگی و مذهبی ما نقش‌آفرین هستند و باید این شاخصه‌ها را ارتقا دهیم.
دکتر بختیاری ادامه داد: شاخص‌های فرهنگی مختص دانشجویان نیست بلکه جزئی از زندگی ماست و اگر فرهنگ نداشته باشیم، هویت نداریم. هویت باید در تمام عرصه‌ها ظهور و بروز داشته باشد، در عرصه هیئت علمی، در عرصه بهداشت و درمان، در عرصه اجتماعی و اداری. و این به مفهوم تندروی یا کندروی نیست و صحبت این است که هر کاری شاخصه‌هایی دارد و اینکه یک کارمند چگونه با ارباب رجوع مواجهه داشته باشد، استاد چگونه تدریس کند، دانشجو چطور درس بخواند و پزشک چگونه با بیمار تعامل داشته باشد، جزء فرهنگ ماست و اگر ما فرهنگ را در این حوزه‌ها ساری و جاری کنیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد که با کمک همکاران، با امداد الهی و لطف ائمه اطهار، دانشگاه به سمتی برود که خشنودی خداوند و رستگاری همکاران دانشگاه را به دنبال داشته باشد.

منبع: وبدا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org