زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1

1400/9/3 -

پوشش کامل واکسیناسیون کرونا در زنجان به ۷۳.۵ درصد رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تاکنون ۹۰ درصد زنجانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و پوشش کامل واکسیناسیون نیز به ۷۳.۵ درصد رسیده است که تداوم همین روند و پوشش بالا، وضعیت بهتری را فراهم می‌کند.
پوشش کامل واکسیناسیون کرونا در زنجان به ۷۳.۵ درصد رسید
دکتر پرویز قزلباش با تاکید بر اینکه از فاکتورهای عبور از موج ششم کرونا واکسیناسیون بالای ۸۵ درصد در کشور و این استان است، افزود: بر این اساس در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان به عنوان یک اصل و اولویت مهم مورد توجه همگان باشد.

وی، با تاکید به اینکه واکسیناسیون، میزان ابتلا، بستری و مرگ را کاهش می‌دهد، اظهار داشت: همه واکسن ها در ابتلا، بستری و مرگ موثر عمل می‌کنند و برای سیستم بهداشت و درمان مهم است که با یکی از واکسن‌ها، واکسیناسیون انجام شود، تزریق واکسن قطع نظر از نوع واکسن اصل اساسی است.
 
این مسوول، بیشترین نوع واکسن موجود در کشور را سینوفارم‌ عنوان کرد و گفت: عادی‌سازی در هیچ کشوری وجود ندارد، همه کشورها حتی کشورهایی که میزان واکسیناسیون قابل قبولی دارند به سمت عادی‌سازی نرفتند، فقط تحت شرایط خاصی برخی محدودیت‌ها برداشته شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۵۷ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند اظهارداشت: از این تعداد ۱۳ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است. 

این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۳۲ هزارو ۹۶۲ نفر رسیده است که ۱۱۶ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

قزلباش خاطرنشان کرد:  از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" رقم ۱۴۶ هزار و ۷۸ نفر ثبت شده است.

 منبع: ایرنا
 

نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org