زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/9/2 - مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

گرانی دارو از مشکلات اساسی بیماران دیالیزی در زنجان است

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: در زمان حاضر گرانی داروهای مورد نیاز بیماران کلیوی و نایاب بودن داروهای خارجی، از مشکلات اساسی بیماران دیالیزی است که این مهم باید از سوی متولیان امر مورد توجه قرار گیرد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
محمد رضا طهماسبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اغلب بیماران انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان از قشر ضعیف جامعه بوده و نیازمند کمک‌های خیرین برای تامین داورهای مورد نیاز خود هستند.  

وی با بیان اینکه کمبود و یا گرانی داروها مشکل مضاعفی بر این بیماران تحمیل می کند، اضافه کرد: اولویت انجمن ها و خیریه های سلامت در ۲ بخش حمایتی و کاهش بیماری است که ساماندهی مشارکت های مردمی برای حمایت از بیماران و پیشگیری از بیماری اهمیت زیادی دارد و برای تحقق این مهم انجمن خیریه کلیوی زنجان خدمات لازم را به بیماران ارائه و در دستور کار خود دارد.  

طهماسبی بابیان اینکه از ابتدای تاسیس این انجمن تاکنون ۲ هزار پرونده در انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان تشکیل شده است، یادآور شد: از این تعداد یک‌هزارو ۶۰۰ بیمار با پیوند کلیه و مراقبت، از چرخه دیالیز خارج شده و به فعالیت اجتماعی خود ادامه می‌دهند. 

وی با تاکید بر اینکه آموزش نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های کلیوی دارد، گفت: آموزش یکی از رسالت‌ها و سیاست‌های مهم انجمن کلیوی است که در این راستا تلاش می شود در فضای مجازی با آگاهی بخشی صحیح به جامعه به پیشگیری درست و عدم ابتلا به بیماری ها کمک شود.

مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان ادامه داد: نارسایی کلیه از جمله بیماری‌هایی است که علاوه بر جسم و روح بیمار، کیفیت زندگی و معیشت بیمار و خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با توجه به پیشرفت علم پزشکی و دستگاه‌های دیالیز، کیفت و کمیت زندگی بیماران دیالیزی افزایش یافته است. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روزهای کرونایی خیرین، بیماران نیازمند کلیوی را فراموش نکرده‌اند و در این مدت بسته های معیشتی، بهداشتی و دیگر اقلام مورد نیاز را در چند نوبت بین بیماران توزیع کردند که امیدواریم همین روند تداوم داشته باشد تا گوشه ای از مشکلات درمانی و معیشتی این بیماران رفع شود.

انجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان از سال ۶۳ با پوشش پنج بیمار دیالیزی فعالیت خود را آغاز کرده است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org