زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/9/2 -

مصرف گاز طبیعی در زنجان ۲۶ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با کاهش دمای هوا در چند روز اخیر مصرف گاز طبیعی در این استان نسبت به مدت مشابه پارسال با حدود ۲۶ درصد افزایش از مرز ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب فراتر رفته است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
موسی احمدلو روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: در فصل سرما اولویت شرکت گاز تامین گاز بخش خانگی است و صنایع استان موظف به تامین سوخت جایگزین برای خود هستند.

وی یادآورشد: در حال حاضر با اعمال محدودیت در بخش مصارف عمده استان مصرف گاز نیروگاه سلطانیه صفر و از مدار خارج شده است تا شاهد مصرف ۹ میلیون و۵۲۰ هزار مترمکعب گاز در سطح استان باشیم.

احمدلو اظهار داشت: مصرف روزانه کل استان نیز در مدت مشابه سال گذشته معادل هفت میلیون و ۵۶۰ هزار مترمکعب بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد سبد انرژی استان را گاز تشکیل می دهد، افزود: با توجه به کاهش دما و افزایش مصرف گاز طبیعی، از مشترکین انتظار می‌رود برای پایداری شبکه‌های گازرسانی در مصرف گاز طبیعی صرفه‌جویی کنند.

احمدلو تصریح کرد: مشترکان می‌توانند با رعایت برخی موارد ساده از قبیل پوشیدن لباس مناسب فصل سرما، نصب پرده‌های ضخیم پشت پنجره‌ها و تنظیم دمای رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد میزان مصرف گاز خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان همچنین از مسوولان ادارات خواست با رعایت دمای رفاه در فضای بسته و دمای ۱۸ درجه در راهروها و فضاهای عمومی و سرپوشیده نسبت به کاهش مصرف گاز طبیعی دقت لازم را داشته و با خاموش کردن وسایل گرمایشی غیرضروری در روزهای تعطیل و عایق‌بندی لوله‌های موتورخانه نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی اقدام کنند.

احمدلو همچنین تعمیر و سرویس سامانه‌ها و وسایل گرمایشی از جمله موتورخانه‌ها و نصب سامانه پایش هوشمند در آن و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد با برچسب انرژی بالا را از جمله راه‌های صرفه‌جویی در مصرف گاز در ادارات و سازمان‌های دولتی بیان کرد و از همه مشترکان و مصرف کنندگان گاز طبیعی خواست، با اعمال حداکثر صرفه جویی در مصرف گاز، در پایداری جریان گاز طبیعی و بهره مندی همه هموطنان از گرمای مورد نیاز طی ایام سرد زمستانی، همراه و همیار شرکت گاز استان زنجان باشند.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار شرکت گاز استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org