زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1

1400/8/5 -

توقف روند کاهشی بیماری کرونا در زنجان

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در هفته جاری روند کاهشی بیماری کرونا متوقف شده که هشداری برای شیوع پیک ششم این بیماری در استان زنجان است.
توقف روند کاهشی بیماری کرونا در زنجان
پرویز قزلباش صبح امروز (۵ آبان‌ماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه روند کاهشی بیماری کرونا در بسیاری از استان‌های کشور متوقف شده یا روند افزایشی به خود گرفته است، اظهار کرد: روند نزولی در بیماران سرپایی با سرعت مناسبی رو به کاهش بود اما این روند اکنون متوقف شده است.

وی با بیان اینکه موج بیماری کرونا که در کشور آغاز می‌شود هیچ جایی را در امان نمی‌گذارد و همه مناطق را درگیر می‌کند، افزود: فعالیت، کار تیمی، هماهنگی و اراده برای پیش‌بردن برنامه‌ها بسیار در کنترل و پایین آوردن موج و مدیریت کردن بیماری بسیار موثر بوده که تاکنون استان زنجان در این امر قدم‌های خوبی را برداشته است.

این مسئول با بیان اینکه توقف روند سرپایی در استان به این معنا است که روند کاهشی بستری‌ها نیز طی هفته‌های آتی متوقف خواهد شد و هشداری برای شیوع موج بعدی کرونا است، تصریح کرد: اکنون ۲۴۳ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۳۰ درصد تخت‌های بیمارستانی توسط این بیماران اشغال شده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با وضعیت PCR در استان زنجان، گفت: PCR مثبت در شهرستان‌ ابهر ۱۳.۵ درصد، شهرستان خدابنده بالای ۲۷ درصد، شهرستان خرم‌دره ۲۶ درصد، شهرستان سلطانیه ۲۱ درصد، شهرستان زنجان بالای ۳۰ درصد، شهرستان ماه‌نشان بالای ۲۰ درصد و در شهرستان‌های ایجرود و طارم روند کاهشی است.

قزلباش با بیان اینکه علی‌رغم روند کاهشی‌ PCR، ویروس کووید - ۱۹ حضور پررنگی در جامعه دارد و می‌تواند در نقاط مختلف طغیان پیدا کند، اظهار کرد: ویروس کرونا در شهرستان خدابنده گردش بسیار بالایی دارد و همیشه آماده شعله‌ور شدن بیماری است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرم‌دره، خدابنده همچنان در معرض خطر طغیان بیماری کرونا قرار دارند، افزود: وضعیت بیماری کرونا از لحاظ بروز بیماری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در استان زنجان به ترتیب شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرم‌دره، خدابنده، سلطانیه، ماه‌نشان و ایجرود است.

این مسئول در رابطه با روند بیماری کرونا در شهرستان‌های استان زنجان، تصریح کرد: روند بیماری کرونا در شهرستان‌های سلطانیه، ایجرود و ابهر به صورت خطی بوده و در شهرستان‌های خدابنده، طارم، زنجان رو به بالا بوده و شهرستان خرم‌دره افزایشی و شهرستان‌ ماهنشان کاهشی است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال در استان زنجان، گفت: تاکنون ۸۲ درصد این جمعیت هدف در نوبت اول و ۴۸ درصد نوبت دوم واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند که استان زنجان جزو استان‌های دارای بیشترین درصد پوشش واکسیناسیون در کشور است.

قزلباش در رابطه باطرح هوشمندسازی محدودیت‌های کرونا، اظهار کرد: طرح هوشمندسازی محدودیت‌های کرونا هنوز در ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا مصوب نشده اما به طور آزمایشی در چهار شهرستان اجرا خواهد شد ولی به احتمال قوی هفته آتی مصوب خواهد شد.

وی در رابطه آخرین شاخص پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان، خاطرنشان کرد: آخرین شاخص رعایت بهداشت فردی در استان  ۳۸.۵، رعایت استفاده از ماسک ۳۸.۶ درصد، رعایت فاصله اجتماعی ۴۰ درصد و رعایت استفاده از تهویه مناسب نیز ۳۹ درصد است.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org