زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/6/17 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد

واکسیناسیون مناطق محروم و صعب‌العبور زنجان با میانگین سنی وسیع‌تر

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، واکسیناسیون در مناطق محروم و صعب‌العبور استان زنجان با میانگین سنی وسیع‌تری انجام خواهد شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
پرویز قزلباش ظهر امروز (۱۷ شهریورماه) در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در رابطه با واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال، اظهار کرد: مجوزی برای واکسیناسیون این گروه سنی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده نشده و در استان زنجان نیز برای گروه سنی زیر ۱۸ سال واکسن کرونا تزریق نمی‌شود.

وی در رابطه با واکسیناسیون در مناطق محروم و صعب‌العبور استان زنجان، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، واکسیناسیون برای مناطق محروم و صعب‌العبور با میانگین سنی وسیع‌تری انجام می‌شود که این موضوع به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این مسئول در رابطه با واکسیناسیون دانش‌آموزان، تصریح کرد: تاکنون پروتکل‌ مشخصی برای واکسیناسیون این گروه هدف توسط وزارت بهداشت تعریف نشده و همچنان در حال بررسی است ولی در دنیا واکسن‌های کرونا برای گروه سنی ۳ تا ۱۸ سال و بالای ۸ سال تزریق می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از واکسینه شدن ۳۹.۵ درصد (نوبت اول) جمعیت استان زنجان خبر داد و گفت: دیروز (۱۶ شهریورماه) بیش از ۱۴ هزار دُز واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان زنجان تزریق شده است.

قزلباش با اشاره به افزایش تدریجی مراکز واکسیناسیون در استان زنجان، اظهار کرد: تاکنون حدود ۷۷ هزار دُز واکسن برکت وارد این استان شده که بخش عمده آن به گروه‌های هدف تزریق شده است.

وی در رابطه با تزریق دُز یادآور واکسن کرونا به کادر درمان استان زنجان، افزود: به پرسنل بخش مراقبت‌های ویژه، کادر درمان و افرادی که مواجه مستقیم با بیماران مبتلا به کووید - ۱۹ دارند، دُز یادآور واکسن کرونا تزریق خواهد شد.

این مسئول در پاسخ به این سئوال که آیا در استان زنجان با کمبود واکسن مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه در استان با کمبود واکسن کرونا مواجه نیستیم، البته امکان دارد برخی برای دریافت یک نوع خاص واکسن کرونا اصرار داشته باشند یا در زمان مراجعه به مراکز واکسیناسیون، نوع واکسنی که تمایل به دریافت آن دارند، واکسن مورد نظر در آن مرکز وجود نداشته باشد.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org