زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1

1400/6/15 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

واکسیناسیون کرونای بالای ۴۰ سال دربرخی مناطق زنجان کمتر از ۵۰ درصد است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در ارتباط با واکسیناسیون بالای ۴۰ ساله ها گفت: همچنان در مناطقی از استان پوشش کمتر از ۵۰ درصدی وجود دارد و در خود شهر زنجان این میزان کمتر از ۶۰ درصد است که تلاش می شود این روند طی روزهای آینده روند مطلوبی داشته باشد.
واکسیناسیون کرونای بالای ۴۰ سال دربرخی مناطق زنجان کمتر از ۵۰ درصد است
دکتر پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: میزان پوشش واکسیناسیون بالای ۴۰ سال در مناطقی از شهر زنجان همانند پونک، اسلام آباد، کوی فرهنگ، بی سیم کمتر از ۵۰ درصد است که پیش بینی ها از افزایش آن حکایت دارد.

این مسوول ادامه داد: بر این اساس واکسیناسیون افراد بالای ۴۰ سال در منطقه شناط و حسین آباد شهر ابهر، برخی مناطق خرمدره، زرین آباد ایجرود، سجاس شهرستان خدابنده، ویر سلطانیه، چورزق طارم، کمتر از ۵۰ درصد بوده، در مجموع باید گفت برخی مناطق از ابتدای طرح مشکل دار بودند.

وی، با اشاره به پوشش میزان واکسیناسیون بالای ۷۰ سال در استان ادامه داد: این میزان در مناطقی از شهر زنجان کمتر از ۶۰ درصد بوده و همین مساله در مناطق مختلف شهرهای استان نمود دارد و در این میان شهرستان خدابنده عملکرد بسیار خوبی داشته است.

قزلباش آخرین وضعیت میانگین استانی درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن و مراکز به تفکیک شهرستان‌های استان را یادآور شد و گفت: این میزان به ترتیب در شهرستان‌ های زنجان ۵۵.۵ درصد، خدابنده ۵۴ درصد، ابهر و ایجرود ۵۲.۵ درصد، طارم ۵۲.۲ درصد، ماهنشان ۵۲.۳ درصد و سلطانیه ۵۳ درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان خاطرنشان کرد: وضعیت میانگین استانی درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن به تفکیک نوع صنف، نیز باید گفت این میزان در مساجد ۴۳.۵ درصد، نانوایی‌ها ۴۵.۲ درصد، ناوگان مسافربری درون‌شهری ۴۵.۵ درصد، سوپرمارکت‌ها ۵۰.۵ درصد، رستوران‌ها ۵۵ درصد بوده و در مجموع استان ۵۲.۸ درصد  را شامل می شود.

منبع: ایرنا

 
 

نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org